Nassau Suffolk

,
Aug 12-18, 2019

Click here for Masterpoint Winners List


Mon AM Open Pairs - 57.5 Tables

MPsABCNamesScore
12.56
1
1
1
Richard Ericson - John Ciangetti Jr; Smithtown Br Studio65.48%
9.42
2


Matthew Gordon - Leslie Sarf; Sagamore Bridge Club64.58%
6.19
3/4
2/3

Mindy Setton - Susan Toporovsky; Sagamore Bridge Club63.39%
6.19
3/4
2/3

James Knopf - Beth Weingarten; Sagamore Bridge Club63.39%
3.97
5


Saul Horowitz - Philip Grella; Sagamore Bridge Club62.50%
3.10
6
4
2
Phyllis Richter - Carol Moesel; WestHampton DBC61.51%
2.32
7
5
3
ANN MOREIDA - PHYLLIS AGREST; Bridge School Of Long Isl61.31%
1.97
8
6
4
REZA KHATIB - Richard Becker; Bridge School Of Long Isl60.71%
1.68
9/10
7/8

Norman Block - Marcia Zabronsky; Bridge School Of Long Isl59.82%
1.68
9/10
7/8

Phyllis Feiner - Gail Friedberg; Bridge School Of Long Isl59.82%
1.78
11/14
9/11

Herbert Blumenfeld - Peggy Blumenfeld; Sagamore Bridge Club59.23%
1.25
11/14


John Berry - Leonard Domnitz; Sagamore Bridge Club59.23%
1.44
11/14
9/11
5/6
Lynne Roth - Sara Weiner; Bridge School Of Long Isl59.23%
1.38
11/14
9/11
5/6
Judith Lippman - Lawrence Lippman; Bridge School Of Long Isl59.23%

Mon AM 749er Pairs - 16.5 Tables

MPs7BCNamesScore
2.66
1


Bill Johnson - Gail Johnson; Sagamore Bridge Club63.42%
2.00
2


Robin Healy - Darin Tripp; Sagamore Bridge Club63.25%
1.50
3


Joyce Birdoff - Ann Block; Sagamore Bridge Club59.16%
1.12
4


Fred Goldschmidt - Edward Hovsepian; Sagamore Bridge Club58.63%
1.52
5
1

Louise Schwartz - Ronny Kapner; Sagamore Bridge Club56.33%
0.63
6


Shelley Kirshenbaum - Ross Taff; Sagamore Bridge Club55.60%
1.14
2

Lois Lerner - Carol Ziegler; Sagamore Bridge Club52.48%
0.86
3

Eileen Zanar - Candy West; Sagamore Bridge Club50.93%
0.98
4
1
Lisa Lewis - Usha Patel; Sagamore Bridge Club50.71%
0.63
5

Renee Wagenberg - Morty Bogaty; Sagamore Bridge Club49.17%
0.74

2
Marlene Gerber - Barbara Untracht; Sagamore Bridge Club48.28%

Mon Aft Open Pairs - 52.0 Tables

MPsABCNamesScore
11.63
1


Geoffrey O'Connor - Marjorie Wilpon; Water Mill Bridge Club67.90%
8.72
2
1

Art Kronfeld - Mona Kronfeld; Temple Judea Bridge Club65.18%
6.54
3


Debra LaMountain - Lawrence Goodman; Temple Judea Bridge Club64.88%
4.91
4
2
1
Jeri Golus - Jeff Greenstein; Temple Judea Bridge Club63.43%
3.68
5


Jack Lipson - Ellen Blumencranz; Temple Judea Bridge Club63.05%
2.76
6


Bill Dinner - Ruth Stober; Temple Judea Bridge Club62.80%
3.63
7
3

Marsha Bilzin - Nora Kandel; Water Mill Bridge Club62.71%
2.73
8
4

Laura O'Reilly - Robert Coopersmith; Water Mill Bridge Club62.54%
1.44
9


Doris Rodgers - Steven Conrad; Temple Judea Bridge Club62.20%
2.04
10/11
5

Wendy Sue Gelman - Steven Gelman; Temple Judea Bridge Club61.31%
1.11
10/11


Jeffrey Colton - Lauren Block; Temple Judea Bridge Club61.31%
1.53
6

Nina Gottlieb - Beverly Corenthal; Temple Judea Bridge Club59.52%
2.06
7

Nancy Davis - Ruth Haspel; Temple Judea Bridge Club59.48%
2.44
8
2
Bonnie Carey - Belle Lareau; Water Mill Bridge Club59.23%
0.77
9

Jacqueline Lipson - Freddie Kadden; Temple Judea Bridge Club57.44%
1.83

3
Jeri Mayer - Tom Mayer; Water Mill Bridge Club57.14%
1.37

4
Patricia Abramson - Lauren Etess; Water Mill Bridge Club56.89%
1.03

5
Fran Shanker - Louise Eisenstein; Temple Judea Bridge Club55.95%
0.84

6
Kathaleen Lang - Patricia Hurleigh; Temple Judea Bridge Club53.57%

Mon Eve Open Pairs - 19.0 Tables

MPsABCNamesScore
5.44
1
1

Janine Buss - Jeffrey Colton; Bridge School Of Long Isl65.00%
4.08
2
2
1
Martin Fox - Michael Slavin; Bridge School Of Long Isl62.27%
3.06
3
3
2
Michael Colodner - Martin Kulberg; Bridge School Of Long Isl61.59%
2.30
4


Rob Gordon - Matthew Gordon; Sagamore Bridge Club61.01%
1.72
5
4
3
Michael Nussbaum - Suzanne Nussbaum; Bridge School Of Long Isl60.68%
1.69
6


Russell Samuel - Diana Schuld; Sagamore Bridge Club59.23%
1.00
5

Abbott Feren - Warren Chang; Bridge School Of Long Isl57.50%
1.18
6

Judy Frenkel Nemes - David Schwartz; Sagamore Bridge Club57.44%
0.85

4
Ross Taff - Leonard Feld; Sagamore Bridge Club53.27%
0.77

5
Marge Gogel - Helena Goldstein; Bridge School Of Long Isl52.27%

Tues AM STaC - 13.0 Tables

MPsABCNamesScore
4.31
1
1
1
Robin Brendell - Carol Fishman; Sagamore Bridge Club61.36%
3.23
2


Stephen Green - Robert Gordon; Sagamore Bridge Club58.88%
2.42
3


Linda Taub - Frank Anshen; Sagamore Bridge Club58.30%
1.82
4


Reisha Berkowsky - Gail Levy; Sagamore Bridge Club57.95%
1.36
5


Mel Colchamiro - Leslie Sarf; Sagamore Bridge Club57.70%
1.77
6
2

Jacqueline Wolf - Marsha Katon; Sagamore Bridge Club56.82%
1.33
3

Cynthia Pascal - Roberta Mendelsohn; Sagamore Bridge Club53.56%
1.00
4

Mike Mallen - Harriet Katz; Sagamore Bridge Club53.44%
1.01
5
2
Louise Merritt - Ed Trepper; Sagamore Bridge Club53.17%

Tues AM STaC 0-750 - 13.0 Tables

MPs7BCNamesScore
2.26
1
1
1
Joshua Hirsch - Sanford Leventhal; Sagamore Bridge Club64.02%
1.70
2
2

Fred Goldschmidt - Lee Silberman; Sagamore Bridge Club62.12%
1.27
3


Stanley Fox - Ruth Lessinger; Sagamore Bridge Club59.28%
1.00
4
3
2
Judy Good - Arlene Stein; Sagamore Bridge Club58.52%
0.72
5


Sidney Dein - Peter Holm; Sagamore Bridge Club55.30%
0.75
6
4

Helene Schwartz - Susan Fox; Sagamore Bridge Club53.41%
0.71
5
3
Elaine Greenwald - Lisa Lewis; Sagamore Bridge Club53.03%
0.54

4
Usha Patel - Jon Klein; Sagamore Bridge Club49.24%

Tue Aft Open Pairs - 79.0 Tables / Based on 78 Tables

MPsABCNamesScore
14.51
1


Howard Cohen - Philip Grella; Bridge Cente At Temple Sh69.05%
9.52
2/3
1/2
1/2
Kenny Howe - Suzanne Pollard; Fishers Island DBC67.73%
9.52
2/3
1/2
1/2
Mary Meyer - Jacqueline Williamson; Fishers Island DBC67.73%
6.12
4


Doris Rodgers - Barry Nish; Temple Judea Bridge Club66.49%
4.59
5


Alan Osofsky - Geoffrey O'Connor; Water Mill Bridge Club64.58%
3.44
6


Joseph Byrnes - Jill S. Jacobs; Water Mill Bridge Club64.29%
2.58
7


Tanya Weitz - Ritchey Goodwin; Water Mill Bridge Club63.39%
2.34
8


Helen Topkis - Zehava Secker; Temple Judea Bridge Club63.07%
4.93
9
3
3
Mary Carpenter - Edward Carpenter; Fishers Island DBC62.84%
2.34
10


Herbert Landau - Ravinder Ohri; Temple Judea Bridge Club62.74%
3.70
11
4

Edna Lauer - Paul Lauer; Mattituck Duplicate Brid61.81%
2.77
12
5
4
Marjorie Levine - Caren Brooks; Water Mill Bridge Club61.61%
2.08
13
6

Anne Stuckler - Carol Reiss; Temple Judea Bridge Club60.58%
2.34
14
7
5
Barbara Feingold - Linda Fox; Temple Judea Bridge Club60.04%
1.17
15
8

Art Kronfeld - Mona Kronfeld; Temple Judea Bridge Club59.90%
1.64
16
9
6
Donald Bedell - Lenore Widmark; Mattituck Duplicate Brid59.43%
2.34
10
7
Harvey Stuart - Roberta Glassman; Mattituck Duplicate Brid58.26%
1.17
11

Dorothy Feldmann - Bruce Romboli; Mattituck Duplicate Brid57.82%
0.89
12
8
Karen Romm - Susan Levine; Water Mill Bridge Club57.14%
1.22
13

Erika Silver - Lamia Beydoun; Temple Judea Bridge Club57.12%

Tue Eve Open Pairs - 7.0 Tables

MPsABCNamesScore
3.19
1
1

Erica Stempler - Robert Weiner; Sagamore At Shelter Rock60.00%
2.39
2
2

Alan Kudisch - Karen Siris; Sagamore At Shelter Rock59.58%
1.57
3/4
3/4
1/2
Leonard Feld - Ross Taff; Sagamore At Shelter Rock58.75%
1.57
3/4
3/4
1/2
Karen Ruben - Peter Ruben; Sagamore At Shelter Rock58.75%
1.01
5


Carl Gueli - Abbott Feren; Sagamore At Shelter Rock55.42%

Wednesday Morning Pairs - 39.5 Tables

MPsABCNamesScore
8.04
1/2
1/2

Jan Kornreich - Lynne Roth; Bridge School Of Long Isl60.98%
8.04
1/2
1/2

Judith Spitz - Lauretta Lerner; Bridge School Of Long Isl60.98%
5.17
3


Roger Peabody - Peter Barbeosch Jr; Smithtown Br Studio60.95%
3.88
4
3

Edward Ceglia - Gary Moskowitz; Sagamore Bridge Club59.97%
2.91
5
4
1
Charles Rose - Evelyn Rose; Smithtown Br Studio58.87%
2.25
6


Bella Chiusano - Shelley Drayzen; Sagamore Bridge Club58.42%
1.64
7


James Knopf - Marilyn Brescia; Sagamore Bridge Club58.21%
2.00
8
5
2
Grace Basile - Carmel Quill; Bridge School Of Long Isl58.14%
1.19
9
6

Michael DiMichele - Vijay Datta; Smithtown Br Studio57.39%
1.50

3
Fran Peterson - Cheryl Rush; Bridge School Of Long Isl56.63%
1.51

4
Arnold Fox - Diana Maniscalco; Smithtown Br Studio56.54%
1.08

5
Richard Holroyd - Kathy Schiavone; Smithtown Br Studio56.44%
1.08

6
Gary Zipper - David Kay; Bridge School Of Long Isl55.11%

Wed AM - 13.0 Tables

MPs7BCNamesScore
2.26
1


Nancy Kowal - Ann Block; Sagamore Bridge Club64.20%
1.70
2
1

Faith Herzog - Joyce Birdoff; Sagamore Bridge Club61.74%
1.27
3
2

Faith Lerner - Ronny Kapner; Sagamore Bridge Club61.55%
0.95
4


Susan Burstein - Neal Burstein; Sagamore Bridge Club61.17%
0.72
5


Raymond Presti - Susan Seelig; Sagamore Bridge Club60.98%
0.47
6/7


Holly Feinerman - Jay Brown; Sagamore Bridge Club58.71%
0.86
6/7
3

Denise Sutherland - Robin Miller; Sagamore Bridge Club58.71%
0.85
4
1
Edwin Henn - Robert Carlson; Sagamore Bridge Club56.82%
0.48
5

Jan Liebeskind - Melton Adler; Sagamore Bridge Club53.03%
0.64

2
Vivian Ouziel-Siegel - Karen Koppelman; Sagamore Bridge Club46.78%

Wednesday Afternoon Pairs - 45.0 Tables

MPsABCNamesScore
10.31
1


Steven Conrad - Ruth Stober; BRIDGExpress67.42%
7.73
2
1

Susan Simon - Sara Gage; Water Mill Bridge Club63.64%
5.80
3
2

Debra Osborn - Charlotte Herdman; BRIDGExpress63.45%
4.35
4
3
1
Elaine Gargano - Phyllis Decker; BRIDGExpress63.26%
2.86
5/6
4
2
Lisa Leffell - Jane Och; Water Mill Bridge Club62.12%
2.86
5/6


Jack Lipson - Ed Leviten; BRIDGExpress62.12%
2.34
7


Michael Botwin - Arthur Brodsky; BRIDGExpress61.74%
2.53
8


Helen Topkis - Norman Alper; BRIDGExpress60.61%
1.62
9
5

Vivianne Kurzweil - Leila Lewis; Water Mill Bridge Club60.42%
2.16
10
6

Matt Rewinski - Laura O'Reilly; Water Mill Bridge Club60.04%
1.31

3/4
Harriet Goldman - Barry Port; BRIDGExpress57.95%
1.31

3/4
Mindy Setton - Lamia Beydoun; BRIDGExpress57.95%
0.89

5
Shelley Adelman - Roberta Schechter; Water Mill Bridge Club57.20%
0.63

6
Philip Hahn - Marjorie Lesch; Water Mill Bridge Club56.25%

Wed Aft Open < 5 Tables - 4.0 Tables

MPsABCNamesScore
2.63
1
1

Art Kaplan - Elliot Gross; Bridge Cente At Temple Sh60.88%
1.97
2
2
1
Saundra Menaker - Marlene Sider; Bridge Cente At Temple Sh51.15%
1.30
3/4
3
2
Miriam Goldstein - Arthur Goldstein; Bridge Cente At Temple Sh50.69%
1.30
3/4


Frances Fein - Paul Siegelman; Bridge Cente At Temple Sh50.69%

Wed STAC - 8.0 Tables

MPsABCNamesScore
3.38
1


David Wachsman - Todd Wachsman; Sagamore Bridge Club69.64%
2.54
2


Alan Kudisch - Sandie Sickle; Sagamore Bridge Club66.96%
2.07
3
1
1
Milton Alschuler - Sharon Melville; Sagamore Bridge Club60.42%
1.55
4
2

Drew Tarhan - Yalcin Tarhan; Sagamore Bridge Club57.74%
1.02
5/6
3/4

Pearl Berson - Sherry Lewinter; Sagamore Bridge Club56.85%
1.02
5/6
3/4

Laura Orticelle - Tim Archdeacon; Sagamore Bridge Club56.85%
0.85
5

Francis Browne - Erik Himelein; Sagamore Bridge Club56.25%
1.11

2
Cosimo Palazzo - Fred Rees; Sagamore Bridge Club50.30%
0.83

3
Bonnie Feld - Leonard Feld; Sagamore Bridge Club48.21%
0.62

4
Janice Windwer - Robin Diamond; Sagamore Bridge Club46.43%

Thursday AM Open Pairs - 40.5 Tables

MPsABCNamesScore
9.56
1


Saul Horowitz - William Dinner; Sagamore Bridge Club66.10%
7.17
2
1
1
ANN MOREIDA - Bert Moreida; Bridge School Of Long Isl64.88%
5.38
3
2
2
Toby Fishman - Cecelia Sherman; Bridge School Of Long Isl62.80%
4.03
4
3

Jan Kornreich - Lynne Roth; Bridge School Of Long Isl62.42%
3.02
5
4

Rosemary Gross - Iris Cook; Bridge School Of Long Isl62.20%
2.27
6
5

Erika Silver - Debra LaMountain; Bridge School Of Long Isl61.69%
2.25
7


Alan Levine - Marjorie Levine; Sagamore Bridge Club61.52%
1.78
8
6

Raymond Elias - William Hart; Bridge School Of Long Isl60.42%
1.58
9
7

Arnold Young - Sandra Young; Sagamore Bridge Club59.87%
1.66

3
Libby Frantz - Joanne Rodney; Bridge School Of Long Isl58.63%
1.25

4
Joan Robinson - Marilyn Bernstein; Bridge School Of Long Isl58.33%
0.93

5
Paul Pirro - SUE WALLACE; Bridge School Of Long Isl57.44%
0.89

6
Morton Ray - David Redleaf; Bridge School Of Long Isl56.42%

Thursday AM Open Pairs - 14.5 Tables

MPsABCNamesScore
2.36
1


Judith Epstein - Elinor Jaffe; Sagamore Bridge Club69.23%
1.77
2


Barbara Gershenwald - Evelyn Abruzzo; Sagamore Bridge Club63.86%
1.78
3
1

Ronny Kapner - Susan Panzer; Sagamore Bridge Club59.39%
1.34
4
2

Tim Archdeacon - Daniel Goldschmidt; Sagamore Bridge Club58.37%
0.75
5


Carol Fishman - Amy Barash; Sagamore Bridge Club57.40%
1.00
6
3

Young Cha - Howard Maier; Sagamore Bridge Club57.30%
0.75
4

Abby Heyligers - Shelley Pollner; Sagamore Bridge Club56.48%
0.56
5

John Wilson - Leon Goldstein; Sagamore Bridge Club56.45%
0.42
6

Ellen Cooper - Sheryl Haberman; Sagamore Bridge Club54.83%
1.05

1
Marie Franzoni - Diane Glasner; Sagamore Bridge Club48.61%
0.79

2
Penina Hodara - Ginette Ogur; Sagamore Bridge Club47.41%
0.59

3
Lisa Gladstein - Carrie Andrejkovics; Sagamore Bridge Club41.22%

Thu Aft Open Pairs - 53.5 Tables

MPsABCNamesScore
12.00
1


Arthur Brodsky - Barry Nish; BRIDGExpress74.63%
9.00
2


Karl De Shrage - Naomi Klosner; BRIDGExpress69.05%
6.75
3


Joseph Byrnes - Lynne Koeppel; Water Mill Bridge Club67.98%
5.06
4


Mitchell Pollenz - Howard Cohen; Bridge Cente At Temple Sh66.96%
6.09
5


Elisse Weiss - Karen Dorman; Bridge Cente At Temple Sh66.67%
2.85
6


Lillian Weissman - Judy Paul; BRIDGExpress66.15%
5.36
7
1

Susan P. Friedman - Ellen Sosnow; Water Mill Bridge Club63.40%
4.02
8
2

Michael Schulhof - Jerry Hackman; Water Mill Bridge Club63.22%
1.33
9


Patrick Ross - Ruth Stober; BRIDGExpress62.78%
3.02
10
3
1
Forrest Dunbar - Rick Shanks; Riverhead Duplicate Bridg62.20%
2.26
11
4

Louise Merritt - Dennis Erani; Water Mill Bridge Club61.90%
1.88
12


Abbot Feren - Honey Ellis; BRIDGExpress60.12%
1.70
5

Kristen Swenson - Susan Warner; Water Mill Bridge Club59.59%
1.77
6
2
Howard Collins - Laura Kopp; Riverhead Duplicate Bridg58.93%
0.98
7

Constance Permut - Betty Meron; BRIDGExpress58.16%
1.33

3
John Shanker - Larry Lippman; BRIDGExpress56.55%
1.25

4
Judy Anthony - Lorna Verdone; Riverhead Duplicate Bridg55.56%
0.89

5
Nadine Eltman - Trina Waldron; Riverhead Duplicate Bridg54.23%
0.89

6
Margaret Mejia - Robin Pickett; Water Mill Bridge Club53.68%

Thu Eve Open Pairs - 13.0 Tables

MPsABCNamesScore
4.31
1
1

Donald Amberger - Natalie Treanor; Smithtown Br Studio66.15%
3.23
2


Abbott Feren - Debra Lamountain; Garden City Dbc65.00%
2.42
3


Bella Chiusano - Jack Harris; Garden City Dbc60.00%
1.82
4


Walter Kohlhoff - Debra Thaw; Smithtown Br Studio59.90%
1.92
5
2
1
Nancy Sybil - Rick Shanks; Smithtown Br Studio57.81%
1.69
6
3

Gerald Berkman - Ditza Katz; Garden City Dbc56.67%
1.18
4

Charles Bilich - Norman Trabulus; Garden City Dbc55.42%
0.98
5

Elyse Fields - Allen Greenbaum; Garden City Dbc53.75%
1.33
6
2
Turan Genc - Barbara Pollack; Smithtown Br Studio52.60%
1.00

3
Carolyn Flapan - Edward Niemira; Garden City Dbc52.08%
0.75

4
Nick DeMartini - Pat DeMartini; Garden City Dbc50.42%
0.56

5
William Treanor - Richard Holroyd; Smithtown Br Studio50.00%

Fri AM Open Pairs - 62.5 Tables

MPsABCNamesScore
13.47
1
1

Margie Cole - Norman Tucker; WestHampton DBC65.77%
10.10
2
2
1
Pamela Goergen - Robert Goergen; WestHampton DBC65.48%
7.58
3
3

Joan Kestenbaum - Frances Katz; WestHampton DBC64.58%
5.68
4
4

Harold Moshel - Alvin Frohman; BRIDGExpress63.22%
4.26
5
5

Vincent Fitzgerald - Paulette Valenza; Smithtown Br Studio62.92%
3.20
6
6

Linda Pollina - Holly Roseman; Sagamore Bridge Club62.75%
2.40
7


Philip Waldman - Marlene Beckenstein; Smithtown Br Studio62.50%
2.06
8


Tim Archdeacon - Mel Colchamiro; Sagamore Bridge Club62.42%
1.50
9


Morton Case - John Earley; Sagamore Bridge Club62.25%
2.06
10


Helen Topkis - Janine Buss; BRIDGExpress61.90%
2.29
11
7
2
Beverly Daniel - Mary Althoff; WestHampton DBC61.61%
1.59
12
8

Carol Mathews - John Ciangetti Jr; Smithtown Br Studio61.25%
1.32
13


Geoffrey O'Connor - Ritchey Goodwin; WestHampton DBC60.42%
2.06
9

Harold Hack - Alan Hyman; BRIDGExpress59.82%
1.72

3
Jennifer Marwood - Penny Mintz; WestHampton DBC55.36%
1.32

4
Carol Quist - Christiane Castel; WestHampton DBC55.06%
0.97

5
Paul Develet - David Bass; BRIDGExpress54.17%
0.94

6/7
Caroline Terry - Carol Moesel; WestHampton DBC53.27%
0.94

6/7
Roberta Glassman - Harvey Stuart; WestHampton DBC53.27%

Fri AM 749er Pairs - 15.5 Tables

MPsABCNamesScore
2.56
1
1
1
John Wilson - Risa Myers; Sagamore Bridge Club59.84%
1.92
2


Bill Johnson - Raymond Presti; Sagamore Bridge Club59.34%
1.47
3
2

Douglas Frank - Douglas Schara; Sagamore Bridge Club58.92%
1.10
4
3

Eileen Zanar - Edward Hovsepian; Sagamore Bridge Club58.69%
0.90
5


Susan Burstein - Neal Burstein; Sagamore Bridge Club57.16%
0.83
6
4

Renee Wagenberg - Holly Feinerman; Sagamore Bridge Club56.70%
0.62
5

Vicki Seltzer - Richard Brach; Sagamore Bridge Club55.13%
0.47
6

Fred Goldschmidt - Janice Windwer; Sagamore Bridge Club54.83%
0.90

2
Usha Patel - Jon Klein; Sagamore Bridge Club52.17%
0.68

3
Iris Baron - Marcia Bateman; Sagamore Bridge Club51.64%
0.51

4
Mindy Goldman - Ronny Kapner; Sagamore Bridge Club45.89%

Sat AM 499er Pairs - 11.0 Tables

MPsABCNamesScore
1.97
1


Douglas Frank - Douglas Schara; Sagamore Bridge Club76.67%
1.48
2
1

Carrie Callegari - Greg Callegari; Sagamore Bridge Club57.22%
1.11
3


Susan Fishbein - Howard Maier; Sagamore Bridge Club55.06%
0.85
4
2

Usha Patel - Jon Klein; Sagamore Bridge Club54.41%
0.69
5


Faith Herzog - Ann Block; Sagamore Bridge Club53.46%
0.64
6
3

Janice Windwer - Robin Diamond; Sagamore Bridge Club53.18%
0.53
4

Myra Nazimowitz - Hal Rekate; Sagamore Bridge Club50.22%

Sat Aft Open Pairs - 36.0 Tables

MPsABCNamesScore
8.63
1


Melih Ozdil - Justine Cushing; Water Mill Bridge Club66.67%
6.47
2
1

Michael Massimilla - Matthew Gordon; Sagamore Bridge Club63.38%
4.85
3


Jack Lipson - Holly Feinerman; Sagamore Bridge Club62.59%
3.64
4


Bonnie Salkind - Helen Topkis; Sagamore Bridge Club62.28%
2.73
5


Dina Schechter - Eppie Eagle; Sagamore Bridge Club61.59%
2.93
6
2

Ruth Haspel - Nancy Davis; Sagamore Bridge Club61.40%
1.54
7


Phillis Kazdin - Matt Rewinski; Water Mill Bridge Club61.01%
1.15
8


Mel Colchamiro - Susan Seelig; Sagamore Bridge Club60.74%
2.19
3

Shelley Fishman - Loring Fenton; Sagamore Bridge Club59.31%
1.65
4

Yannis Karabelas - William Stern; Water Mill Bridge Club57.44%
1.23
5

Ditza Katz - Jeffrey Colton; Sagamore Bridge Club56.23%
1.77
6
1
Susan Burstein - Neal Burstein; Sagamore Bridge Club55.99%
1.33

2
Mark Mariaschin - Karen Robbins; Water Mill Bridge Club51.49%
1.00

3
Susan Eisner - Joyce Birdoff; Sagamore Bridge Club48.64%
0.75

4
Nancy Posternak - Sheila Zaslower; Water Mill Bridge Club48.21%
0.59

5
Eugene Goodman - Bonny Deglow; Sagamore Bridge Club47.83%

Sat Aft Open <5 Tables - 4.0 Tables

MPsABCNamesScore
2.63
1
1
1
Vijay Datta - Susan Ghee; Smithtown Br Studio65.97%
1.97
2


James Schneider - Rochelle Strauss; Smithtown Br Studio58.33%
1.48
3
2
2
Kathleen Ganzenmuller - Ines Beck; Smithtown Br Studio50.69%

Sunday Aft Stac Swiss - 13 Tables

MPsABCNamesScore
3.45
1


Matthew Gordon - Tim Archdeacon - Rob Gordon - Dori Cohen; Sagamore Bridge Club55.00
2.59
2
1

Les Toporovsky - Susan Toporovsky - Barbara Pincus - Roberta Mendelsohn; Sagamore Bridge Club52.00
1.94
3
2

Sandie Sickle - Richard Morici - Silvana Morici - Laura Orticelle; Sagamore Bridge Club49.00
1.28
4/5
3
1
Ann Block - Martin Block - Nancy Kowal - Sid Kowal; Sagamore Bridge Club46.00
1.28
4/5


Alan Kudisch - Jeanne Hanrahan - Karl De Shrage - Joan Asheroff; Sagamore Bridge Club46.00
0.78
4

Robin Brendell - David Sloane - Arthur Goren - Abu Zaman; Sagamore Bridge Club44.00

Open Pairs - 23.5 Tables

MPsABCNamesScore
6.38
1
1

Alan Hirshman - John Bell; BRIDGExpress68.03%
4.79
2


Jack Lipson - Jacqueline Wolf; BRIDGExpress66.67%
3.59
3


Dina Schechter - Howard Friedman; BRIDGExpress66.54%
2.36
4/5


Lyn Weiss - Patricia Brodsky; BRIDGExpress61.61%
2.36
4/5


Honey Ellis - Gary Helman; BRIDGExpress61.61%
1.51
6


Steven Conrad - Ruth Stober; BRIDGExpress60.42%
1.51
7


Jeff Colton - Lauren Block; BRIDGExpress60.31%
2.38
2

Kenneth Davidoff - Ellen Davidoff; BRIDGExpress60.12%
1.78
3

Richard Kassar - Shlomit Rind; BRIDGExpress58.33%
1.34
4

Rhoda Haimson - Marsha Gordon; BRIDGExpress58.04%
1.00
5

Ray Elias - Alan Gardner; BRIDGExpress57.74%
1.22
6

Alvin Frohman - Gail Wholl; BRIDGExpress55.50%
1.38

1
Debbie Boockvar - Jill Toshav; BRIDGExpress46.77%
1.04

2
Judy Weitzman - Naomi Abramowitz; BRIDGExpress45.83%
0.78

3
Dolores Shimmons - Evelyne Somekh; BRIDGExpress37.36%

 


Total masterpoints: 2049.92 earned by 806 players.
Total attendance:  653 tables.

   1  23.07 Matthew Gordon, Northport NY
   2  21.53 Geoffrey O'Connor, Southampton NY
   3  19.95 Howard Cohen, Oceanside NY
   4  19.56 Barry Nish, Little Neck NY
   5  18.93 Philip Grella, Rockville Ctr NY
   6  17.95 Jack Lipson, East Meadow NY
   7  17.49 Arthur Brodsky, Huntington Sta NY
   8  17.11 Ruth Stober, Floral Park NY
   9  14.86 Debra LaMountain, Forest Hills NY
  10  14.64 Steven Conrad, Manhasset NY
  11  14.33 Jeffrey Colton, East Williston NY
  12  14.30 Marjorie Wilpon, New York NY
  13  14.15 John Ciangetti Jr, Naples FL
  14  13.96 Saul Horowitz, Melville NY
  15  13.92 Bill Dinner, Sands Pointe NY
  16  13.51 Lynne Roth, New Hyde Park NY
  17  13.47 Norman Tucker, Melville NY
  18  13.47 Margie Cole, New York NY
  19  13.32 Richard Ericson, Smithtown NY
  20  12.40 Mona Kronfeld, Manhasset NY
  21  12.07 Jan Kornreich, Old Westbury NY
  22  11.91 Leslie Sarf, Great Neck NY
  23  11.82 Karl De Shrage, Malverne NY
  24  11.53 Lawrence Goodman, East Meadow NY
  25  11.51 Art Kronfeld, Manhasset NY
  26  11.18 Joseph Byrnes, Long Beach NY
  27  10.60 Tim Archdeacon, Oyster Bay NY
  28  10.57 Helen Topkis, New Hyde Park NY
  29  10.42 Doris Rodgers, Dix Hills NY
  30  10.10 Robert Goergen, N Palm Beach FL
  31  10.10 Pamela Goergen, North Palm Bch FL
  32   9.87 Sara Gage, Sag Harbor NY
  33   9.63 Susan Toporovsky, Melville NY
  34   9.63 James Knopf, Roslyn NY
  35   9.52 Suzanne Pollard, Richmond VA
  36   9.52 Mary Meyer, New York NY
  37   9.52 Kenny Howe, Greenwich CT
  38   9.52 Jacqueline Williamson, Essex CT
  39   9.49 ANN MOREIDA, Boca Raton FL
  40   9.10 Dina Schechter, Manhasset NY
  41   9.04 Lillian Weissman, Long Beach NY
  42   9.00 Naomi Klosner, Bayside NY
  43   8.83 Susan Simon, Water Mill NY
  44   8.73 Janine Buss, Port Washington NY
  45   8.69 Alan Kudisch, East Norwich NY
  46   8.63 Melih Ozdil, New York NY
  47   8.63 Justine Cushing, New York NY
  48   8.58 Charlotte Herdman, Douglaston NY
  49   8.35 Alan Hirshman, Rockville Ctr NY
  50   8.33 Lynne Koeppel, New York NY
  51   8.33 Jacqueline Wolf, Old Westbury NY
  52   8.29 Abbott Feren, Westbury NY
  53   8.20 Fran Katz, New York NY
  54   8.04 Lauretta Lerner, Boca Raton FL
  55   8.04 Judith Spitz, Bayside NY
  56   7.88 Mindy Setton, Brookville NY
  57   7.58 Joan Kestenbaum, New York NY
  58   7.47 Bella Chiusano, Oceanside NY
  59   7.39 Mel Colchamiro, Merrick NY
  60   7.36 Laura O'Reilly, East Hampton NY
  61   7.17 Bert Moreida, Boca Raton FL
  62   7.03 John Bell, Glen Cove NY
  63   7.02 Lauren Block, Manhasset NY
  64   6.90 Alvin Frohman, Port Washington NY
  65   6.78 Rob Gordon, Northport NY
  66   6.73 Matt Rewinski, Westhampton NY
  67   6.59 Holly Feinerman, Muttontown NY
  68   6.47 Michael Massimilla, Syosset NY
  69   6.44 Honey Ellis, Roslyn NY
  70   6.43 Morton Case, Roslyn NY
  71   6.42 Roger Peabody, Kings Park NY
  72   6.29 Alan Hyman, Manhasset NY
  73   6.28 Alan Osofsky, Palm Beach FL
  74   6.23 Debra Osborn, Little Neck NY
  75   6.19 Beth Weingarten, Roslyn NY
  76   6.09 Karen Dorman, Hewlett NY
  77   6.09 Elisse Weiss, Hewlett NY
  78   6.04 Vincent Fitzgerald, Wading River NY
  79   6.03 Nora Kandel, East Hampton NY
  80   5.92 Howard Friedman, Great Neck NY
  81   5.77 Jill S. Jacobs, New York NY
  82   5.73 Ann Block, Westbury NY
  83   5.68 Harold Moshel, Brooklyn NY
  84   5.66 Peter Barbeosch Jr, Hauppauge NY
  85   5.65 Ronny Kapner, Old Westbury NY
  86   5.57 Robin Brendell, Roslyn Heights NY
  87   5.55 Ritchey Goodwin, W Palm Beach FL
  88   5.49 REZA KHATIB, Garden City NY
  89   5.38 Toby Fishman, Rockville Ctr NY
  90   5.38 Cecelia Sherman, Plainview NY
  91   5.36 Susan P. Friedman, New York NY
  92   5.36 Ellen Sosnow, New York NY
  93   5.16 Lyn Weiss, Floral Park NY
  94   5.07 Vijay Datta, Kings Park NY
  95   5.06 Mitchell Pollenz, Wantagh NY
  96   5.06 Carol Fishman, Port Washington NY
  97   4.99 Ruth Haspel, Sarasota FL
  98   4.99 Nancy Davis, Oakland Gardens NY
  99   4.96 Frank Anshen, Setauket NY
 100   4.94 Rick Shanks, Sound Beach NY
 101   4.93 Mary Carpenter, Hobe Sound FL
 102   4.93 Edward Carpenter,    
 103   4.91 Jeri Golus, Great Neck NY
 104   4.91 Jeff Greenstein, Boca Raton FL
 105   4.78 Linda Pollina, Melville NY
 106   4.74 Raymond Elias, Great Neck NY
 107   4.67 Sandie Sickle, Syosset NY
 108   4.65 Gary Moskowitz, Levittown NY
 109   4.65 Edward Ceglia, Flushing NY
 110   4.63 Norman Alper, Valley Stream NY
 111   4.58 Bill Johnson, Huntington NY
 112   4.55 Lamia Beydoun, Forest Hills NY
 113   4.54 Joyce Birdoff, Westbury NY
 114   4.40 Michael Geisinger, Westbury NY
 115   4.40 Dennis Erani, Aventura FL
 116   4.38 Patricia Brodsky, Huntington Sta NY
 117   4.37 Carol Mathews, Ridge NY
 118   4.35 Phyllis Decker, Palm Bch Gdns FL
 119   4.35 Elaine Gargano, Douglaston NY
 120   4.32 Laura Orticelle, Amityville NY
 121   4.31 Natalie Treanor, Setauket NY
 122   4.31 Marilyn Brescia, Great Neck NY
 123   4.31 Donald Amberger, Hauppauge NY
 124   4.30 Jack Harris, Manhasset NY
 125   4.27 Jane Sitzmann, Shirley NY
 126   4.26 Paulette Valenza, Saint James NY
 127   4.25 Marsha Bilzin, Sagaponack NY
 128   4.25 Bonnie Salkind, Great Neck NY
 129   4.10 Ditza Katz, Plainview NY
 130   4.08 Michael Slavin, Manhasset NY
 131   4.08 Martin Fox, New Hyde Park NY
 132   4.04 Carol Moesel, Bronxville NY
 133   4.02 Michael Schulhof, East Hampton NY
 134   4.02 Jerry Hackman, New York NY
 135   4.01 Linda Taub, Brookville NY
 136   4.01 Iris Cook, Plainview NY
 137   3.95 Donald Bedell, Patchogue NY
 138   3.92 Roberta Mendelsohn, Deer Park NY
 139   3.89 Louise Merritt, Brookville NY
 140   3.89 Holly Roseman, Melville NY
 141   3.89 Gair Betts, Remsenburg NY
 142   3.88 Judy Paul, Valley Stream NY
 143   3.80 Robert Weiner, Port Washington NY
 144   3.70 Paul Lauer, Setauket NY
 145   3.70 Edna Lauer, Setauket NY
 146   3.68 Ellen Blumencranz, Glen Head NY
 147   3.62 Susan Burstein, North Massapequ NY
 148   3.62 Neal Burstein, Massapequa NY
 149   3.59 Carl Gueli, Great Neck NY
 150   3.54 Nancy Kowal, Port Washington NY
 151   3.51 James Schneider, Melville NY
 152   3.49 Zehava Secker, Little Neck NY
 153   3.49 Erika Silver, Port Washington NY
 154   3.48 Ross Taff, Huntington NY
 155   3.47 Tanya Weitz, Bridgehampton NY
 156   3.46 Phyllis Feiner, Great Neck NY
 157   3.46 Karen Siris, Roslyn NY
 158   3.45 Dori Cohen, Woodbury NY
 159   3.44 Les Toporovsky, Melville NY
 160   3.44 Douglas Schara, Sebastian FL
 161   3.44 Douglas Frank, Medford NY
 162   3.38 Todd Wachsman, East Meadow NY
 163   3.38 Drew Tarhan, Port Washington NY
 164   3.38 David Wachsman, Jericho NY
 165   3.36 Joan Asheroff, Melville NY
 166   3.35 Evelyn Abruzzo, Melville NY
 167   3.30 Harold Hack, Port Washington NY
 168   3.29 Fred Goldschmidt, Melville NY
 169   3.28 Roberta Glassman, Quioque NY
 170   3.28 Harvey Stuart, Quiogue NY
 171   3.27 Usha Patel, Old Westbury NY
 172   3.27 Ellen Davidoff, Bellmore NY
 173   3.26 Reisha Berkowsky, Dix Hills NY
 174   3.25 Leonard Feld, Jericho NY
 175   3.25 Carol Reiss, Albertson NY
 176   3.23 Stephen Green, Commack NY
 177   3.23 Robert Gordon, Dix Hills NY
 178   3.23 Howard Siegel, Lynbrook NY
 179   3.22 Richard Becker, Howard Beach NY
 180   3.19 Erica Stempler, Beech Hurst NY
 181   3.15 Yalcin Tarhan, Port Washington NY
 182   3.14 Irene Geisinger, Westbury NY
 183   3.12 John Wilson, New York NY
 184   3.10 Phyllis Richter, New York NY
 185   3.06 Michael Colodner, Rockville Ctr NY
 186   3.06 Martin Kulberg, Long Beach NY
 187   3.06 Herbert Landau, Floral Park NY
 188   3.05 Elana Bingham, Ridge NY
 189   3.02 Rosemary Gross, Old Bethpage NY
 190   3.02 Forrest Dunbar, Shoreham NY
 191   3.02 Dina Arker, North Hills NY
 192   3.01 Anthony Rizzuto, Mount Sinai NY
 193   2.97 Susan Panzer, Roslyn NY
 194   2.97 Lauren Etess, East Hampton NY
 195   2.96 Lenore Widmark, Patchogue NY
 196   2.96 Frederic Cohen, New York NY
 197   2.95 Lesley Decker Lucas, Woodbury NY
 198   2.94 Cynthia Pascal, Plainview NY
 199   2.93 Marcia Zabronsky, Floral Park NY
 200   2.91 Evelyn Rose, Smithtown NY
 201   2.91 Charles Rose, Smithtown NY
 202   2.87 Gerald Berkman, Murrells Inlet SC
 203   2.87 David Bass, Great Neck NY
 204   2.86 Raymond Presti, Huntington NY
 205   2.86 Louise Schwartz, Plainview NY
 206   2.86 Lisa Leffell, Scarsdale NY
 207   2.86 Jane Och, Scarsdale NY
 208   2.86 Edward Leviten, Westbury NY
 209   2.85 Rhoda Haimson, Great Neck NY
 210   2.83 Mark Leibowitz, Plainview NY
 211   2.83 Diana Schuld, Glen Head NY
 212   2.79 Mark Mariaschin, New York NY
 213   2.79 Karen Robbins, New York NY
 214   2.79 Bart Cirker, Manhasset NY
 215   2.78 Nina Gottlieb, Port Washington NY
 216   2.77 Marjorie Levine, Westhampton Bch NY
 217   2.77 Caren Brooks,    
 218   2.77 Anne Stuckler, Bayside NY
 219   2.75 Pearl Berson, Woodbury NY
 220   2.75 Marsha Katon, Garden City NY
 221   2.73 Robert Coopersmith, New York NY
 222   2.73 Eppie Eagle, Great Neck NY
 223   2.71 Sherry Lewinter, Plainview NY
 224   2.71 Milton Alschuler, Port Washington NY
 225   2.71 Lawrence Lippman, Hewlett NY
 226   2.71 Beverly Daniel, New York NY
 227   2.66 Gail Johnson, Huntington NY
 228   2.64 Grace Basile, Westbury NY
 229   2.63 Susan Ghee, Huntington Sta NY
 230   2.63 Phyllis Goldin, Woodmere NY
 231   2.63 Elliot Gross, West Hempstead NY
 232   2.63 Art Kaplan, Merrick NY
 233   2.62 Wendy Sue Gelman, Port Washington NY
 234   2.62 Susan Weiss, Jericho NY
 235   2.62 Steven Gelman, Port Washington NY
 236   2.61 Mark Krinsky, Great Neck NY
 237   2.59 Barbara Pincus, Deer Park NY
 238   2.58 Debra Katz, Woodmere NY
 239   2.56 Risa Myers, Jersey City NJ
 240   2.53 John Gibbs, Center Moriches NY
 241   2.49 Christiane Castel, Eastport NY
 242   2.49 Carol Quist, Eastport NY
 243   2.49 Andrea Kringstein, New York NY
 244   2.46 Doris Schuster, Franklin Square NY
 245   2.45 Nancy Defren, Rockville Ctr NY
 246   2.45 Dorothy Feldmann, Riverhead NY
 247   2.44 Bonnie Carey, Bronxville NY
 248   2.44 Belle Lareau, Shelter Isl Ht NY
 249   2.42 Shelley Fishman, Merrick NY
 250   2.40 Philip Waldman, Boynton Beach FL
 251   2.40 Marlene Beckenstein, Dix Hills NY
 252   2.40 Jacqueline Lipson, East Meadow NY
 253   2.39 Faith Herzog, Northport NY
 254   2.38 Kenneth Davidoff, Bellmore NY
 255   2.36 Marsha Gordon, Great Neck NY
 256   2.36 Judith Epstein, Meville NY
 257   2.36 Gary Helman, Syosset NY
 258   2.36 Elinor Jaffe, Huntington Sta NY
 259   2.34 Ruth Lessinger, Plainview NY
 260   2.34 Ravinder Ohri, New Hyde Park NY
 261   2.34 Michael Botwin, Rockville Ctr NY
 262   2.34 Linda Fox, Lido Beach NY
 263   2.34 Barbara Feingold, New York NY
 264   2.33 Peggy Blumenfeld, Dix Hills NY
 265   2.33 Herbert Blumenfeld, Dix Hills NY
 266   2.32 Susan Seelig, Syosset NY
 267   2.32 Richard Ross, New York NY
 268   2.32 PHYLLIS AGREST, Boca Raton FL
 269   2.31 Deirdre Osofsky, Palm Beach FL
 270   2.29 Mary Althoff, New York NY
 271   2.29 Jon Klein, Plainview NY
 272   2.26 Sanford Leventhal, South Sceukit NY
 273   2.26 Patricia Abramson, New York NY
 274   2.26 Joshua Hirsch, Huntington NY
 275   2.25 Shelley Drayzen, Melville NY
 276   2.25 Paul Siegelman, North Baldwin NY
 277   2.25 Marjorie Levine, Massapequa NY
 278   2.25 Harriet Katz, Westbury NY
 279   2.25 Frances Fein, Baldwin NY
 280   2.25 Alan Levine, Massapequa NY
 281   2.24 Vivianne Kurzweil, New York NY
 282   2.22 Paul Develet, New Hyde Park NY
 283   2.22 Edward Hovsepian, Naples FL
 284   2.21 Robin Healy, Huntington NY
 285   2.21 Darin Tripp, Huntington NY
 286   2.20 Gail Wholl, Glen Head NY
 287   2.19 Loring Fenton,  NY
 288   2.19 Eileen Zanar, East Norwich NY
 289   2.17 Mike Mallen, Melville NY
 290   2.16 Joanne Rodney, Roslyn Heights NY
 291   2.12 Jill Toshav, Floral Park NY
 292   2.11 Howard Maier, Manhasset NY
 293   2.10 Marlene Gerber, Great Neck NY
 294   2.07 Sharon Melville, Syosset NY
 295   2.07 Jeanne Hanrahan, East Norwich NY
 296   2.06 Norman Nachbar, Floral Park NY
 297   2.06 NEIL BECK, Bronxville NY
 298   2.04 Leonard Domnitz, Bellmore NY
 299   2.03 Charles Bilich, Hewlett NY
 300   2.01 Teresa Santocki, New York NY
 301   2.01 Harold Windsor, Rocky Point NY
 302   2.01 Christine Woodring, Setauket NY
 303   2.00 Greg Callegari, West Hills NY
 304   2.00 Carrie Callegari, West Hills NY
 305   2.00 Carmel Quill, Garden City NY
 306   1.99 Phillis Kazdin, Jupiter FL
 307   1.98 Daniel Goldschmidt, Levittown NY
 308   1.97 Saundra Menaker, Long Beach NY
 309   1.97 Rochelle Strauss, Port Jefferson NY
 310   1.97 Marlene Sider, North Woodmere NY
 311   1.94 Silvana Morici, Syosset NY
 312   1.94 Richard Morici, Port Washington NY
 313   1.93 Naomi Abramowitz, Bayside NY
 314   1.93 Judy Weitzman, Great Neck NY
 315   1.92 Sara Weiner, New York NY
 316   1.92 Nancy Sybil, East Patchogue NY
 317   1.89 Peter Ruben, Roslyn NY
 318   1.89 Karen Ruben, Roslyn NY
 319   1.88 Linda Ferrari, Mattituck NY
 320   1.88 Joseph DiBenedetto, Hartsdale NY
 321   1.88 Franne Weinberg, Purchase NY
 322   1.88 Christine Talbot, Vero Beach FL
 323   1.87 Emel Glicksman, New York NY
 324   1.86 David Popper, Roslyn NY
 325   1.86 Bernice Zarchin, Pompano Beach FL
 326   1.83 Tom Mayer,    
 327   1.83 Jeri Mayer,    
 328   1.83 Allen Greenbaum, Old Bethpage NY
 329   1.82 Walter Kohlhoff, Saint James NY
 330   1.82 Gail Levy, Melville NY
 331   1.82 Debra Thaw, Saint James NY
 332   1.80 Leila Schwartz, Hollis NY
 333   1.80 Joseph Fitt, Sayville NY
 334   1.80 Edgar Schwartz, Hollis NY
 335   1.79 David Schwartz, Huntington NY
 336   1.78 William Hart, Mineola NY
 337   1.78 Shlomit Rind, Forest Hills NY
 338   1.78 Richard Kassar, New York NY
 339   1.78 Patrick Ross, Wantagh NY
 340   1.78 Leonard Helfgott, Teaneck NJ
 341   1.78 Joyce Lotters, Floral Park NY
 342   1.77 Teri Lawrence, Manhasset NY
 343   1.77 Laura Kopp, Wading River NY
 344   1.77 Karen Pollack, Westhampton NY
 345   1.77 Howard Collins, Jamesport NY
 346   1.77 Barbara Gershenwald, Melville NY
 347   1.73 Janice Windwer, North Bellmore NY
 348   1.72 Suzanne Nussbaum, Pt Jefferson St NY
 349   1.72 Penny Mintz, New York NY
 350   1.72 Michael Nussbaum, Pt Jefferson St NY
 351   1.72 Jennifer Marwood, Remsenburg NY
 352   1.71 Trina Waldron, Cutchogue NY
 353   1.71 Robert Feger, Greenport NY
 354   1.71 John Berry, Manhasset NY
 355   1.70 Susan Warner, New York NY
 356   1.70 Lee Silberman, Huntington NY
 357   1.70 Kristen Swenson, New York NY
 358   1.69 Susan Mulholland, Fort Myers FL
 359   1.69 Susan Fishbein, Huntington NY
 360   1.69 Russell Samuel, Coram NY
 361   1.69 Lisa Lewis, Manhasset Hills NY
 362   1.69 Annette Irom, Westhampton NY
 363   1.68 Norman Block, Melville NY
 364   1.68 Gail Friedberg, East Meadow NY
 365   1.67 Paul Cohen, Seaford NY
 366   1.66 Sydel Chernoff, Woodmere NY
 367   1.66 Libby Frantz, Roslyn NY
 368   1.65 Yannis Karabelas, Pompano Beach FL
 369   1.65 William Stern, Fort Lauderdale FL
 370   1.65 Ronald Pinkus, Port Washington NY
 371   1.65 Morton Ray, Wantagh NY
 372   1.64 Richard Holroyd, Stony Brook NY
 373   1.64 Harvey Schachter, East Meadow NY
 374   1.62 Stuart Siegel, Jericho NY
 375   1.62 Leila Lewis, New York NY
 376   1.60 Jocelyn Simon, Manhasset NY
 377   1.58 Sandra Young, Long Beach NY
 378   1.58 Frances Slavin, Douglaston NY
 379   1.58 Arnold Young, Long Beach NY
 380   1.57 Veeta Kleehammer, Huntington NY
 381   1.57 Robert Kleehammer, Huntington NY
 382   1.54 Stephen Lucas, Woodbury NY
 383   1.54 David Joseph, Forest Hills NY
 384   1.53 Beverly Corenthal, Flushing NY
 385   1.52 Herbert Feldmann, Riverhead NY
 386   1.51 Jan Liebeskind, Merrick NY
 387   1.51 Diana Maniscalco, Mount Sinai NY
 388   1.51 Arnold Fox, Mount Sinai NY
 389   1.51 Aaron Silverstein, New York NY
 390   1.50 Shirley Rubenstein, Great Neck NY
 391   1.50 John Earley, Wantagh NY
 392   1.50 Fran Peterson, Lake Success NY
 393   1.50 Cheryl Rush, Great Neck NY
 394   1.48 Kathleen Ganzenmuller, East Northport NY
 395   1.48 Ines Beck, Selden NY
 396   1.47 Marge Gogel, Manhasset NY
 397   1.46 Renee Wagenberg, Melville NY
 398   1.44 Louis Lessinger, Plainview NY
 399   1.44 Jack Klein, East Meadow NY
 400   1.44 Irma Marcus, Floral Park NY
 401   1.44 Allan Schwartz, Plainview NY
 402   1.42 David Kay, Roslyn Heights NY
 403   1.40 Dolores Shimmons, Melville NY
 404   1.39 Constance Permut, Port Washington NY
 405   1.38 Judith Lippman, Hewlett NY
 406   1.38 Debbie Boockvar, Woodmere NY
 407   1.36 Susan Calabro, New York NY
 408   1.36 George Nissan, Great Neck NY
 409   1.35 Susan Eisner, Huntington Bay NY
 410   1.35 Elaine Greenwald, Melville NY
 411   1.34 Ellyn Bank, West Palm Beach FL
 412   1.34 Edward Niemira, Garden City NY
 413   1.33 Turan Genc, Selden NY
 414   1.33 John Shanker, Riviera Beach FL
 415   1.33 Barbara Pollack, Smithtown NY
 416   1.32 Robert Hurley, Richmond Hill NY
 417   1.32 Martin Saiman, Floral Park NY
 418   1.32 Albert Fano, Manhasset NY
 419   1.31 Harriet Goldman, Roslyn Heights NY
 420   1.31 Barry Port, Atlantic Beach NY
 421   1.30 Miriam Goldstein, Belle Harbor NY
 422   1.30 Caroline Terry, Quogue NY
 423   1.30 Arthur Goldstein, Belle Harbor NY
 424   1.29 Gary Levine, Huntington NY
 425   1.28 Sid Kowal, Port Washington NY
 426   1.28 Penny Redvanly, Patchogue NY
 427   1.28 Martin Block, Westbury NY
 428   1.28 Iris Plafker, Bayside NY
 429   1.28 Barbara Emmer, Roslyn Heights NY
 430   1.27 Susan Reiter, Great Neck NY
 431   1.27 Stanley Fox, Wantagh NY
 432   1.27 Marilyn Markowitz, Fresh Meadows NY
 433   1.27 Faith Lerner, Syosset NY
 434   1.27 Elizabeth Viola, Manhasset NY
 435   1.26 Susan Schuander, Boca Raton FL
 436   1.26 Robin Diamond, Bellmore NY
 437   1.26 Jonathan Howe, Sag Harbor NY
 438   1.25 Wendy Kay, Sands Pointe NY
 439   1.25 Peggy Bradt, New York NY
 440   1.25 Paul Weltchek, New York NY
 441   1.25 Marilyn Bernstein, Roslyn NY
 442   1.25 Lorna Verdone, West Sayville NY
 443   1.25 Laurie Berlin, Lido Beach NY
 444   1.25 Judy Anthony, Brookhaven NY
 445   1.25 Joan Robinson, Floral Park NY
 446   1.25 Elaine Abramowitz, Lido Beach NY
 447   1.25 Don Carter, West Palm Beach FL
 448   1.25 Cindy Scheinfeld, New York NY
 449   1.25 Carol Alper, Valley Stream NY
 450   1.25 Bob Yellis, Bayside NY
 451   1.25 Ann Glickman, East Rockaway NY
 452   1.24 Leslie Rosenzweig, Boca Raton FL
 453   1.24 Judith Jurney, New York NY
 454   1.24 Jerome Bloom, Great Neck NY
 455   1.24 Helen Solomon, Oyster Bay NY
 456   1.24 Ed Trepper, Massapequa NY
 457   1.24 Claire Rechtweg, Lawrence NY
 458   1.24 Ann Gardner, Floral Park NY
 459   1.24 Anat Kravel, Great Neck NY
 460   1.22 Shelley Kirshenbaum, Jericho NY
 461   1.22 Muriel Brodsky, Sands Pointe NY
 462   1.22 Judith Faltischek, Rockville Ctr NY
 463   1.22 David Redleaf, Great Neck NY
 464   1.22 Adele Birnbaum, Floral Park NY
 465   1.21 David Korenstein, Bethpage NY
 466   1.20 Kathaleen Lang, Woodbury NY
 467   1.20 Joann Lederman, Roslyn NY
 468   1.19 Michael DiMichele,    
 469   1.18 Toby Deitch, Bayside NY
 470   1.18 Ruth Hoffman, New York NY
 471   1.18 Norman Trabulus, New York NY
 472   1.18 Michael Hajosy, Somers Point NJ
 473   1.18 Maxine Goldberg, Hewlett NY
 474   1.18 Karen Lind, New York NY
 475   1.18 Judy Pressner, Lawrence NY
 476   1.18 Judy Frenkel Nemes, Woodmere NY
 477   1.18 Becky Northey, Shelter Is Hts NY
 478   1.17 Maris Gordon, Sands Pointe NY
 479   1.17 Marion Cohen, Manhasset NY
 480   1.17 Bruce Romboli,    
 481   1.16 Ellie Hecht, Plainview NY
 482   1.16 Barbara Cooper, Bayside NY
 483   1.14 Lois Lerner, Manhasset NY
 484   1.14 Carol Ziegler, Roslyn NY
 485   1.13 Elaine Kaplan, Woodbury NY
 486   1.13 Dominique Schneider, Bayville NY
 487   1.12 Naomi Korobow, Great Neck NY
 488   1.12 Irving Lederman, Roslyn NY
 489   1.12 Doris Fine, Floral Park NY
 490   1.11 Fred Rees, East Meadow NY
 491   1.11 Elizabeth Randall, Port Jefferson NY
 492   1.11 Cosimo Palazzo, Melville NY
 493   1.11 Cal Rafuse, Port Jefferson NY
 494   1.10 Jim Mack, Jupiter FL
 495   1.09 Hubert Howe Jr, Westhampton NY
 496   1.08 Sandrea Friedman, Flushing NY
 497   1.08 Michael Rosen, New York NY
 498   1.08 Kathy Schiavone, Port Jefferson NY
 499   1.08 Gary Zipper, Roslyn Heights NY
 500   1.05 Marie Franzoni, Great Neck NY
 501   1.05 Diane Glasner,  NY
 502   1.04 Patricia Fasciano, Oyster Bay NY
 503   1.03 Richard Gardos, Commack NY
 504   1.03 Louise Eisenstein, New York NY
 505   1.03 Hasmukh Doshi, East Meadow NY
 506   1.03 Fran Shanker, Boca Raton FL
 507   1.03 Barbara Ackerman, Great Neck NY
 508   1.00 Young Cha, Muttontown NY
 509   1.00 Warren Chang, Flushing NY
 510   1.00 Judy Good, Woodbury NY
 511   1.00 Carolyn Flapan, Garden City NY
 512   1.00 Arlene Stein, Roslyn Heights NY
 513   1.00 Alan Gardner, Floral Park NY
 514   0.99 Valerie Clain, Floral Park NY
 515   0.99 Shelly Fehrenbach, Great Neck NY
 516   0.99 Peter Holm, East Meadow NY
 517   0.99 Irene Newman, Plainview NY
 518   0.99 Hannah Hodes, Floral Park NY
 519   0.99 Diane Krasnoff, Manhasset NY
 520   0.98 Roslyn Kase, Glen Cove NY
 521   0.98 Maddy Lambert, Boca Raton FL
 522   0.98 Lynne Zeiter, Melville NY
 523   0.98 Helen Shutkind, Rockville Ctr NY
 524   0.98 Elyse Fields, Old Bethpage NY
 525   0.98 Betty Meron, Great Neck NY
 526   0.98 Amy Glass, Great Neck NY
 527   0.97 Dorothy Mooallem, Great Neck NY
 528   0.95 Berna Case, Roslyn NY
 529   0.93 SUE WALLACE, Bayside NY
 530   0.93 Paul Pirro, East Williston NY
 531   0.90 Susan Port, Atlantic Beach NY
 532   0.90 Ken Lowenstein, Forest Hills NY
 533   0.89 Tess Wachs, New York NY
 534   0.89 Susan Levine, Sag Harbor NY
 535   0.89 Steven Perrin, Baldwin NY
 536   0.89 Solomon Godelsky, Glen Head NY
 537   0.89 Shelley Adelman, New York NY
 538   0.89 Robin Pickett, Palm Beach FL
 539   0.89 Roberta Schechter, New York NY
 540   0.89 Peter Hertz, Valley Stream NY
 541   0.89 Natalie Olstein, New York NY
 542   0.89 Nadine Eltman, Remsenburg NY
 543   0.89 Miquette Schrader, New York NY
 544   0.89 Marsha Rifkin, Floral Park NY
 545   0.89 Margaret Mejia, Palm Beach FL
 546   0.89 Linda Lake, Southampton NY
 547   0.89 Lewis Pfeiffer, Jericho NY
 548   0.89 Karen Romm,  NY
 549   0.89 Judy Peck, New York NY
 550   0.89 Joan Ray, Wantagh NY
 551   0.89 Janet Contrada, Smithtown NY
 552   0.89 Eileen Levy, Great Neck NY
 553   0.89 Douglas Vene, The Villages FL
 554   0.89 Carol Benes, Malverne NY
 555   0.89 Amy Fromer, West Palm Bch FL
 556   0.89 Adele Dusenbury, Stony Brook NY
 557   0.88 Mindy Goldman, Roslyn Estates NY
 558   0.86 Robin Miller, New York NY
 559   0.86 Morty Bogaty, Plainview NY
 560   0.86 Denise Sutherland, Glen Cove NY
 561   0.86 Carrie Andrejkovics, Medford NY
 562   0.86 Candy West, Garden City NY
 563   0.85 STEVE Murray,    
 564   0.85 Robert Carlson, Stuart FL
 565   0.85 Raymond Ogden, Linville NC
 566   0.85 Pat DiCerbo, Manhasset NY
 567   0.85 Natalie Katz, Roslyn NY
 568   0.85 Myra Langsam, Hewlett NY
 569   0.85 Michael Krevor, Port Washington NY
 570   0.85 Marty Ormsby, Linville NC
 571   0.85 Lee Launer, Bayville NY
 572   0.85 Karen Mason, Center Moriches NY
 573   0.85 Judith Mayberry, Westhampton NY
 574   0.85 Joyce Hirsch, Atlantic Beach NY
 575   0.85 Jessica Shapiro, Boca Raton FL
 576   0.85 Irving Katz, Roslyn NY
 577   0.85 Ginny Llewellyn, Riverhead NY
 578   0.85 George Petersen, West Palm Beach FL
 579   0.85 Francis Browne, Cold Spg Harbor NY
 580   0.85 Erik Himelein, Huntington NY
 581   0.85 Elizabeth Marett, Atlantic Beach NY
 582   0.85 Elaine Petersen, West Palm Beach FL
 583   0.85 Eileen Serwer, New York NY
 584   0.85 Edwin Henn, Jericho NY
 585   0.85 Dorothy Doughty, Naples FL
 586   0.85 Dolores Furey, Garden City NY
 587   0.85 Diana Tiernan,    
 588   0.84 Stephen Solomon, Jericho NY
 589   0.84 Patricia Hurleigh, East Williston NY
 590   0.83 Bonnie Feld, Jericho NY
 591   0.82 Sandi Sullivan, Boynton Beach FL
 592   0.82 Kathryn Fibkins, Riverhead NY
 593   0.81 Sondra Nachbar, Floral Park NY
 594   0.80 Elli Zimmerman, Stony Brook NY
 595   0.80 Arnold Fisher, Miller Place NY
 596   0.80 Alan Cohen, Levittown NY
 597   0.79 Rona Reingold, Huntington Sta NY
 598   0.79 Penina Hodara, Roslyn Heights NY
 599   0.79 Ginette Ogur, Syosset NY
 600   0.78 Evelyne Somekh, Manhasset NY
 601   0.78 Eileen Feldman, Brookville NY
 602   0.78 David Sloane, Glen Cove NY
 603   0.78 Arthur Goren, Wantagh NY
 604   0.78 Abu Zaman, Holbrook NY
 605   0.77 Phyllis Meltzer, Albertson NY
 606   0.77 Helena Goldstein, New Hyde Park NY
 607   0.77 Freddie Kadden, Great Neck NY
 608   0.77 Arlene Krasnoff, Queens Village NY
 609   0.76 Winifred Flood, Bay Shore NY
 610   0.76 Thomas Schwarz, Roslyn Heights NY
 611   0.76 Lydia Betz, Great Neck NY
 612   0.76 Beatrice Croce, New Hyde Park NY
 613   0.76 Barbara Sirois, Hampton Bays NY
 614   0.76 Ann Galvani, Palm Beach FL
 615   0.76 Amy Treitel, New York NY
 616   0.75 Susan Fox, East Setauket NY
 617   0.75 Shelley Pollner, Dix Hills NY
 618   0.75 Sheila Zaslower, New York NY
 619   0.75 Pat DeMartini, Berwyn PA
 620   0.75 Nick DeMartini, Garden City NY
 621   0.75 Nancy Posternak, New York NY
 622   0.75 Helene Schwartz, Nesconset NY
 623   0.75 Amy Barash, Roslyn Heights NY
 624   0.75 Abby Heyligers, Woodbury NY
 625   0.74 Jackie Ross, Fort Lee NJ
 626   0.74 Barbara Untracht, Rockville Ctr NY
 627   0.72 Sidney Dein, Plainview NY
 628   0.72 ROBERTA GROSS, Bayside NY
 629   0.72 HINDA ROSENBERG, GREAT NECK NY
 630   0.72 Giovanna Van Brummelen, Long Beach NY
 631   0.70 Phyllis Gladstone, Manhasset NY
 632   0.70 Frank Gladstone, Manhasset NY
 633   0.70 Barrie Sue Zicherman, Roslyn NY
 634   0.69 Toni Somerstein, East Hampton NY
 635   0.69 Stefanie Linakis, Syosset NY
 636   0.69 Richard Schoen, Montauk NY
 637   0.69 Miriam Hack, Port Washington NY
 638   0.69 Marlene Strauss, Manhasset NY
 639   0.69 Lillian Kufs, East Meadow NY
 640   0.69 Kurt Waldmann, Bayside NY
 641   0.69 Georgia Altman, Lawrence NY
 642   0.69 Francine Deutsch, Floral Park NY
 643   0.69 Florence Lewis, Manhasset NY
 644   0.69 Eileen Isser, Floral Park NY
 645   0.69 Beverly Gersfeld, Syosset NY
 646   0.69 Barbara Ostrick, Woodmere NY
 647   0.68 Marcia Bateman, Jericho NY
 648   0.68 Iris Baron, Old Westbury NY
 649   0.67 Rosellen Mensch, Roslyn NY
 650   0.67 Francine Soltz, Roslyn NY
 651   0.66 Jane Marks, New York NY
 652   0.65 Maggie Silver, Roslyn Heights NY
 653   0.65 Joan Spetter, Wantagh NY
 654   0.64 Vivian Ouziel-Siegel, Syosset NY
 655   0.64 Stuart Trinkoff,    
 656   0.64 Naomi Kramer, Woodbury NY
 657   0.64 Maxine Shapiro, Port Washington NY
 658   0.64 Marlene Bloom, Smithtown NY
 659   0.64 Lois Dunn, Boca Raton FL
 660   0.64 Linda Deitz, Quogue NY
 661   0.64 Karen Koppelman, Syosset NY
 662   0.64 Joshua Allen, Whitestone NY
 663   0.64 Jeanne Brophy, Hampton Bays NY
 664   0.64 Howard Berman, New York NY
 665   0.64 Harold Trinkoff, Glen Oaks NY
 666   0.64 Carole B. Berman, New York NY
 667   0.64 Barbara Hariton, New York NY
 668   0.64 Barbara Chale, Floral Park NY
 669   0.63 Philip Hahn, New York NY
 670   0.63 Marjorie Lesch, New York NY
 671   0.62 Vicki Seltzer, Old Westbury NY
 672   0.62 Susan Tye, New York NY
 673   0.62 Risa Grossman, Roslyn NY
 674   0.62 Richard Brach, Old Westbury NY
 675   0.62 Neal Smith, Holtslville NY
 676   0.62 Michael Herman, Manhasset NY
 677   0.62 Mark Inhaber, Whitestone NY
 678   0.62 Leah Chodes, Plainview NY
 679   0.62 Lawrence Solow, Plainview NY
 680   0.62 Larry Smith, East Hampton NY
 681   0.62 Larry Osofsky, Middletown NY
 682   0.62 Kenneth Simon, Oceanside NY
 683   0.62 Gisela Von Zedlitz, Levittown NY
 684   0.62 Gail Kugler, Roslyn NY
 685   0.62 Ellen Postrel, Westhampton Bch NY
 686   0.62 Burton Goodman, Great Neck NY
 687   0.62 Barry Reiber, Rockville Ctr NY
 688   0.62 Barbara Rubin, Bayside NY
 689   0.62 Alice Netter, New York NY
 690   0.61 Joan Fruchter, Old Westbury NY
 691   0.61 Herbert Kranzer, Jericho NY
 692   0.61 Claire Kranzer, Jericho NY
 693   0.60 Laila Levitas, New York NY
 694   0.60 Joseph Lenci, Smithtown NY
 695   0.60 Isabelle Cetlin, Kings Park NY
 696   0.59 Maryen Maurer, Roslyn NY
 697   0.59 Marilyn Friedlander, Manhasset NY
 698   0.59 Marc Solomon, Melville NY
 699   0.59 Lisa Gladstein, Islip Terrace NY
 700   0.59 Jeri Rueben, Hewlett NY
 701   0.59 Fran Gordon, Floral Park NY
 702   0.59 Eugene Goodman, Huntington NY
 703   0.59 Emily Kessler, Woodbury NY
 704   0.59 Carole Smith, Syosset NY
 705   0.59 Bonny Deglow, Virginia Beach VA
 706   0.58 Cheryl Rosenzweig, Floral Park NY
 707   0.56 William Treanor, Setauket NY
 708   0.56 Leon Goldstein, Brooklyn NY
 709   0.56 Carol Kamp, Plainview NY
 710   0.55 Vimla Vadhan, Oceanside NY
 711   0.55 Pravin Vadhan, Oceanside NY
 712   0.55 Phyllis Goldstein, Jericho NY
 713   0.55 Hermine Abramson, Whitestone NY
 714   0.55 Floris Nissan, Great Neck NY
 715   0.55 Bobette Bergstein, Great Neck NY
 716   0.55 Alice Rubinstein, Floral Park NY
 717   0.53 Myra Nazimowitz, East Rockaway NY
 718   0.53 Hal Rekate, Oyster Bay NY
 719   0.52 Thomas Sturges, Remsenburg NY
 720   0.52 Sharon Hyman, Manhasset NY
 721   0.52 Mindy Zakarin, New York NY
 722   0.52 Lil Schwarzschild, Patchogue NY
 723   0.52 Jean Esposito, Lake Grove NY
 724   0.52 Jane Garver, Hewlett Harbor NY
 725   0.52 Harriet Inselbuch, New York NY
 726   0.52 Gordon Yaffe,    
 727   0.52 Ed Williams, New York NY
 728   0.52 Donna Epstein, Woodmere NY
 729   0.52 Betsy Ludlow, Steamboat Spgs CO
 730   0.52 Audrey Weinberg, Roslyn NY
 731   0.52 Arlene Mark, Westhampton NY
 732   0.49 Warren Pearlson, Huntington NY
 733   0.49 Madeline Alkon, Manhasset NY
 734   0.49 Kurt Waldmann, Bayside NY
 735   0.49 Betsy Amira, East Williston NY
 736   0.48 Nick D'agostino, Pointe Lookout NY
 737   0.48 Melton Adler, Atlantic Beach NY
 738   0.48 May Zahn, Jericho NY
 739   0.48 Judy Wertheim, Manhasset NY
 740   0.48 Judy Shevrin, Roslyn NY
 741   0.48 Irwin Balbera, Great Neck NY
 742   0.48 David Katof, Long Beach NY
 743   0.48 Bonnie Rich, Woodbury NY
 744   0.48 Bob Rosenblatt, Rego Park NY
 745   0.47 Mark Baskir, Cold Spg Harbor NY
 746   0.47 Joanne Chalifoux, Bay Shore NY
 747   0.47 Jay Brown, Babylon NY
 748   0.47 Carol Penn, Great Neck NY
 749   0.47 Beverly Lefkowitz, Mount Sinai NY
 750   0.46 Peter Tilles, Locust Valley NY
 751   0.46 Marion Yonke, Manhasset NY
 752   0.46 Doris Tilles, Locust Valley NY
 753   0.46 Anne Burns, Huntington NY
 754   0.45 Trudy Patron, Delray Beach FL
 755   0.45 Lillian Winter, Whitestone NY
 756   0.45 Leslie Sternlicht, Port Jefferson NY
 757   0.45 Fred Levine, Pt Jefferson St NY
 758   0.45 Brooke Cohen, New York NY
 759   0.45 Armand DePalo, Massapequa NY
 760   0.43 Norm Levy, Albertson NY
 761   0.43 Lynette Rosenblum, Great Neck NY
 762   0.43 Jackie Pierangelo, Manhasset NY
 763   0.43 Gershon Bodner, Roslyn NY
 764   0.42 Sheryl Haberman, Brookville NY
 765   0.42 Michael Weinberg, New York NY
 766   0.42 Marjorie Brook-Hecht, Manhasset NY
 767   0.42 Lenore Lewis, Manhasset NY
 768   0.42 Jack Stevenson, New York NY
 769   0.42 Hope Gany, Great Neck NY
 770   0.42 Hannah Margulies, New York NY
 771   0.42 Ellen Cooper, Roslyn NY
 772   0.42 Edith Weinberg, New York NY
 773   0.41 Suzette Solomon, New York NY
 774   0.41 Sheila Berman, Old Westbury NY
 775   0.41 Roberta Resnick, Boca Raton FL
 776   0.41 Joel Solomon, New York NY
 777   0.41 Claire Barron, Oyster Bay NY
 778   0.41 Benita Durben, Floral Park NY
 779   0.40 Roger Fried, Jericho NY
 780   0.40 Iris Fried, Jericho NY
 781   0.39 Virginia Motto, Laurel NY
 782   0.39 Stacee Bernstein, Great Neck NY
 783   0.39 Jack Epstein, Great Neck NY
 784   0.39 Eleanor Usis, Riverhead NY
 785   0.39 Charles Michel, Southold NY
 786   0.38 Charles Sharf, North Baldwin NY
 787   0.37 Michele Tarica, Jericho NY
 788   0.37 James Axente, Glen Oaks NY
 789   0.36 Susan Clarke, Quogue NY
 790   0.36 Michael Pollack, Port Washington NY
 791   0.36 Jon Kirshner, Floral Park NY
 792   0.35 Toni Macdonald, Dix Hills NY
 793   0.35 Susan Scholer, Hauppauge NY
 794   0.34 Marjorie Schwed, Westbury NY
 795   0.33 Peter Freeman, Islip NY
 796   0.33 Juliet Gregorio, Beech Hurst NY
 797   0.27 Michael Scholnick, East Meadow NY
 798   0.27 Marcia Meshel, Douglaston NY
 799   0.27 Harold Schneider, Plainview NY
 800   0.26 Richard Wells, Melville NY
 801   0.26 Ellen Wells, Melville NY
 802   0.26 Donna Launer, Bayville NY
 803   0.24 Terry Sullivan, Boynton Beach FL
 804   0.23 Myron Zitt, Woodbury NY
 805   0.23 Honey Green, Woodbury NY
 806   0.23 Gary Feuer, Coram NY