Connecticut Winter

Orange, CT
Mar 06-08, 2020

Click here for Masterpoint Winners List


Fri Morn Open Pairs - 15.5 Tables / Based on 34 Tables

MPsABCNamesScore
10.08
1


Victor King, Hartford CT; Douglas Doub, West Hartford CT76.49%
7.56
2


Richard DeMartino, Riverside CT; Gregory Woods, Greenwich CT65.66%
5.67
3


Larry Bausher, West Haven CT; Jeff Horowitz, Cheshire CT65.25%
4.25
4


Robert Lavin, East Longmeadow MA; Jill Fouad, New Canaan CT62.77%
3.19
5


Gerald Greitzer, Tarrytown NY; Pat Hartman, Stratford CT62.09%
2.39
6


Frank Blachowski, Manchester CT; Sonja Smith, North Granby CT59.48%
1.79
7


Tania Reyes Hiller, Bedford Corners NY; Linda Green, Fairfield CT57.89%
3.44
8
1
1
Susan Glasspiegel - Robert Glasspiegel, Simsbury CT57.59%
2.58
2
2
Eileen Montellese, Darien CT; Phyllis Hartford, Stamford CT57.42%
1.94
3

Felix Springer, West Hartford CT; Michael Wavada, Enfield CT54.53%
1.45
4

Scott Butterworth, Portland CT; Jonathan Clark, Branford CT54.26%
1.14
5

Michael Heider, Redding CT; Mark Blumenthal, Trumbull CT54.02%
1.15
6
3
Tina Yablonski, Simsbury CT; Jan Rosow, Avon CT51.64%
0.86

4
Linda Chaffkin, Woodbridge CT; Lucy Lacava, Hamden CT45.47%
0.65

5
Duncan Harris, Fairfield CT; Howard Cohen, Orange CT44.78%

Fri Morn 299er Pairs - 18.5 Tables

MPsABCNamesScore
2.99
1


Sonia Kingshott - Leslie Petrick, Greenwich CT67.94%
2.27
2
1

Nancy Horn, Milford CT; Ruth Sachs, Hamden CT66.03%
1.70
3
2

Arthur Hunt - Mary Hunt, Rocky Hill CT64.68%
1.38
4
3
1
Joseph Zelson, Branford CT; David Silver, West Haven CT62.89%
0.96
5
4

Gayle Stevens, Branford CT; Rick Seaburg, Madison CT61.39%
0.72
6


Debbie Thornton - Barbara Hartman, Ridgefield CT55.41%
1.04
5
2
Mary Kaley - Sylvia Poulin, Newtown CT54.91%
0.78
6
3
Myra Hess, Westport CT; Arlene Brady, Darien CT54.17%
0.58

4
Steve Shomstein, South Salem NY; Elizabeth Yohan, Ridgefield CT51.98%

Fri Aft Open Pairs - 16.0 Tables / Based on 35 Tables

MPsABCNamesScore
10.31
1


Larry Bausher, West Haven CT; Jeff Horowitz, Cheshire CT64.42%
7.73
2


Victor King, Hartford CT; Douglas Doub, West Hartford CT61.72%
5.80
3


Robert Lavin, East Longmeadow MA; Jill Fouad, New Canaan CT60.34%
4.35
4
1

Scott Butterworth, Portland CT; Jonathan Clark, Branford CT59.06%
3.26
5


Tania Reyes Hiller, Bedford Corners NY; Linda Green, Fairfield CT57.37%
2.45
6


Frank Blachowski, Manchester CT; Sonja Smith, North Granby CT57.08%
2.58
7
2
1
Linda Chaffkin, Woodbridge CT; Lucy Lacava, Hamden CT56.81%
1.49
8


Sarah Corning - Margaret Mason, Madison CT56.67%
1.94
3
2
Eileen Montellese, Darien CT; Phyllis Hartford, Stamford CT54.07%
1.45
4

Jan Nettler, Florence MA; Myrna Butler, Southwick MA53.99%
1.15
5
3
Gordon Mackenzie, Fairfield CT; Wayne De Vries, Riverside CT52.69%
0.86
6
4
Susan Glasspiegel - Robert Glasspiegel, Simsbury CT52.04%
0.65

5
Linda Dale Mulholland, Sandy Hook CT; Rosemary Benedict, Oxford CT51.90%

Fri Aft 299er Pairs - 19.0 Tables

MPsABCNamesScore
2.99
1


Rollin Shank, Weatogue CT; John Price, Glastonbury CT62.22%
2.36
2
1

Susan Gersh, Weston CT; Joanne Lippman, Fairfield CT59.86%
1.68
3


Debbie Thornton - Barbara Hartman, Ridgefield CT59.31%
1.26
4


Sharon Kochen - Riva Lewinter, West Hartford CT58.33%
1.55
5/6
2/3
1
Donna Krystal - Jilda Manikas, Westport CT57.64%
1.55
5/6
2/3

Ilona Eisler, Shelton CT; Stacy Herbert, Milford CT57.64%
1.00
4

Allison Lacy, Darien CT; Danielle Granath, Stamford CT56.94%
0.75
5

John Silliman, West Hartford CT; John Yavis Jr, Manchester CT56.11%
0.85
6

Gayle Stevens, Branford CT; Rick Seaburg, Madison CT54.72%
1.10

2
Jane Tendler, Woodbridge CT; Sharon Kay, Orange CT50.97%
0.82

3
Sandra Stolz - Jan Burigo, Westport CT49.72%
0.62

4
Ronald Moore, Redding Ridge CT; Robert Tibbetts, Sandy Hook CT48.47%
0.60

5
Diane Olin - Lynne Franford, Orange CT47.64%

Sat Morn Open Pairs - 20.0 Tables / Based on 35 Tables

MPsABCNamesScore
10.31
1


Geoffrey Brod, Avon CT; Douglas Doub, West Hartford CT69.03%
7.73
2


Linda Green, Fairfield CT; Paul Miller, Weston CT68.42%
5.80
3


K Hart, New Haven CT; Jeff Horowitz, Cheshire CT63.97%
4.35
4
1

Daniel Finn, Simsbury CT; Thomas Gerchman, Avon CT63.16%
3.26
5


Frank Blachowski, Manchester CT; Tom Joyce, East Hartford CT60.73%
3.10
6
2

Robert Hughes - Annmarie Hughes, Manchester CT60.02%
1.83
7


Allan Rothenberg, West Hartford CT; Richard DeMartino, Riverside CT57.09%
2.32
8
3
1
Mayank Mehta - Aarati Mehta, S Glastonbury CT55.36%
1.98
9
4
2
Linda Dale Mulholland, Sandy Hook CT; Rosemary Benedict, Oxford CT55.06%
1.39
10
5

Mitchell Weseley, Weston CT; Maeve Lucey, New Canaan CT54.55%
0.98
6

Judith Jacobson, Fairfield CT; Susan Fronapfel, Danbury CT53.34%
1.22

3
Sonya Rhodes - Jane Rosen, New York NY52.83%
0.92

4
Kenneth Steele, Cheshire CT; Michael Harfenist, Glastonbury CT51.52%
0.69

5
Michael Grant - Elizabeth Grant, Riverside CT50.30%

Sat Morn 299er Pairs - 15.0 Tables

MPsABCNamesScore
2.58
1


Nancy Horn, Milford CT; Ruth Sachs, Hamden CT59.94%
1.94
2


Mary Watson-Stribula, Southbury CT; Lynne Ditomas, Brewster NY59.58%
1.45
3


Suzanne Leary - John Leary, Hamden CT58.46%
1.86
4
1
1
Marie-Jose Babouder-Matta - Susan Czech, Branford CT58.38%
1.40
5
2

Danielle Granath, Stamford CT; Allison Lacy, Darien CT58.06%
1.05
6
3
2
Gisela Lee - Elaine Reitman, Madison CT56.90%
0.78
4

Rick Seaburg, Madison CT; Gayle Stevens, Branford CT54.08%
0.59
5

Kathryn Walker, Riverside CT; Cindy Lyall, Greenwich CT53.72%
0.47
6

Ann Lohrand, Cromwell CT; Rachel Peled, West Hartford CT52.52%
0.68

3
Joseph Zelson, Branford CT; David Silver, West Haven CT49.62%
0.51

4
Jay Soodek, Redding CT; Shelley Werbitt, Ridgefield CT48.32%

Sat Aft Open Pairs - 20.5 Tables / Based on 33 Tables

MPsABCNamesScore
9.85
1


Victor King, Hartford CT; David Ehler, Farmington CT65.45%
7.39
2
1

David Yates, Lake Peekskill NY; Eric Lazere, White Plains NY63.16%
5.54
3
2

Karen Barrett - Douglas Thompson, Norwalk CT60.92%
4.16
4
3

Mitchell Weseley, Weston CT; Maeve Lucey, New Canaan CT60.21%
3.12
5


Frances Schneider - Sandra DeMartino, Riverside CT58.43%
2.34
6


Linda Green, Fairfield CT; Paul Miller, Weston CT57.78%
1.75
7


Lawrence Lau, Westport CT; Jill Marshall, Port Chester NY57.78%
1.31
8


Allan Rothenberg, West Hartford CT; Richard DeMartino, Riverside CT55.11%
1.24
9


K Hart, New Haven CT; Jeff Horowitz, Cheshire CT54.36%
1.74
4

Alice Hummel - Helen Kobernusz, Madison CT52.99%
1.31
5

Russ Sackowitz, Stamford CT; Michael Heider, Redding CT52.74%
2.05
6
1
Kenneth Steele, Cheshire CT; Michael Harfenist, Glastonbury CT51.29%
1.54

2
Alan Gamble - Gail Gamble, Amenia NY51.19%
1.15

3
Warren White - Betsy Clark, Sharon CT50.31%
0.86

4
Mark Blumenthal, Trumbull CT; Gareth Thomas, North Haven CT47.07%
0.65

5
Robert Glasspiegel - Susan Glasspiegel, Simsbury CT46.81%

Sat Aft 299er Pairs - 12.5 Tables

MPsABCNamesScore
2.37
1
1
1
Marie-Jose Babouder-Matta - Susan Czech, Branford CT68.63%
1.78
2


Edmund McKenna Jr - Kara McKenna, Poughkeepsie NY63.46%
1.33
3
2

Rick Seaburg, Madison CT; Gayle Stevens, Branford CT60.40%
1.00
4


Bill Kingston - Jackie Kingston, Wilton CT58.23%
0.75
5


Kenneth Shafarman - Renee Clift, Stratford CT56.23%
0.60
6


Sonia Kingshott - Linda Munger, Greenwich CT55.45%
0.95
3

John Dinapoli, Middletown RI; John Frizzell, Portsmouth RI55.39%
0.71
4

Danielle Granath, Stamford CT; Allison Lacy, Darien CT54.86%
0.53
5

Mary Watson-Stribula, Southbury CT; Jack Miller, Wilton CT52.59%
0.84

2
Silvia Gesing - Witold Gesing, Rye NY47.03%
0.63

3
Cornelia Guest - Linda Lebovitz, Bethel CT45.90%

Sun Open Swiss Teams - 27 Tables

MPsABCNamesScore
12.93
1


Russ Sackowitz, Stamford CT; Michael Hess, Wilton CT; Gary Miyashiro, West Redding CT; Don Stiegler, Shelton CT99.00
9.70
2


Douglas Doub, West Hartford CT; Victor King, Hartford CT; Richard DeMartino, Riverside CT; Geoffrey Brod, Avon CT93.00
7.27
3


Brett Adler - Jeffrey Goldman, Norwalk CT; Susan Smith - Michael Smith, Newington CT90.00
5.45
4


Phyllis Bausher, West Haven CT; Mark Stasiewski, Meriden CT; Frances Schneider - Sandra DeMartino, Riverside CT89.00
3.74
5/7


Paul Miller, Weston CT; Tania Reyes Hiller, Bedford Corners NY; Linda Green, Fairfield CT; Elizabeth Staehlin, Scarsdale NY87.00
3.74
5/7


Sonja Smith, North Granby CT; Paul Burnham, Wilton CT; Frank Blachowski, Manchester CT; Tom Joyce, East Hartford CT87.00
3.74
5/7


Lawrence Lau, Westport CT; Jill Marshall, Port Chester NY; Larry Bausher, West Haven CT; Steve Becker, Old Greenwich CT87.00
5.98
1

Kenneth Steele, Cheshire CT; Lee Herdle - Margaret Mason - Sarah Corning, Madison CT84.00
4.49
2

Robin Sanders - Thomas Hunter, Norwalk CT; Mildred Fromm, Fairfield CT; Nancy Robertson, Bridgeport CT83.00
3.36
3

Pat Hartman, Stratford CT; Gerald Greitzer, Tarrytown NY; Maeve Lucey, New Canaan CT; Mitchell Weseley, Weston CT80.00
2.52
4

Annmarie Hughes - Robert Hughes, Manchester CT; Michael Wavada, Enfield CT; Eric Vogel, South Windsor CT78.00
1.99
5

Thomas Gerchman, Avon CT; Michael Heider, Redding CT; James Osofsky, Florence MA; William Watson, Bloomfield CT70.00
1.51
6/8

Susan Kipp - Martha Hathaway, Norwalk CT; Janet Soskin - Marilyn Tjader, Darien CT66.00
2.60
6/8
1
Gordon Kiernan, Darien CT; Phyllis Hartford, Stamford CT; Mayank Mehta - Aarati Mehta, S Glastonbury CT66.00
1.51
6/8

Robert Huntington, New London CT; Michael Hajosy, Somers Point NJ; Rufus Cole - Silvia Szanto, Cos Cob CT66.00
1.95

2
Michael Shore, Glastonbury CT; Phillip Olschefski, Newington CT; Doug Eitelman, Tolland CT; John Willoughby, Suffield CT63.00
1.46

3
Terry Lerman - Marvin Lerman, Westport CT; Richard Jacoby, Stamford CT; Jackie Scott, Norwalk CT59.00

Sun 299er Swiss Teams - 10 Tables

MPsABCNamesScore
2.48
1


Janet Clark - Barbara Hartman - Debbie Thornton, Ridgefield CT; Pamela Rybarczyk, Redding CT99.00
1.86
2


Riva Lewinter - Sharon Kochen, West Hartford CT; Rollin Shank, Weatogue CT; John Price, Glastonbury CT93.00
1.40
3


Eric Frieden - Wendy Frieden, Bethany CT; John Leary - Suzanne Leary, Hamden CT81.00
1.93
4
1

Ola Rech - Allison Lacy - Deborah Brennan, Darien CT; Robin Stineman, Norwalk CT77.00
1.45
2
1
Rick Seaburg, Madison CT; Gayle Stevens - Susan Czech - Marie-Jose Babouder-Matta, Branford CT76.00
1.09
3

Ann Belzer - Michael Belzer - Rachel Peled, West Hartford CT; Ann Lohrand, Cromwell CT68.00

 


Total masterpoints: 887.04 earned by 248 players.
Total attendance:  211 tables.

   1  38.41 Douglas Doub, West Hartford CT
   2  37.36 Victor King, Hartford CT
   3  23.02 Jeff Horowitz, Cheshire CT
   4  20.60 Geoffrey Brod, Avon CT
   5  20.40 Richard DeMartino, Riverside CT
   6  19.72 Larry Bausher, West Haven CT
   7  18.86 Linda Green, Fairfield CT
   8  14.24 Russ Sackowitz, Stamford CT
   9  13.81 Paul Miller, Weston CT
  10  12.93 Michael Hess, Wilton CT
  11  12.93 Gary Miyashiro, West Redding CT
  12  12.93 Don Stiegler, Shelton CT
  13  12.55 Frank Blachowski, Manchester CT
  14  10.05 Robert Lavin, East Longmeadow MA
  15  10.05 Jill Fouad, New Canaan CT
  16   9.85 David Ehler, Farmington CT
  17   9.76 Sandra DeMartino, Riverside CT
  18   9.26 Frances Schneider, Riverside CT
  19   9.02 Sonja Smith, North Granby CT
  20   8.95 Kenneth Steele, Cheshire CT
  21   8.91 Mitchell Weseley, Weston CT
  22   8.91 Maeve Lucey, New Canaan CT
  23   8.79 Tania Reyes Hiller, Bedford Corners NY
  24   7.71 Tom Joyce, East Hartford CT
  25   7.70 Susan Smith, Newington CT
  26   7.70 Michael Smith, Newington CT
  27   7.56 Gregory Woods, Greenwich CT
  28   7.47 Sarah Corning, Madison CT
  29   7.47 Margaret Mason, Madison CT
  30   7.39 Eric Lazere, White Plains NY
  31   7.39 David Yates, Lake Peekskill NY
  32   7.27 Jeffrey Goldman, Norwalk CT
  33   7.27 Brett Adler, Norwalk CT
  34   7.25 Karen Barrett, Norwalk CT
  35   7.25 Douglas Thompson, Norwalk CT
  36   7.12 Phyllis Hartford, Stamford CT
  37   7.05 Pat Hartman, Stratford CT
  38   7.05 Gerald Greitzer, Tarrytown NY
  39   7.04 K Hart, New Haven CT
  40   6.84 Jonathan Clark, Branford CT
  41   6.70 Thomas Gerchman, Avon CT
  42   5.98 Lee Herdle, Madison CT
  43   5.95 Phyllis Bausher, West Haven CT
  44   5.80 Scott Butterworth, Portland CT
  45   5.68 Susan Czech, Branford CT
  46   5.68 Marie-Jose Babouder-Matta, Branford CT
  47   5.66 Susan Glasspiegel, Simsbury CT
  48   5.66 Robert Glasspiegel, Simsbury CT
  49   5.63 Ruth Sachs, Hamden CT
  50   5.62 Robert Hughes, Manchester CT
  51   5.62 Annmarie Hughes, Manchester CT
  52   5.49 Lawrence Lau, Westport CT
  53   5.49 Jill Marshall, Port Chester NY
  54   5.45 Mark Stasiewski, Meriden CT
  55   5.37 Rick Seaburg, Madison CT
  56   5.37 Gayle Stevens, Branford CT
  57   5.19 Rollin Shank, Weatogue CT
  58   5.19 John Price, Glastonbury CT
  59   5.06 Michael Wavada, Enfield CT
  60   5.04 Allison Lacy, Darien CT
  61   4.92 Mayank Mehta, S Glastonbury CT
  62   4.92 Aarati Mehta, S Glastonbury CT
  63   4.88 Debbie Thornton, Ridgefield CT
  64   4.88 Barbara Hartman, Ridgefield CT
  65   4.85 Nancy Horn, Milford CT
  66   4.71 Daniel Finn, Simsbury CT
  67   4.52 Eileen Montellese, Darien CT
  68   4.49 Thomas Hunter, Norwalk CT
  69   4.49 Robin Sanders, Norwalk CT
  70   4.49 Nancy Robertson, Bridgeport CT
  71   4.49 Mildred Fromm, Fairfield CT
  72   4.44 Michael Heider, Redding CT
  73   4.18 Paul Burnham, Wilton CT
  74   4.09 Suzanne Leary, Hamden CT
  75   4.09 John Leary, Hamden CT
  76   3.74 Steve Becker, Old Greenwich CT
  77   3.74 Elizabeth Staehlin, Scarsdale NY
  78   3.59 Sonia Kingshott, Greenwich CT
  79   3.44 Lucy Lacava, Hamden CT
  80   3.44 Linda Chaffkin, Woodbridge CT
  81   3.14 Allan Rothenberg, West Hartford CT
  82   3.12 Sharon Kochen, West Hartford CT
  83   3.12 Riva Lewinter, West Hartford CT
  84   3.11 Danielle Granath, Stamford CT
  85   2.99 Leslie Petrick, Greenwich CT
  86   2.97 Michael Harfenist, Glastonbury CT
  87   2.87 Mary Watson-Stribula, Southbury CT
  88   2.78 Stacy Herbert, Milford CT
  89   2.63 Rosemary Benedict, Oxford CT
  90   2.63 Linda Dale Mulholland, Sandy Hook CT
  91   2.60 Gordon Kiernan, Darien CT
  92   2.54 Felix Springer, West Hartford CT
  93   2.52 Mark Blumenthal, Trumbull CT
  94   2.52 Helen Kobernusz, Madison CT
  95   2.52 Eric Vogel, South Windsor CT
  96   2.52 Alice Hummel, Madison CT
  97   2.48 Pamela Rybarczyk, Redding CT
  98   2.48 Janet Clark, Ridgefield CT
  99   2.36 Susan Gersh, Weston CT
 100   2.36 Joanne Lippman, Fairfield CT
 101   2.07 Gareth Thomas, North Haven CT
 102   2.06 Joseph Zelson, Branford CT
 103   2.06 David Silver, West Haven CT
 104   2.05 Gail Gamble, Amenia NY
 105   2.05 Alan Gamble, Amenia NY
 106   2.02 Myrna Butler, Southwick MA
 107   2.02 Jan Nettler, Florence MA
 108   2.00 Ilona Eisler, Shelton CT
 109   1.99 William Watson, Bloomfield CT
 110   1.99 James Osofsky, Florence MA
 111   1.95 Phillip Olschefski, Newington CT
 112   1.95 Michael Shore, Glastonbury CT
 113   1.95 John Willoughby, Suffield CT
 114   1.95 Doug Eitelman, Tolland CT
 115   1.94 Lynne Ditomas, Brewster NY
 116   1.93 Robin Stineman, Norwalk CT
 117   1.93 Ola Rech, Darien CT
 118   1.93 Deborah Brennan, Darien CT
 119   1.81 Susan Seckinger, Wethersfield CT
 120   1.78 Kara McKenna, Poughkeepsie NY
 121   1.78 Edmund McKenna Jr, Poughkeepsie NY
 122   1.76 Susan Fronapfel, Danbury CT
 123   1.75 Jilda Manikas, Westport CT
 124   1.75 Donna Krystal, Westport CT
 125   1.73 Sonya Rhodes, New York NY
 126   1.73 Jane Rosen, New York NY
 127   1.70 Mary Kaley, Newtown CT
 128   1.70 Mary Hunt, Rocky Hill CT
 129   1.70 Arthur Hunt, Rocky Hill CT
 130   1.67 Jan Rosow, Avon CT
 131   1.64 Sandra Stolz, Westport CT
 132   1.56 Rachel Peled, West Hartford CT
 133   1.56 Heidi Beal, Pittsfield MA
 134   1.56 Ann Lohrand, Cromwell CT
 135   1.56 Alvin Beal, Pittsfield MA
 136   1.51 Susan Kipp, Norwalk CT
 137   1.51 Silvia Szanto, Cos Cob CT
 138   1.51 Rufus Cole, Cos Cob CT
 139   1.51 Robert Huntington, New London CT
 140   1.51 Michael Hajosy, Somers Point NJ
 141   1.51 Martha Hathaway, Norwalk CT
 142   1.51 Marilyn Tjader, Darien CT
 143   1.51 Janet Soskin, Darien CT
 144   1.46 Terry Lerman, Westport CT
 145   1.46 Sylvia Poulin, Newtown CT
 146   1.46 Richard Jacoby, Stamford CT
 147   1.46 Marvin Lerman, Westport CT
 148   1.46 Jackie Scott, Norwalk CT
 149   1.40 Wendy Frieden, Bethany CT
 150   1.40 Eric Frieden, Bethany CT
 151   1.34 Jan Burigo, Westport CT
 152   1.32 Ronald Moore, Redding Ridge CT
 153   1.32 Linda Lebovitz, Bethel CT
 154   1.32 Cornelia Guest, Bethel CT
 155   1.30 Susan Rodricks, Milford CT
 156   1.26 Jackie Kingston, Wilton CT
 157   1.26 Bill Kingston, Wilton CT
 158   1.21 Lynn Greenspan, Orange CT
 159   1.20 Michael Grant, Riverside CT
 160   1.20 Elizabeth Grant, Riverside CT
 161   1.15 Wayne De Vries, Riverside CT
 162   1.15 Warren White, Sharon CT
 163   1.15 Tina Yablonski, Simsbury CT
 164   1.15 Gordon Mackenzie, Fairfield CT
 165   1.15 Betsy Clark, Sharon CT
 166   1.10 Sharon Kay, Orange CT
 167   1.10 Jay Soodek, Redding CT
 168   1.10 Jane Tendler, Woodbridge CT
 169   1.09 Michael Belzer, West Hartford CT
 170   1.09 Ann Belzer, West Hartford CT
 171   1.05 Gisela Lee, Madison CT
 172   1.05 Elaine Reitman, Madison CT
 173   1.04 Joan Martin, Bridgeport CT
 174   1.04 Esther Watstein, Stratford CT
 175   1.04 Donald Brueggemann, Branford CT
 176   1.02 Robert Tibbetts, Sandy Hook CT
 177   1.01 Renee Clift, Stratford CT
 178   1.00 Shelley Werbitt, Ridgefield CT
 179   0.98 Judith Jacobson, Fairfield CT
 180   0.95 John Frizzell, Portsmouth RI
 181   0.95 John Dinapoli, Middletown RI
 182   0.87 Monica Akelaitis, Southbury CT
 183   0.85 Judith Zwyer, Norwalk CT
 184   0.85 Eileen Wenzel, Southport CT
 185   0.84 Witold Gesing, Rye NY
 186   0.84 Silvia Gesing, Rye NY
 187   0.78 Sandra Reiners, Branford CT
 188   0.78 Robert Rising, Trumbull CT
 189   0.78 Richard Fronapfel, Danbury CT
 190   0.78 Myra Hess, Westport CT
 191   0.78 Marsha Scherr, Danbury CT
 192   0.78 Leighann Tyson, New Haven CT
 193   0.78 Jane Mathias, Woodbridge CT
 194   0.78 James Uebelacker, Milford CT
 195   0.78 Gernot Reiners, Branford CT
 196   0.78 George Holland, Danbury CT
 197   0.78 Erik Rosenthal, North Haven CT
 198   0.78 Arlene Brady, Darien CT
 199   0.78 Alan Milstone, Hamden CT
 200   0.75 Kenneth Shafarman, Stratford CT
 201   0.75 John Yavis Jr, Manchester CT
 202   0.75 John Silliman, West Hartford CT
 203   0.73 Jan Stribula, Southbury CT
 204   0.72 William Kleinhofer, Stamford CT
 205   0.72 Susan Garthwaite, Stamford CT
 206   0.65 Howard Cohen, Orange CT
 207   0.65 Duncan Harris, Fairfield CT
 208   0.60 Lynne Franford, Orange CT
 209   0.60 Linda Munger, Greenwich CT
 210   0.60 Diane Olin, Orange CT
 211   0.59 Kathryn Walker, Riverside CT
 212   0.59 Cindy Lyall, Greenwich CT
 213   0.58 Steve Shomstein, South Salem NY
 214   0.58 Elizabeth Yohan, Ridgefield CT
 215   0.53 Jack Miller, Wilton CT
 216   0.53 Diane Rand, Sandy Hook CT
 217   0.52 Sarah Riley, Bloomfield CT
 218   0.52 Lin Li, Woodbridge CT
 219   0.52 Joseph Nesta, Wethersfield CT
 220   0.52 John Lloyd, Avon CT
 221   0.52 Donna Simpson, Pleasant Valley CT
 222   0.52 Claudia Carbonari, Glastonbury CT
 223   0.51 Mary Petit, East Windsor CT
 224   0.46 Diane Martucci, Wilton CT
 225   0.46 Carol Foster, Ridgefield CT
 226   0.43 Jon Ross, Shelton CT
 227   0.43 Carol Vazzana, Ridgefield CT
 228   0.43 Carl Yohans Jr, New Haven CT
 229   0.43 Arlene Leshine, Northford CT
 230   0.43 Albert Gee, Granby CT
 231   0.39 Barbara Kauders, Milford CT
 232   0.39 Agnes Keegan, Redding CT
 233   0.34 Susan Lynch, Poughkeepsie NY
 234   0.34 Marie Wildman, Wappingers Fls NY
 235   0.34 Lewis Clark, Norwalk CT
 236   0.34 Gillian Hall, Greenwich CT
 237   0.30 John Tucci, Sandy Hook CT
 238   0.30 Diane Martin, Norwalk CT
 239   0.26 Mary Whittemore, Guilford CT
 240   0.26 Linda Bradford, Orange CT
 241   0.26 Laurel Koegel, Milford CT
 242   0.26 Jatin Mehta, Southport CT
 243   0.26 Haroula Dobyns, Milford CT
 244   0.26 Gloria Sieron, Milford CT
 245   0.26 Eugene Coppa, Farmington CT
 246   0.20 Patricia Kimball, Westport CT
 247   0.20 Betty Salzer, Fairfield CT
 248   0.10 Cheryl Lipson, Woodbridge CT