D4 STaC

Score Correction club 265108 bd 28

Various
11-17 Oct 2021


Thu Aft Open Pairs - 54.0 Tables

MPsABCNamesScore
12.00
1


John Swanson - Selena Swanson; Harrisburg Bridge Club72.10%
9.00
2
1

George Mansour - Stephen Mansour; NEPA - DBC70.00%
6.75
3
2

John Leonard - Jim Fitzgibbons; White Rose Bridge Club66.67%
5.06
4
3

Bill McCoy - Jill Miller; Greater Rochester Bridge66.00%
3.80
5


Jack Hund - Robert Miller; Harrisburg Bridge Club64.67%
2.85
6


Deborah Klinger - John Klinger; Deb And John Klinger's BC64.58%
2.57
7
4

Marlene Winkleman - Lee Ernst; Thursday Matinee62.80%
1.78
8


Jim McKeown - Vasundara Varadan; State College Bridge Stud61.81%
2.34
9
5

Stephen Horwitz - Kathy Kutschera; Cape May County Duplicate61.75%
1.64
10


Melvin Lubart - Bonnie Heilig; Deb And John Klinger's BC60.07%
1.17
11


Richard Braunstein - Rosalind Braunstein; Deb And John Klinger's BC59.03%
1.50
12
6

Joan Regenbogen - Bonnie Bickman; North Penn Duplicate Brid58.75%
1.22
7

Pamela Murray - Margaret Sobolewski; Harrisburg Bridge Club58.08%
2.72
8
1
Gail Johnson - Ronald Mundy; Deb And John Klinger's BC57.99%
2.04

2
Barbara Droz - Art Kress; Deb And John Klinger's BC56.94%
1.53

3
Kathy George - Richard Goldman; Greater Rochester Bridge55.00%
1.15

4
Cecile Hund - Cindy Mueller; Harrisburg Bridge Club53.52%
0.86

5
Olga Karel - Patricia Miller; Deb And John Klinger's BC52.43%
0.85

6
Marge Boner - Lanell Carn; White Rose Bridge Club52.38%

Thu Aft 0-1000 Pairs - 5.0 Tables

MPsABCNamesScore
1.55
1
1

Garr Isacco - Leslie Futrell; Frederick Bridge Club71.61%
1.16
2


Karol McIntosh - Steve Salitrik; Frederick Bridge Club61.76%
1.06
3
2

Catherine Alspaugh - Judy Engel; Frederick Bridge Club54.51%
0.79
4
3

Diana Roberts - Janice Tucker; Frederick Bridge Club53.26%
1.04
4
1
Sven Engblom - Jane Engblom; Frederick Bridge Club51.96%
0.78

2
Emanuel Greber - Ellen Ristorcelli; Frederick Bridge Club46.49%

Thu Aft Invitational Prs - 3.0 Tables

MPsABCNamesScore
1.95
1
1

Marion Miller - Nancy Padula; Whitemarsh Valley CC58.00%
1.46
2
2

Donna Hecksher - Meg Packer; Whitemarsh Valley CC54.00%

Thu Aft Open Pairs

Section A

MPsABCNamesScore
1.69
1
1

John Leonard - Jim Fitzgibbons; White Rose Bridge Club66.67%
1.18
2
2

Anthony McBeth - Carl Fahnestock; White Rose Bridge Club53.17%
0.85
3
3
1
Marge Boner - Lanell Carn; White Rose Bridge Club52.38%

Section A

MPsABCNamesScore
2.16
1


John Swanson - Selena Swanson; Harrisburg Bridge Club72.10%
1.51
2


Jack Hund - Robert Miller; Harrisburg Bridge Club64.67%
1.22
3
1

Pamela Murray - Margaret Sobolewski; Harrisburg Bridge Club58.08%
0.76
4


Michael Zeller - Paul Sekula; Harrisburg Bridge Club56.25%
0.85
5
2
1
Cecile Hund - Cindy Mueller; Harrisburg Bridge Club53.52%
0.61
3

Sandy Minner - Mary Simmons; Harrisburg Bridge Club51.42%
0.43
4

James Boyer - Kathryn Markley; Harrisburg Bridge Club51.24%
0.49

2
Terry Johns - Raymond Rizzo; Harrisburg Bridge Club46.50%

Section A

MPsABCNamesScore
2.34
1
1

Stephen Horwitz - Kathy Kutschera; Cape May County Duplicate61.75%
1.64
2


Marianne Goff - Robert Sylvia; Cape May County Duplicate57.64%
1.17
3
2

Phyllia Hoover - Kenneth Hoover; Cape May County Duplicate54.92%
0.82
4


William Haas - Margaret Coe; Cape May County Duplicate54.33%
0.67
5
3

Ellen Kelley - Bernadette Snyder; Cape May County Duplicate54.01%
0.70
6
4
1
Sandy Burns - Harry Hoff; Cape May County Duplicate51.44%
0.49
5
2
Harriet Walcott - Cathie Barrera; Cape May County Duplicate50.53%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.50
1
1

Joan Regenbogen - Bonnie Bickman; North Penn Duplicate Brid58.75%
1.05
2


Elaine Clair - Tony Zacchei; North Penn Duplicate Brid53.33%
0.60
2

Joan Bernstein - Sandra Sill; North Penn Duplicate Brid50.83%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.50
1


Bruce Schwaidelson - Daniel Jacobson; North Penn Duplicate Brid57.08%
1.05
2


David Cohan - John Dickenson; North Penn Duplicate Brid54.58%

Section A

MPsABCNamesScore
1.50
1
1

Bill McCoy - Jill Miller; Greater Rochester Bridge66.00%
1.05
2
2
1
Kathy George - Richard Goldman; Greater Rochester Bridge55.00%

Section A

MPsABCNamesScore
1.50
1
1

George Mansour - Stephen Mansour; NEPA - DBC70.00%
1.05
2
2
1
Paul Ricker - Ken Lloyd; NEPA - DBC51.00%

Section A

MPsABCNamesScore
1.78
1


Jim McKeown - Vasundara Varadan; State College Bridge Stud61.81%
1.25
2
1

Sophia Field - Michael Anesko; State College Bridge Stud57.64%
0.89
3


Ed Bissell - Carol Reitz; State College Bridge Stud56.94%
0.73
4
2

Mary Lisko - Joanne Johnston; State College Bridge Stud54.86%
0.52
3

Connie Bamer - Estelle Frankl; State College Bridge Stud53.47%
0.66

1
Jill Anderson - Mary Jane Irwin; State College Bridge Stud50.69%
0.46

2
Ted Pruss - Marian Garcia; State College Bridge Stud43.06%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.59
1


Janet Stevens - Alice Hyman; Thursday Matinee55.95%
1.11
2
1

Lissy Stauffer - Jana Estep; Thursday Matinee55.36%
0.80
3
2

Dorothy Williamson - Robert Mathews; Thursday Matinee55.06%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.59
1
1

Marlene Winkleman - Lee Ernst; Thursday Matinee62.80%
1.11
2
2

Carol Hawk - William Detterer; Thursday Matinee55.95%
0.80
3


Suzy Crump - Travis Crump; Thursday Matinee54.17%

Section A

MPsABCNamesScore
1.88
1


Larry Umphlet - Kenneth Shatoff; King Of Prussia Bridge Cl55.73%
1.32
2


Mark Cohen - George Matuch; King Of Prussia Bridge Cl55.21%
0.80
3/4


Lisa Mita - Susan Morse; King Of Prussia Bridge Cl54.69%
0.80
3/4


Rex Saffer - Jane Ball; King Of Prussia Bridge Cl54.69%
0.91
1

Anne Levin - Maxine Goodman; King Of Prussia Bridge Cl52.60%
0.64
2

June Kantor - George McConchie; King Of Prussia Bridge Cl49.48%

Section A

MPsABCNamesScore
2.34
1


Deborah Klinger - John Klinger; Deb And John Klinger's BC64.58%
1.64
2


Melvin Lubart - Bonnie Heilig; Deb And John Klinger's BC60.07%
1.17
3


Richard Braunstein - Rosalind Braunstein; Deb And John Klinger's BC59.03%
1.34
4
1
1
Gail Johnson - Ronald Mundy; Deb And John Klinger's BC57.99%
0.94
5
2
2
Barbara Droz - Art Kress; Deb And John Klinger's BC56.94%
0.67
6
3
3
Olga Karel - Patricia Miller; Deb And John Klinger's BC52.43%
0.47
4
4
Marlene Arnst - Diana Thompson; Deb And John Klinger's BC50.35%
0.27
5
5
Francis Kostrub - Kathy Kostrub; Deb And John Klinger's BC47.57%

Thu Aft 0-1000 Pairs

Section A North-South

MPsABCNamesScore
0.77
1
1

Catherine Alspaugh - Judy Engel; Frederick Bridge Club54.51%
0.54
2
2

Diana Roberts - Janice Tucker; Frederick Bridge Club53.26%
0.48

1
Sven Engblom - Jane Engblom; Frederick Bridge Club51.96%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
0.77
1
1

Garr Isacco - Leslie Futrell; Frederick Bridge Club71.61%
0.54
2


Karol McIntosh - Steve Salitrik; Frederick Bridge Club61.76%
0.52
2
1
Emanuel Greber - Ellen Ristorcelli; Frederick Bridge Club46.49%

Thu Aft Invitational Prs

Section W

MPsABCNamesScore
1.20
1
1

Marion Miller - Nancy Padula; Whitemarsh Valley CC58.00%
0.84
2
2
1
Donna Hecksher - Meg Packer; Whitemarsh Valley CC54.00%
0.37

2
Jim Abrams - Cynthia Belcher; Whitemarsh Valley CC50.00%