Lanierland 0-750 Sectiona

Gainesville, GA
Sep 17-18, 2022

Click here for Masterpoint Winners List


Sat Morn 749er Pairs - 11.5 Tables

MPsABCNamesScore
3.18
1


Cherie Van Winkle - Merrel Hattink, Atlanta GA68.39%
2.39
2


Catherine Steinhauer - Carol Johnson, Clarkesville GA66.45%
2.75
3
1

Marcia Lee, Monroe GA; John Vencill, Hoschton GA60.20%
2.06
4
2

Reeva Munday, Cleveland GA; Judy Hardin, Clarkesville GA60.05%
1.01
5


Melinda Kenan, Brookhaven GA; Frances Hill, Atlanta GA57.73%
1.98
6
3
1
Trudy Brown, Buford GA; Veronica De Kozan, Flowery Branch GA56.35%
1.49
4
2
Fred Green, Hoschton GA; Sue Grove, Dahlonega GA55.77%
1.11
5
3
Frank Fulford, Morganton GA; Judy Aube, Hiawassee GA54.73%
0.84
6
4
Dennis Hoogland - Vivian Hoogland, Gainesville GA54.13%

Sat Aft 749er Pairs - 10.0 Tables

MPsABCNamesScore
2.89
1
1
1
Frank Fulford, Morganton GA; Judy Aube, Hiawassee GA65.51%
2.17
2
2

Bert Emma - Hazel Burruss, Gainesville GA60.19%
1.63
3


Cherie Van Winkle - Merrel Hattink, Atlanta GA59.49%
1.40
4
3
2
Dotti Williams, Hoschton GA; Sally Yoder, The Villages FL57.87%
0.91
5


Carol Taylor, Gainesville GA; Judith Jack, Fairport NY56.94%
1.04
6
4

Marcia Lee, Monroe GA; John Vencill, Gainesville GA56.48%
1.05
5
3
Betsy Eagar, Clarkesville GA; J Mark Braswell, Cleveland GA53.94%
0.78

4
Robert Larrabee - E Leber, Gainesville GA50.23%

Sun Morn 749er Pairs - 6.5 Tables

MPsABCNamesScore
2.46
1
1

Marcia Lee, Monroe GA; John Vencill, Hoschton GA62.72%
1.85
2
2
1
Susan Wall, Hayesville NC; Sue Grove, Dahlonega GA62.27%
1.38
3
3

Reeva Munday, Cleveland GA; Judy Hardin, Clarkesville GA60.46%
1.04
4


Carol Taylor, Gainesville GA; Judith Jack, Fairport NY58.63%
1.21
5
4
2
Trudy Brown, Buford GA; Veronica De Kozan, Flowery Branch GA52.72%

Sun Aft 749er Pairs - 7.0 Tables

MPsABCNamesScore
2.46
1
1

Reeva Munday, Cleveland GA; Judy Hardin, Clarkesville GA59.72%
1.85
2


Carol Taylor, Gainesville GA; Judith Jack, Fairport NY59.03%
1.65
3
2

Marcia Lee, Monroe GA; John Vencill, Hoschton GA56.94%
1.24
4
3

Barbara Gotsch, Roswell GA; Carole Moss, Milton GA55.21%
1.73
5
4
1
Bert Emma, Gainesville GA; Letha Beckman, Cumming GA54.86%
1.30

2
Sue Grove, Dahlonega GA; Susan Wall, Hayesville NC54.51%
0.97

3
Robert Larrabee - E Leber, Gainesville GA52.43%

 


Total masterpoints: 99.16 earned by 38 players.
Total attendance:   35 tables.

   1   7.90 Marcia Lee, Monroe GA
   2   7.90 John Vencill, Gainesville GA
   3   5.90 Reeva Munday, Cleveland GA
   4   5.90 Judy Hardin, Clarkesville GA
   5   4.81 Merrel Hattink, Atlanta GA
   6   4.81 Cherie Van Winkle, Atlanta GA
   7   4.64 Sue Grove, Dahlonega GA
   8   4.00 Judy Aube, Hiawassee GA
   9   4.00 Frank Fulford, Morganton GA
  10   3.90 Bert Emma, Gainesville GA
  11   3.80 Judith Jack, Fairport NY
  12   3.80 Carol Taylor, Gainesville GA
  13   3.19 Veronica De Kozan, Flowery Branch GA
  14   3.19 Trudy Brown, Buford GA
  15   3.15 Susan Wall, Hayesville NC
  16   2.39 Catherine Steinhauer, Clarkesville GA
  17   2.39 Carol Johnson, Clarkesville GA
  18   2.17 Hazel Burruss, Gainesville GA
  19   2.15 Robert Larrabee, Gainesville GA
  20   2.15 E Leber, Gainesville GA
  21   1.73 Letha Beckman, Cumming GA
  22   1.49 Fred Green, Hoschton GA
  23   1.40 Sally Yoder, The Villages FL
  24   1.40 Dotti Williams, Hoschton GA
  25   1.24 Carole Moss, Milton GA
  26   1.24 Barbara Gotsch, Roswell GA
  27   1.05 J Mark Braswell, Cleveland GA
  28   1.05 Betsy Eagar, Clarkesville GA
  29   1.01 Melinda Kenan, Brookhaven GA
  30   1.01 Frances Hill, Atlanta GA
  31   0.84 Vivian Hoogland, Gainesville GA
  32   0.84 Dennis Hoogland, Gainesville GA
  33   0.54 Cynthia Seaman, Helen GA
  34   0.54 Barbara Bogumill, Saute Nacoche GA
  35   0.42 Shawn Miller, Dacula GA
  36   0.42 John Malone, Gainesville GA
  37   0.40 Shirley Larkey, Lakemont GA
  38   0.40 Rebecca Callahan, Tiger GA