District 10 & 7 STAC

Various
Feb 04-10, 2019


Wed Morn 199'er Pairs - 5.0 Tables

MPsRankNamesScore
1.20
1
Diane Portnoy - Anne Dale; Bridge Tenders65.86%
0.90
2
Shara Graham - Mary Hayes; Bridge Tenders58.39%
0.68
3
Mary Hagen - Carol Trojniar; Bridge Tenders55.04%
0.51
4
Eileen Ballance - E Graham; Bridge Tenders53.81%

Wed Morn 499'er Pairs - 62.0 Tables

MPsABCNamesScore
6.70
1
1

Gail Ferguson - Nancy Middlebrook; FWB-Destin 499ers69.95%
5.03
2
2

Chuck Mac Donald - Candace Williams; Village Card Club, Inc.69.44%
3.77
3
3
1
Darrell Berry - Richard Straley; L.R.D.B.C.69.31%
2.83
4
4

Lynn Steady - Neil Crawford; HHIBA64.86%
2.14
5
5
2
James Benedict - Pam Benedict; FWB-Destin 499ers62.78%
1.59
6


Lurline Fishburne - Kate Latimer; Charleston Bridge Club62.70%
1.60
7
6
3
Cathie Tummon - Clarke Tummon; FWB-Destin 499ers61.94%
0.98
8


Janice Medlin - Joanne Hilton; Baton Rouge Bridge Club61.92%
0.89
9


Geoffrey Toonder - H. Ezzat Khalifa; HHIBA60.46%
1.27
10


Jinny Couch - Jinny Morgan; HHIBA60.17%
0.61
11


Vickey Metrailer - Vicki Scanlon; L.R.D.B.C.59.58%
0.98
12
7

Cindy Barksdale - Jayne Anderson; Baton Rouge Bridge Club59.31%
0.84
8/9

Lori Conley - Teresa Benson; L.R.D.B.C.58.89%
1.20
8/9
4
Carol Rossbach - Kitty Rhodes; FWB-Destin 499ers58.89%
0.90

5
Celeste Toney - T Ellis Peak; Baton Rouge Bridge Club58.09%
0.93

6
Bari Lee - Terri Guarente; HHIBA57.85%

Wed Morn 299'er Pairs - 28.5 Tables

MPsABCNamesScore
3.29
1


Penny Hennessy - Joyce Christianson; Golden Isles DBC65.18%
2.47
2
1
1
Stacy Spohn - Diane Cord; CBC Bridge Club64.79%
1.85
3


Nancy Ludwig - Janet Torrance; Golden Isles DBC64.58%
1.73
4
2

Donna Angst - Ron Angst; Pawleys Island Bridge Clu63.73%
1.30
5
3
2
Joyce Williams - Polly Cloud; Golden Isles DBC63.69%
0.97
6
4

Philip Johnson - Jack Platt; Pawleys Island Bridge Clu61.04%
0.93
5
3
Susan Walker - Kathy Diehl; Pawleys Island Bridge Clu58.08%
0.70
6
4
Marcia Wade - Judy Patteson; Pawleys Island Bridge Clu58.07%
0.53

5
Rebecca Collins - Julie Butterfield; CBC Bridge Club57.42%
0.40

6
Sarah Michaux - David Michaux; Pawleys Island Bridge Clu57.21%

Wed Morn Open Pairs - 124.0 Tables

MPsABCNamesScore
16.78
1


John Clark - Steve Quisenberry; Abingdon Bridge Club70.54%
12.59
2


Dot Gillis - Gerald Angers; Acadiana Bridge Assoc., I69.31%
9.59
3
1
1
Sharon Bramble - Bill Leaf; Queen Of Hearts68.68%
7.08
4


David Chakov - Arun Limaye; Jack Sullivan Open67.78%
5.31
5


Sharyn Trucks - James Trucks; Roswell Duplicate Bridge66.67%
3.98
6


Dana Conn - Deborah Eaves; Bridge R Us66.25%
2.99
7


Walter Lewis - Paul Watkins; Jack Sullivan Open65.93%
7.19
8
2
2
Ed McMullen - Rhonda McMullen; Jacksonville DBC65.28%
5.39
9
3

Bud McKinney Jr - Rustin Weimer; Queen Of Hearts64.75%
4.05
10
4
3
Marta Heise - Paul Heise; City Bridge Club64.58%
2.34
11


David Lee - John Eskew; Foothills DBC64.42%
1.78
12


Brucie Landry - Lois Boagni; Acadiana Bridge Assoc., I63.99%
1.97
13


Judy Fendrick - Morris Williams; Atlanta Duplicate Bridge63.51%
1.97
14


Jennifer Williams - Bob Simkins; Atlanta Duplicate Bridge63.19%
1.12
15


Wilse Manning - Michael Moses; Jack Sullivan Open62.96%
1.69
16


Ned Leber - Mil Clyburn Jr; Lanierland Duplicate Brid62.80%
2.34
17


Larry Lowell Jr - Robert Levesque; Atomic City Bridge Club62.34%
2.16
18


Margaret Malaspina - Derrick Niederman; Charleston Bridge Club62.18%
1.38
19


Michelle Alterman - David Zeckets; Atlanta Duplicate Bridge62.02%
3.03
20
5
4
Melissa Skiver - Dave Smith; Queen Of Hearts61.98%
1.25
21


Jean Kiesel - Jackie Klutts; Acadiana Bridge Assoc., I61.61%
2.16
22


Brenda Klinker - Martin Johnson Jr; Charleston Bridge Club61.22%
2.28
23
6
5
Mary Hadden - Janis V. Humphrey; Bridge R Us61.07%
1.59
24


Virginia Wooten - Jan Bruce; Abingdon Bridge Club61.01%
1.97
25
7

Janice Ripley - Robin Weidener; Roswell Duplicate Bridge60.88%
1.38
8

Carol Weaver - Jill Kleinman; Roswell Duplicate Bridge60.42%
1.58
9

Harry Mathews - Jean Mathews; Queen Of Hearts60.16%
1.78
10
6
Mark Ullmer - Marge Wilson; City Bridge Club60.05%
1.13
11
7
Michael Allen - Jeannie Sedwick; Queen Of Hearts59.61%
1.38
12

Margaret Corrigan - Larry Laibson; Roswell Duplicate Bridge59.49%
1.25
13

Marilyn Heisler - Celia Johnson; City Bridge Club59.23%
1.51
14
8
Jerry Cohen - Ted Fine; Charleston Bridge Club59.13%
1.13
15

Gregory Bennett - Fred Kelner; Queen Of Hearts58.33%
1.69
16
9
Lisa DeCarlo - Victoria Calvin; Lanierland Duplicate Brid58.04%

Wed AM Under 2500 Pairs - 10.0 Tables

MPsABCNamesScore
2.63
1


Judyann Schnorf - Terry Torrence; East Cooper Charity Bridg64.88%
1.97
2
1
1
Jane Reeder - Patrick Harrington; East Cooper Charity Bridg64.58%
1.48
3


Bobbie Rothschild - Jean Moses; East Cooper Charity Bridg62.50%
1.25
4
2
2
Ronnie Anderson - John Paul Ligon; East Cooper Charity Bridg60.12%
0.83
5


Stuart Chagrin - Steven Goodman; East Cooper Charity Bridg54.17%
0.94
6
3
3
John Todd - Marian Reeves; East Cooper Charity Bridg53.27%
0.70
4

Nancy Novek - Peggy Loveland; East Cooper Charity Bridg51.79%
0.53
5

Terry Sack - Richard Moss; East Cooper Charity Bridg51.49%

Wed AM 749'er Pairs - 11.0 Tables

MPs7BCNamesScore
2.07
1


Elaine Wilson - John Petersen; Vanderbilt Bridge Club64.88%
1.55
2
1
1
Jean Cohen - Mitchell Cohen; Vanderbilt Bridge Club64.58%
1.16
3
2
2
Jimmie Spell - Mark Simon; Vanderbilt Bridge Club61.61%
0.87
4


Henry Cantrell - Leon Woodruff Jr; Vanderbilt Bridge Club61.01%
0.86
5
3
3
Margo Brinkley - Evelyn Costello; Vanderbilt Bridge Club58.63%
0.64
6
4
4
Sue Metzger - Helen Lundie; Vanderbilt Bridge Club57.14%
0.48
5

Linda Clayton - Marjorie Cannity; Vanderbilt Bridge Club55.65%

Wed AM 1499'er Pairs - 6.0 Tables

MPsABCNamesScore
1.80
1
1

Brenda Shavin - Shirley Suttle; Atlanta Duplicate Bridge65.42%
1.35
2
2
1
Nancy Andersen - Janet Bisig; Atlanta Duplicate Bridge62.50%
0.89
3/4
3/4

Sharon Trense - Nancy Kelley; Atlanta Duplicate Bridge53.33%
0.89
3/4
3/4
2
Marilee Betor - Brenda Mayor; Atlanta Duplicate Bridge53.33%
0.66

3
Priscilla Forbes - Judith Wilson; Atlanta Duplicate Bridge49.17%

Wed AM 99'er Pairs - 4.0 Tables

MPsABCNamesScore
0.98
1


Bob Crowson - Jan Crowson; Vanderbilt Bridge Club57.94%
0.74
2


Carole Stice - Rebecca Ingle; Vanderbilt Bridge Club55.56%

Wed Morn Small Games - 7.5 Tables

MPsABCNamesScore
3.38
1
1

Clarke Harrison - June Gerhard; Green Meadow Duplicate63.10%
2.54
2
2

Victoria Eskew - Joyce Lee; Green Meadow Duplicate61.31%
1.90
3
3
1
Ruth Fite - Paula Austin; Bridge Club Of Anniston58.33%
1.43
4


Jack Hadder - Janet King; Bridge Club Of Anniston56.25%
1.07
5
4
2
Frederic Sjostrom - Kathryn Sjostrom; Green Meadow Duplicate54.17%
0.68
5/6

Fred Lawrence - David Kellogg; Bridge Club Of Anniston53.13%
0.68
5/6

Anne Phillips - Ann Hadder; Bridge Club Of Anniston53.13%

Wed AM 999'er Pairs - 4.0 Tables

MPsABCNamesScore
1.44
1
1

Phil Hackl - Nan Lee; Southside Bridge Club66.67%
1.08
2
2

Beverly Moore - Kathryn Hannon; Southside Bridge Club55.95%
0.81
3


Robert Johnson - Mary Allen; Southside Bridge Club52.98%

Wed Morn 199'er Pairs Wednesday Mor Session

Section A North-South

RankNamesScore
1
Diane Portnoy - Anne Dale; Bridge Tenders65.86%
2
Eileen Ballance - E Graham; Bridge Tenders53.81%

Section A East-West

RankNamesScore
1
Shara Graham - Mary Hayes; Bridge Tenders58.39%
2
Mary Hagen - Carol Trojniar; Bridge Tenders55.04%

Wed Morn 499'er Pairs Wednesday Mor Session

Section A North-South

ABCNamesScore
1
1

Lynn Steady - Neil Crawford; HHIBA64.86%
2


Geoffrey Toonder - H. Ezzat Khalifa; HHIBA60.46%
3


David Haleks - Suellen Mazurowski; HHIBA55.33%
4


Kash Shete - Leena P. Shete; HHIBA54.96%
5
2

Larry Landry - Manson Hill; HHIBA54.79%
6


Diane Sanders - Richard Tracey; HHIBA54.47%
7
3
1
Janice Snyder - Daniel Snyder; HHIBA51.60%

4

Henry Curtis - Chris Curtis; HHIBA51.47%

5
2
Barbara Frogel - Judy Davis; HHIBA51.31%

Section A East-West

ABCNamesScore
1


Jinny Couch - Jinny Morgan; HHIBA60.17%
2
1
1
Bari Lee - Terri Guarente; HHIBA57.85%
3


Dixie Kapitula - Jim Schwarz; HHIBA57.56%
4
2

Olof Palm - Nat Giles; HHIBA56.18%
5
3
2
Hilary Robinson - Peggy Walczak; HHIBA55.77%
6
4
3
Judith Bloch - Philip Dobrzynski; HHIBA55.08%
7
5

Gail Morrison - Sue Cook; HHIBA54.37%

Wed Morn 299'er Pairs Wednesday Mor Session

Section M North-South

ABCNamesScore
1


Penny Hennessy - Joyce Christianson; Golden Isles DBC65.18%
2
1
1
Joyce Williams - Polly Cloud; Golden Isles DBC63.69%
3
2

Virginia Jennings - Mary Bowie; Golden Isles DBC51.49%
4


Lila Magbee - Ira Moore; Golden Isles DBC49.70%

Section M East-West

ABCNamesScore
1


Nancy Ludwig - Janet Torrance; Golden Isles DBC64.58%
2


Don Kronenberger - Elizabeth Sorrells; Golden Isles DBC57.14%
3
1
1
William Lueckel Jr - Charlotte Lueckel; Golden Isles DBC53.27%
4/5
2/3
2
Susan Plymale - Michael Plymale; Golden Isles DBC51.79%
4/5
2/3

Dianne Durand - Margery Rogge; Golden Isles DBC51.79%

Wed Morn Open Pairs Wednesday Aft Session

Section C North-South

ABCNamesScore
1
1
1
Sharon Bramble - Bill Leaf; Queen Of Hearts68.68%
2
2

Harry Mathews - Jean Mathews; Queen Of Hearts60.16%
3
3
2
Michael Allen - Jeannie Sedwick; Queen Of Hearts59.61%
4
4
3
Frederick Jones - David Plucinsky; Queen Of Hearts56.25%
5
5

Roger Greenhalgh - Joyce Loughlin; Queen Of Hearts53.86%
6


Betty Doyle - Ian Mahood; Queen Of Hearts50.57%

Section C East-West

ABCNamesScore
1
1

Bud McKinney Jr - Rustin Weimer; Queen Of Hearts64.75%
2
2
1
Melissa Skiver - Dave Smith; Queen Of Hearts61.98%
3
3

Gregory Bennett - Fred Kelner; Queen Of Hearts58.33%
4
4
2
Harriet Kelner - Ellen Lustig; Queen Of Hearts54.23%
5
5

Paul Breniman - Winkie Fontaine; Queen Of Hearts52.77%
6


Liz Sorrell - Hugh Devine; Queen Of Hearts51.70%


3
George Broderick - Gary Davis; Queen Of Hearts51.26%

Wed Morn 499'er Pairs Wednesday Mor Session

Section A North-South

ABCNamesScore
1
1

Lori Conley - Teresa Benson; L.R.D.B.C.58.89%
2
2
1
Lynn Bass - John Robert Bass; L.R.D.B.C.54.44%
3


Patricia Phillips - Roger Amick; L.R.D.B.C.53.06%

Section A East-West

ABCNamesScore
1


Anna Hayden - Carolyn Stowers; L.R.D.B.C.57.64%
2
1

John Mueller - Leo Hawkins; L.R.D.B.C.55.69%
3
2
1
Marci Hixson - Judith Conley; L.R.D.B.C.51.53%


2
Judy Rutherford - Madelon Scallet; L.R.D.B.C.51.11%

Section B North-South

ABCNamesScore
1
1

Lillian Freeman - Linda Keaton; L.R.D.B.C.57.08%
2


Renee Shackleford - Lana Foot; L.R.D.B.C.51.53%
3/4


William Adams - Linda Pennington; L.R.D.B.C.50.14%
3/4
2
1
Kokila Vyas - Dileep Vyas; L.R.D.B.C.50.14%


2
Meg Casey - Steven Turner; L.R.D.B.C.49.86%

Section B East-West

ABCNamesScore
1
1
1
Darrell Berry - Richard Straley; L.R.D.B.C.69.31%
2


Vickey Metrailer - Vicki Scanlon; L.R.D.B.C.59.58%
3


San-Dee Clifton - Pamela Mueller; L.R.D.B.C.51.11%

2

Mindy Morrell - Mary Anne Wildman; L.R.D.B.C.47.78%

Section G

ABCNamesScore
1
1

Chuck Mac Donald - Candace Williams; Village Card Club, Inc.69.44%
2


Jean Ramsey Elmore - Phyllis Baltz; Village Card Club, Inc.58.33%
3


Liana Vernon - Hilde Cutter; Village Card Club, Inc.54.17%
4
2
1
Peggy Getman - Jim Getman; Village Card Club, Inc.53.47%

3

Mary Jenkins - Jim Reimer; Village Card Club, Inc.50.69%


2
Rick Traw - Kim Traw; Village Card Club, Inc.43.75%

Wed AM Under 2500 Pairs Wednesday Mor Session

Section A North-South

ABCNamesScore
1


Bobbie Rothschild - Jean Moses; East Cooper Charity Bridg62.50%
2
1
1
Ronnie Anderson - John Paul Ligon; East Cooper Charity Bridg60.12%
3
2

Nancy Novek - Peggy Loveland; East Cooper Charity Bridg51.79%
4


Terry Sack - Richard Moss; East Cooper Charity Bridg51.49%

Section A East-West

ABCNamesScore
1


Judyann Schnorf - Terry Torrence; East Cooper Charity Bridg64.88%
2
1
1
Jane Reeder - Patrick Harrington; East Cooper Charity Bridg64.58%
3


Stuart Chagrin - Steven Goodman; East Cooper Charity Bridg54.17%
4
2
2
John Todd - Marian Reeves; East Cooper Charity Bridg53.27%

3/4

Tom Guidera - Caroline Huggins; East Cooper Charity Bridg45.83%

3/4

Kay O'Brien - Edna Lear; East Cooper Charity Bridg45.83%

Wed Morn Open Pairs Wednesday Aft Session

Section A North-South

ABCNamesScore
1


Brenda Klinker - Martin Johnson Jr; Charleston Bridge Club61.22%
2/3


Barbara Spence - Cynthia Deaton; Charleston Bridge Club55.93%
2/3


James Thetford - Cheryl Scott; Charleston Bridge Club55.93%
4


Kathryn Altman - Billie Floyd; Charleston Bridge Club55.13%
5


Lina Clark - Irene Stancik; Charleston Bridge Club53.69%

1

Jill Crocker - Claudia Boyce; Charleston Bridge Club53.53%

2
1
LaVon McNaughton - Sandee White; Charleston Bridge Club45.99%

Section A East-West

ABCNamesScore
1


Margaret Malaspina - Derrick Niederman; Charleston Bridge Club62.18%
2
1
1
Jerry Cohen - Ted Fine; Charleston Bridge Club59.13%
3
2

Peggy Morrison - Stuart Terry; Charleston Bridge Club54.81%
4/5


Sherril Cuzzell - Tina Radding; Charleston Bridge Club53.69%
4/5


David Hall - Paul Wright Jr; Charleston Bridge Club53.69%

3

Alberta Mitchum - Judy Annan; Charleston Bridge Club52.40%

Wed Morn 499'er Pairs Wednesday Mor Session

Section E

ABCNamesScore
1


Lurline Fishburne - Kate Latimer; Charleston Bridge Club62.70%
2
1

Carolyn Matthews - Riley Kash; Charleston Bridge Club53.97%
3


Anna Mickiewicz - Jean Dolson; Charleston Bridge Club53.17%

2
1
Diana R. Bell - Donna Ryan; Charleston Bridge Club50.79%

Wed Morn Open Pairs Wednesday Aft Session

Section A North-South

ABCNamesScore
1


John Clark - Steve Quisenberry; Abingdon Bridge Club70.54%
2
1

Betty Fugate - Carolyn Farley; Abingdon Bridge Club53.57%
3
2

Suzanne R. Cox - Larry Cox; Abingdon Bridge Club53.27%


1
Lynda Barrow - Jeanine Booker; Abingdon Bridge Club41.67%

Section A East-West

ABCNamesScore
1


Virginia Wooten - Jan Bruce; Abingdon Bridge Club61.01%
2


Frances Stras - David Tull; Abingdon Bridge Club58.93%
3
1

Auggie de Weerd - Eleanora Branham; Abingdon Bridge Club55.95%


1
Ann Wallace - Susie Minor; Abingdon Bridge Club43.45%

Section A North-South

ABCNamesScore
1
1
1
Lisa DeCarlo - Victoria Calvin; Lanierland Duplicate Brid58.04%
2


Doris Needham - Mimi Tesler; Lanierland Duplicate Brid57.74%
3
2

Kathy McCarty - Imy Rach; Lanierland Duplicate Brid56.55%


2
Raymond Kodesch - Marianna Chamberlain; Lanierland Duplicate Brid49.70%

Section A East-West

ABCNamesScore
1


Ned Leber - Mil Clyburn Jr; Lanierland Duplicate Brid62.80%
2
1

Joe Rach - Sandra Williams; Lanierland Duplicate Brid50.89%
3/4


Dick Nichols - Nick Gasnier; Lanierland Duplicate Brid49.70%
3/4
2
1
Linton Crawford - Joseph Fulbright; Lanierland Duplicate Brid49.70%

Section A

ABCNamesScore
1


Larry Lowell Jr - Robert Levesque; Atomic City Bridge Club62.34%
2


James Redheffer - Bill Waters; Atomic City Bridge Club59.62%
3
1
1
Wayne Hetzel - Phyllis Jacobson; Atomic City Bridge Club55.33%
4/5
2/3

Diane Stafford - Shirley Hurst; Atomic City Bridge Club55.13%
4/5
2/3

Millicent Taylor - Morgan Defenderfer; Atomic City Bridge Club55.13%
6
4

David Campbell - Sally Eddy Bowers; Atomic City Bridge Club54.49%

5
2
Priscilla McKenney - Lydia Corrill; Atomic City Bridge Club51.17%

Section A

ABCNamesScore
1


Charles Batey - Barbara Moomy; Hendersonville Duplicate59.38%
2


Barbara Cross - Marge Chipman; Hendersonville Duplicate55.73%
3
1

Pieter Hoonderd - Steve Silverman; Hendersonville Duplicate55.09%
4
2

Diana McPeak - Kenneth McPeak; Hendersonville Duplicate49.48%

3

John Lampe - Barbara Lampe; Hendersonville Duplicate48.15%


1
Fred Stahmann - Linda Stahmann; Hendersonville Duplicate47.92%


2/3
Nicky Oranje - Jean Poulsen; Hendersonville Duplicate47.40%


2/3
Syble Johnson - Marge Dieterich; Hendersonville Duplicate47.40%

Section A North-South

ABCNamesScore
1
1
1
Marta Heise - Paul Heise; City Bridge Club64.58%
2
2

Marilyn Heisler - Celia Johnson; City Bridge Club59.23%
3
3
2
Christine McCann - Leora Lipe; City Bridge Club57.14%
4


George Goyak - Raelene Kirkbride; City Bridge Club50.00%


3
Rudolf Wiegand Jr - Carolyn Franklin; City Bridge Club47.62%

Section A East-West

ABCNamesScore
1
1
1
Mark Ullmer - Marge Wilson; City Bridge Club60.05%
2
2

William Smith - Jacqueline Stickney; City Bridge Club57.14%
3/4
3/4
2/3
Anne Annett - Suzanne Smith; City Bridge Club50.53%
3/4
3/4
2/3
Leah Nordmark - B Jean Chesnut; City Bridge Club50.53%

Section A

ABCNamesScore
1/2


Frances Krizman - Ed Stephens; Mobile Bridge Center57.41%
1/2
1

Ricky Kopec - Joseph Brandt; Mobile Bridge Center57.41%
3
2

Barbara Ewer - Delores Courtney; Mobile Bridge Center56.67%
4


Martin Powell - Sue Hinton; Mobile Bridge Center54.44%
5


Burke Brown - Edith Sandifer; Mobile Bridge Center53.70%


1
Jim Stowers - Floyd Fraser; Mobile Bridge Center51.11%


2
Mary Reyner - Jerry Scott; Mobile Bridge Center45.19%

Section A North-South

ABCNamesScore
1


Brucie Landry - Lois Boagni; Acadiana Bridge Assoc., I63.99%
2


Jean Kiesel - Jackie Klutts; Acadiana Bridge Assoc., I61.61%
3
1

Raylene Schmidt - Suzanne McKay; Acadiana Bridge Assoc., I55.65%
4
2

Phyllis Haydel - Terry Gaudet; Acadiana Bridge Assoc., I52.08%


1
Mary Hooper - Suzy Cummings; Acadiana Bridge Assoc., I46.13%

Section A East-West

ABCNamesScore
1


Dot Gillis - Gerald Angers; Acadiana Bridge Assoc., I69.31%
2
1

Ginger Hebert - David Friedrichs; Acadiana Bridge Assoc., I55.03%
3
2

Beverly Gaudet - Irene Melancon; Acadiana Bridge Assoc., I54.23%
4


Julia Ann Seale - Jane Ardoin; Acadiana Bridge Assoc., I52.12%


1
Ben Bowie - Verna Williams; Acadiana Bridge Assoc., I46.83%

Wed AM 749'er Pairs Wednesday Mor Session

Section W North-South

7BCNamesScore
1


Elaine Wilson - John Petersen; Vanderbilt Bridge Club64.88%
2
1
1
Jimmie Spell - Mark Simon; Vanderbilt Bridge Club61.61%
3
2
2
Margo Brinkley - Evelyn Costello; Vanderbilt Bridge Club58.63%
4
3

Sue Metzger - Helen Lundie; Vanderbilt Bridge Club57.14%

Section W East-West

7BCNamesScore
1
1
1
Jean Cohen - Mitchell Cohen; Vanderbilt Bridge Club64.58%
2


Henry Cantrell - Leon Woodruff Jr; Vanderbilt Bridge Club61.01%
3
2

Sue Little - Ann Pait; Vanderbilt Bridge Club55.36%
4


Roger Hayes - Rebecca Hutchison; Vanderbilt Bridge Club54.46%

3

Barbara Kelley - Kathy Chiulli; Vanderbilt Bridge Club53.87%


2
Marsha Hereford - Sharron Grant; Vanderbilt Bridge Club46.43%

Wed Morn Open Pairs Wednesday Aft Session

Section A North-South

ABCNamesScore
1


Judy Fendrick - Morris Williams; Atlanta Duplicate Bridge63.51%
2


Michelle Alterman - David Zeckets; Atlanta Duplicate Bridge62.02%
3


Tom Drinkard - Kate Smith; Atlanta Duplicate Bridge56.81%
4


Connie Smilowitz - Sara Medlin; Atlanta Duplicate Bridge47.69%

1

Teresa Young - Norma McNeill; Atlanta Duplicate Bridge47.62%

Section A East-West

ABCNamesScore
1


Jennifer Williams - Bob Simkins; Atlanta Duplicate Bridge63.19%
2


Charles Hubert - Jane Melby; Atlanta Duplicate Bridge58.69%
3


Ernie Eayrs - Denis Taneri; Atlanta Duplicate Bridge56.38%
4


Mary Bray - Susan Campbell; Atlanta Duplicate Bridge55.09%

1

Candy Cox - Bert Ward; Atlanta Duplicate Bridge47.53%

Wed AM 1499'er Pairs Wednesday Mor Session

Section Y North-South

ABCNamesScore
1
1
1
Nancy Andersen - Janet Bisig; Atlanta Duplicate Bridge62.50%
2
2

Sharon Trense - Nancy Kelley; Atlanta Duplicate Bridge53.33%

Section Y East-West

ABCNamesScore
1
1

Brenda Shavin - Shirley Suttle; Atlanta Duplicate Bridge65.42%
2
2
1
Marilee Betor - Brenda Mayor; Atlanta Duplicate Bridge53.33%


2
Mega Hostetler - Judy Vogel; Atlanta Duplicate Bridge48.33%

Wed AM 99'er Pairs Wednesday Mor Session

Section W

ABCNamesScore
1
1

Bob Crowson - Jan Crowson; Vanderbilt Bridge Club57.94%
2


Carole Stice - Rebecca Ingle; Vanderbilt Bridge Club55.56%
3
2

Becky Hellerson - Nancy Sneed; Vanderbilt Bridge Club51.59%

Wed Morn Open Pairs Wednesday Aft Session

Sections A B North-South

ABCNamesScore
1


Paul Dole - Barbara Bennett; Vanderbilt Bridge Club61.52%
2


Mike Reeslund - Tom Wilson; Vanderbilt Bridge Club57.65%
3
1
1
Rebecca Wright - Patricia Hogg; Vanderbilt Bridge Club53.44%
4
2
2
Mary Lewis - Robin Patton; Vanderbilt Bridge Club52.79%
5
3
3
Steven Griel - Pat Lynch; Vanderbilt Bridge Club52.64%
6
4

Regina Jones - Jon Levine; Vanderbilt Bridge Club52.09%
7


Patricia Taylor - John MaGuirk; Vanderbilt Bridge Club50.84%

5

Beryl Hedrick - Joy Conkwright; Vanderbilt Bridge Club50.78%

6

Ronald Gray - Russ Chortyk; Vanderbilt Bridge Club50.29%

Sections A B East-West

ABCNamesScore
1
1

Larry Averbuch - Gregory Reichert; Vanderbilt Bridge Club79.30%
2
2

Norman Hasty - Roy Berkon; Vanderbilt Bridge Club61.92%
3
3
1
Jim Bass - Robert Dietrick; Vanderbilt Bridge Club58.95%
4
4

Betsy Keeling - Maureen Wynalek; Vanderbilt Bridge Club57.35%
5
5
2
Kathryn Patten - Mary Atkinson; Vanderbilt Bridge Club54.71%
6
6

Jim Jones - Jim Southerland; Vanderbilt Bridge Club51.54%
7
7
3
Jeff Toman - Mary Toman; Vanderbilt Bridge Club51.52%


4
Susan Wrye - Kathryn Roantree; Vanderbilt Bridge Club51.20%

Wed Morn 499'er Pairs Wednesday Mor Session

Section A North-South

ABCNamesScore
1
1

Gail Ferguson - Nancy Middlebrook; FWB-Destin 499ers69.95%
2
2

Bettye Southerland - Bill Readdy; FWB-Destin 499ers55.05%
3
3
1
Owen Sherwin - Tim; FWB-Destin 499ers53.03%
4
4
2
Deanna Yount - Stewart Yount; FWB-Destin 499ers52.27%

Section A East-West

ABCNamesScore
1
1
1
James Benedict - Pam Benedict; FWB-Destin 499ers62.78%
2
2
2
Cathie Tummon - Clarke Tummon; FWB-Destin 499ers61.94%
3
3
3
Carol Rossbach - Kitty Rhodes; FWB-Destin 499ers58.89%
4
4
4
Charlie Brown - Karen Brown; FWB-Destin 499ers56.67%

Wed Morn Open Pairs Wednesday Aft Session

Section A

ABCNamesScore
1


David Lee - John Eskew; Foothills DBC64.42%
2


Patricia Jankovic - Donald Gray; Foothills DBC60.26%
3


Sara Zielinski - Marlene Wass; Foothills DBC57.69%
4


Sara Leckie - Jo Anne Newby; Foothills DBC57.37%
5


Linda Branum - Gayle Cornwell; Foothills DBC52.88%
6


Joe Murray - Phyllis Murray; Foothills DBC50.64%

1

Peggy Dupont - Ann Pavur; Foothills DBC49.04%

2

Julienne Moore - Janet McCardel; Foothills DBC47.76%

Wed Morn Small Games Wednesday Mor Session

Section A

ABCNamesScore
1
1

Clarke Harrison - June Gerhard; Green Meadow Duplicate63.10%
2
2

Victoria Eskew - Joyce Lee; Green Meadow Duplicate61.31%
3
3
1
Frederic Sjostrom - Kathryn Sjostrom; Green Meadow Duplicate54.17%

Wed Morn Open Pairs Wednesday Aft Session

Section J

ABCNamesScore
1
1
1
Ed McMullen - Rhonda McMullen; Jacksonville DBC65.28%
2


Bill Phillips - G Rhoades; Jacksonville DBC60.42%
3
2
2
Buck Buchanan - LaVerne Kellar; Jacksonville DBC54.17%
4


Karen Anderson - Jim Proctor; Jacksonville DBC53.47%

Wed AM 999'er Pairs Wednesday Mor Session

Section C

ABCNamesScore
1
1

Phil Hackl - Nan Lee; Southside Bridge Club66.67%
2
2
1
Beverly Moore - Kathryn Hannon; Southside Bridge Club55.95%
3


Robert Johnson - Mary Allen; Southside Bridge Club52.98%

Wed Morn Small Games Wednesday Mor Session

Section A

ABCNamesScore
1
1
1
Ruth Fite - Paula Austin; Bridge Club Of Anniston58.33%
2


Jack Hadder - Janet King; Bridge Club Of Anniston56.25%
3/4
2/3

Fred Lawrence - David Kellogg; Bridge Club Of Anniston53.13%
3/4
2/3

Anne Phillips - Ann Hadder; Bridge Club Of Anniston53.13%

Wed Morn 499'er Pairs Wednesday Mor Session

Section A North-South

ABCNamesScore
1


Janice Medlin - Joanne Hilton; Baton Rouge Bridge Club61.92%
2
1
1
Celeste Toney - T Ellis Peak; Baton Rouge Bridge Club58.09%
3


Loretta Martin - Anna Rolling; Baton Rouge Bridge Club57.08%
4


Patti Toups - Sharon Dupuy; Baton Rouge Bridge Club54.04%

2

Debra Elkins - Bev Jones; Baton Rouge Bridge Club50.27%

Section A East-West

ABCNamesScore
1
1

Cindy Barksdale - Jayne Anderson; Baton Rouge Bridge Club59.31%
2


Toni Sardisco - Sandy Hardy; Baton Rouge Bridge Club58.78%
3
2
1
Kenneth Perret - Elaine Frisbie; Baton Rouge Bridge Club55.60%
4


Betty Mandeville - Rita Bates; Baton Rouge Bridge Club53.06%

Wed Morn 299'er Pairs Wednesday Mor Session

Section A

ABCNamesScore
1
1
1
Stacy Spohn - Diane Cord; CBC Bridge Club64.79%
2
2
2
Rebecca Collins - Julie Butterfield; CBC Bridge Club57.42%
3


Mona Martin - Michael Perry; CBC Bridge Club55.32%

Wed Morn Open Pairs Wednesday Aft Session

Section A North-South

ABCNamesScore
1


Sharyn Trucks - James Trucks; Roswell Duplicate Bridge66.67%
2
1

Carol Weaver - Jill Kleinman; Roswell Duplicate Bridge60.42%
3
2
1
Sam Maloy - Robert McFarland; Roswell Duplicate Bridge55.56%
4
3

Margo Morrison - Lynn Andersen; Roswell Duplicate Bridge51.85%

4

Beverly Fox - Ponsella Janet; Roswell Duplicate Bridge50.46%


2
Howard Allgeier - James DuBose III; Roswell Duplicate Bridge50.23%

Section A East-West

ABCNamesScore
1
1

Janice Ripley - Robin Weidener; Roswell Duplicate Bridge60.88%
2
2

Margaret Corrigan - Larry Laibson; Roswell Duplicate Bridge59.49%
3/4


Carol Semonsky - Robbie Limer; Roswell Duplicate Bridge56.02%
3/4
3
1
John Lyons - Jack Mills; Roswell Duplicate Bridge56.02%

4
2
Kaaren Dolinsky - Sandra Tillman; Roswell Duplicate Bridge50.00%

Wed Morn 299'er Pairs Wednesday Mor Session

Section A North-South

ABCNamesScore
1
1

Donna Angst - Ron Angst; Pawleys Island Bridge Clu63.73%
2
2

Philip Johnson - Jack Platt; Pawleys Island Bridge Clu61.04%
3


Irene Miller - Cheryl Zamerski; Pawleys Island Bridge Clu60.33%
4
3

Judy Decker - Dave Gilliam; Pawleys Island Bridge Clu55.39%
5
4
1
Chris Campbell - Bob Yane; Pawleys Island Bridge Clu53.10%
6

2
Bob Wittig - Scott Boyd; Pawleys Island Bridge Clu51.86%

Section A East-West

ABCNamesScore
1


Ruth Stutzman - Tom Stutzman; Pawleys Island Bridge Clu59.06%
2


Patricia Modispaugh - Burt Modispaugh; Pawleys Island Bridge Clu58.87%
3
1
1
Susan Walker - Kathy Diehl; Pawleys Island Bridge Clu58.08%
4
2
2
Marcia Wade - Judy Patteson; Pawleys Island Bridge Clu58.07%
5
3
3
Sarah Michaux - David Michaux; Pawleys Island Bridge Clu57.21%
6
4

Jenny Davey - Colin Davey; Pawleys Island Bridge Clu53.95%

Wed Morn Open Pairs Wednesday Aft Session

Section O North-South

ABCNamesScore
1


Dana Conn - Deborah Eaves; Bridge R Us66.25%
2
1

Faye Dempsey - Michael Bell; Bridge R Us57.92%
3
2

Joel Thomas - Mary Alice Yarbrough; Bridge R Us54.58%


1
Betsy Boxer - Karen Pullen; Bridge R Us39.58%

Section O East-West

ABCNamesScore
1
1
1
Mary Hadden - Janis V. Humphrey; Bridge R Us61.07%
2
2

Suzanne Pecheles - Jacqueline Williams; Bridge R Us55.00%
3


Penny Rice Barnhill - Mary Jane Jenkins; Bridge R Us53.57%


2
Becky Mistak - Dianne Delaney; Bridge R Us46.79%

Section A

ABCNamesScore
1


David Chakov - Arun Limaye; Jack Sullivan Open67.78%
2


Walter Lewis - Paul Watkins; Jack Sullivan Open65.93%
3


Wilse Manning - Michael Moses; Jack Sullivan Open62.96%
4
1

Paul Lee - Nancy Carpentier; Jack Sullivan Open57.78%
5
2

Louis Vanos - Richard Bryant; Jack Sullivan Open55.56%

3/4
1
Elizabeth Leo - Rodney Nichols; Jack Sullivan Open46.67%

3/4

Pat Bannister - Nelda Norwood; Jack Sullivan Open46.67%

Vanderbilt Special Pairs - 18.0 Tables

MPsABCNamesScore
5.25
1
1

Larry Averbuch - Gregory Reichert; Vanderbilt Bridge Club79.30%
3.94
2
2

Norman Hasty - Roy Berkon; Vanderbilt Bridge Club61.92%
2.95
3


Paul Dole - Barbara Bennett; Vanderbilt Bridge Club61.52%
2.21
4
3
1
Jim Bass - Robert Dietrick; Vanderbilt Bridge Club58.95%
1.84
5


Mike Reeslund - Tom Wilson; Vanderbilt Bridge Club57.65%
1.34
6
4

Betsy Keeling - Maureen Wynalek; Vanderbilt Bridge Club57.35%
1.40
5
2
Kathryn Patten - Mary Atkinson; Vanderbilt Bridge Club54.71%
1.46
6
3
Rebecca Wright - Patricia Hogg; Vanderbilt Bridge Club53.44%
1.02

4
Mary Lewis - Robin Patton; Vanderbilt Bridge Club52.79%
0.73

5
Steven Griel - Pat Lynch; Vanderbilt Bridge Club52.64%

Wed Morn 199'er Pairs Wednesday Mor Session

Section A North-South

RankNamesScore
1
Diane Portnoy - Anne Dale; Bridge Tenders65.86%
2
Eileen Ballance - E Graham; Bridge Tenders53.81%

Section A East-West

RankNamesScore
1
Shara Graham - Mary Hayes; Bridge Tenders58.39%
2
Mary Hagen - Carol Trojniar; Bridge Tenders55.04%

Wed Morn 499'er Pairs Wednesday Mor Session

Section A North-South

ABCNamesScore
1
1

Lynn Steady - Neil Crawford; HHIBA64.86%
2


Geoffrey Toonder - H. Ezzat Khalifa; HHIBA60.46%
3


David Haleks - Suellen Mazurowski; HHIBA55.33%
4


Kash Shete - Leena P. Shete; HHIBA54.96%
5
2

Larry Landry - Manson Hill; HHIBA54.79%
6


Diane Sanders - Richard Tracey; HHIBA54.47%
7
3
1
Janice Snyder - Daniel Snyder; HHIBA51.60%

4

Henry Curtis - Chris Curtis; HHIBA51.47%

5
2
Barbara Frogel - Judy Davis; HHIBA51.31%

Section A East-West

ABCNamesScore
1


Jinny Couch - Jinny Morgan; HHIBA60.17%
2
1
1
Bari Lee - Terri Guarente; HHIBA57.85%
3


Dixie Kapitula - Jim Schwarz; HHIBA57.56%
4
2

Olof Palm - Nat Giles; HHIBA56.18%
5
3
2
Hilary Robinson - Peggy Walczak; HHIBA55.77%
6
4
3
Judith Bloch - Philip Dobrzynski; HHIBA55.08%
7
5

Gail Morrison - Sue Cook; HHIBA54.37%

Wed Morn 299'er Pairs Wednesday Mor Session

Section M North-South

ABCNamesScore
1


Penny Hennessy - Joyce Christianson; Golden Isles DBC65.18%
2
1
1
Joyce Williams - Polly Cloud; Golden Isles DBC63.69%
3
2

Virginia Jennings - Mary Bowie; Golden Isles DBC51.49%
4


Lila Magbee - Ira Moore; Golden Isles DBC49.70%

Section M East-West

ABCNamesScore
1


Nancy Ludwig - Janet Torrance; Golden Isles DBC64.58%
2


Don Kronenberger - Elizabeth Sorrells; Golden Isles DBC57.14%
3
1
1
William Lueckel Jr - Charlotte Lueckel; Golden Isles DBC53.27%
4/5
2/3
2
Susan Plymale - Michael Plymale; Golden Isles DBC51.79%
4/5
2/3

Dianne Durand - Margery Rogge; Golden Isles DBC51.79%

Wed Morn Open Pairs Wednesday Aft Session

Section C North-South

ABCNamesScore
1
1
1
Sharon Bramble - Bill Leaf; Queen Of Hearts68.68%
2
2

Harry Mathews - Jean Mathews; Queen Of Hearts60.16%
3
3
2
Michael Allen - Jeannie Sedwick; Queen Of Hearts59.61%
4
4
3
Frederick Jones - David Plucinsky; Queen Of Hearts56.25%
5
5

Roger Greenhalgh - Joyce Loughlin; Queen Of Hearts53.86%
6


Betty Doyle - Ian Mahood; Queen Of Hearts50.57%

Section C East-West

ABCNamesScore
1
1

Bud McKinney Jr - Rustin Weimer; Queen Of Hearts64.75%
2
2
1
Melissa Skiver - Dave Smith; Queen Of Hearts61.98%
3
3

Gregory Bennett - Fred Kelner; Queen Of Hearts58.33%
4
4
2
Harriet Kelner - Ellen Lustig; Queen Of Hearts54.23%
5
5

Paul Breniman - Winkie Fontaine; Queen Of Hearts52.77%
6


Liz Sorrell - Hugh Devine; Queen Of Hearts51.70%


3
George Broderick - Gary Davis; Queen Of Hearts51.26%

Wed Morn 499'er Pairs Wednesday Mor Session

Section A North-South

ABCNamesScore
1
1

Lori Conley - Teresa Benson; L.R.D.B.C.58.89%
2
2
1
Lynn Bass - John Robert Bass; L.R.D.B.C.54.44%
3


Patricia Phillips - Roger Amick; L.R.D.B.C.53.06%

Section A East-West

ABCNamesScore
1


Anna Hayden - Carolyn Stowers; L.R.D.B.C.57.64%
2
1

John Mueller - Leo Hawkins; L.R.D.B.C.55.69%
3
2
1
Marci Hixson - Judith Conley; L.R.D.B.C.51.53%


2
Judy Rutherford - Madelon Scallet; L.R.D.B.C.51.11%

Section B North-South

ABCNamesScore
1
1

Lillian Freeman - Linda Keaton; L.R.D.B.C.57.08%
2


Renee Shackleford - Lana Foot; L.R.D.B.C.51.53%
3/4


William Adams - Linda Pennington; L.R.D.B.C.50.14%
3/4
2
1
Kokila Vyas - Dileep Vyas; L.R.D.B.C.50.14%


2
Meg Casey - Steven Turner; L.R.D.B.C.49.86%

Section B East-West

ABCNamesScore
1
1
1
Darrell Berry - Richard Straley; L.R.D.B.C.69.31%
2


Vickey Metrailer - Vicki Scanlon; L.R.D.B.C.59.58%
3


San-Dee Clifton - Pamela Mueller; L.R.D.B.C.51.11%

2

Mindy Morrell - Mary Anne Wildman; L.R.D.B.C.47.78%

Section G

ABCNamesScore
1
1

Chuck Mac Donald - Candace Williams; Village Card Club, Inc.69.44%
2


Jean Ramsey Elmore - Phyllis Baltz; Village Card Club, Inc.58.33%
3


Liana Vernon - Hilde Cutter; Village Card Club, Inc.54.17%
4
2
1
Peggy Getman - Jim Getman; Village Card Club, Inc.53.47%

3

Mary Jenkins - Jim Reimer; Village Card Club, Inc.50.69%


2
Rick Traw - Kim Traw; Village Card Club, Inc.43.75%

Wed AM Under 2500 Pairs Wednesday Mor Session

Section A North-South

ABCNamesScore
1


Bobbie Rothschild - Jean Moses; East Cooper Charity Bridg62.50%
2
1
1
Ronnie Anderson - John Paul Ligon; East Cooper Charity Bridg60.12%
3
2

Nancy Novek - Peggy Loveland; East Cooper Charity Bridg51.79%
4


Terry Sack - Richard Moss; East Cooper Charity Bridg51.49%

Section A East-West

ABCNamesScore
1


Judyann Schnorf - Terry Torrence; East Cooper Charity Bridg64.88%
2
1
1
Jane Reeder - Patrick Harrington; East Cooper Charity Bridg64.58%
3


Stuart Chagrin - Steven Goodman; East Cooper Charity Bridg54.17%
4
2
2
John Todd - Marian Reeves; East Cooper Charity Bridg53.27%

3/4

Tom Guidera - Caroline Huggins; East Cooper Charity Bridg45.83%

3/4

Kay O'Brien - Edna Lear; East Cooper Charity Bridg45.83%

Wed Morn Open Pairs Wednesday Aft Session

Section A North-South

ABCNamesScore
1


Brenda Klinker - Martin Johnson Jr; Charleston Bridge Club61.22%
2/3


Barbara Spence - Cynthia Deaton; Charleston Bridge Club55.93%
2/3


James Thetford - Cheryl Scott; Charleston Bridge Club55.93%
4


Kathryn Altman - Billie Floyd; Charleston Bridge Club55.13%
5


Lina Clark - Irene Stancik; Charleston Bridge Club53.69%

1

Jill Crocker - Claudia Boyce; Charleston Bridge Club53.53%

2
1
LaVon McNaughton - Sandee White; Charleston Bridge Club45.99%

Section A East-West

ABCNamesScore
1


Margaret Malaspina - Derrick Niederman; Charleston Bridge Club62.18%
2
1
1
Jerry Cohen - Ted Fine; Charleston Bridge Club59.13%
3
2

Peggy Morrison - Stuart Terry; Charleston Bridge Club54.81%
4/5


Sherril Cuzzell - Tina Radding; Charleston Bridge Club53.69%
4/5


David Hall - Paul Wright Jr; Charleston Bridge Club53.69%

3

Alberta Mitchum - Judy Annan; Charleston Bridge Club52.40%

Wed Morn 499'er Pairs Wednesday Mor Session

Section E

ABCNamesScore
1


Lurline Fishburne - Kate Latimer; Charleston Bridge Club62.70%
2
1

Carolyn Matthews - Riley Kash; Charleston Bridge Club53.97%
3


Anna Mickiewicz - Jean Dolson; Charleston Bridge Club53.17%

2
1
Diana R. Bell - Donna Ryan; Charleston Bridge Club50.79%

Wed Morn Open Pairs Wednesday Aft Session

Section A North-South

ABCNamesScore
1


John Clark - Steve Quisenberry; Abingdon Bridge Club70.54%
2
1

Betty Fugate - Carolyn Farley; Abingdon Bridge Club53.57%
3
2

Suzanne R. Cox - Larry Cox; Abingdon Bridge Club53.27%


1
Lynda Barrow - Jeanine Booker; Abingdon Bridge Club41.67%

Section A East-West

ABCNamesScore
1


Virginia Wooten - Jan Bruce; Abingdon Bridge Club61.01%
2


Frances Stras - David Tull; Abingdon Bridge Club58.93%
3
1

Auggie de Weerd - Eleanora Branham; Abingdon Bridge Club55.95%


1
Ann Wallace - Susie Minor; Abingdon Bridge Club43.45%

Section A North-South

ABCNamesScore
1
1
1
Lisa DeCarlo - Victoria Calvin; Lanierland Duplicate Brid58.04%
2


Doris Needham - Mimi Tesler; Lanierland Duplicate Brid57.74%
3
2

Kathy McCarty - Imy Rach; Lanierland Duplicate Brid56.55%


2
Raymond Kodesch - Marianna Chamberlain; Lanierland Duplicate Brid49.70%

Section A East-West

ABCNamesScore
1


Ned Leber - Mil Clyburn Jr; Lanierland Duplicate Brid62.80%
2
1

Joe Rach - Sandra Williams; Lanierland Duplicate Brid50.89%
3/4


Dick Nichols - Nick Gasnier; Lanierland Duplicate Brid49.70%
3/4
2
1
Linton Crawford - Joseph Fulbright; Lanierland Duplicate Brid49.70%

Section A

ABCNamesScore
1


Larry Lowell Jr - Robert Levesque; Atomic City Bridge Club62.34%
2


James Redheffer - Bill Waters; Atomic City Bridge Club59.62%
3
1
1
Wayne Hetzel - Phyllis Jacobson; Atomic City Bridge Club55.33%
4/5
2/3

Diane Stafford - Shirley Hurst; Atomic City Bridge Club55.13%
4/5
2/3

Millicent Taylor - Morgan Defenderfer; Atomic City Bridge Club55.13%
6
4

David Campbell - Sally Eddy Bowers; Atomic City Bridge Club54.49%

5
2
Priscilla McKenney - Lydia Corrill; Atomic City Bridge Club51.17%

Section A

ABCNamesScore
1


Charles Batey - Barbara Moomy; Hendersonville Duplicate59.38%
2


Barbara Cross - Marge Chipman; Hendersonville Duplicate55.73%
3
1

Pieter Hoonderd - Steve Silverman; Hendersonville Duplicate55.09%
4
2

Diana McPeak - Kenneth McPeak; Hendersonville Duplicate49.48%

3

John Lampe - Barbara Lampe; Hendersonville Duplicate48.15%


1
Fred Stahmann - Linda Stahmann; Hendersonville Duplicate47.92%


2/3
Nicky Oranje - Jean Poulsen; Hendersonville Duplicate47.40%


2/3
Syble Johnson - Marge Dieterich; Hendersonville Duplicate47.40%

Section A North-South

ABCNamesScore
1
1
1
Marta Heise - Paul Heise; City Bridge Club64.58%
2
2

Marilyn Heisler - Celia Johnson; City Bridge Club59.23%
3
3
2
Christine McCann - Leora Lipe; City Bridge Club57.14%
4


George Goyak - Raelene Kirkbride; City Bridge Club50.00%


3
Rudolf Wiegand Jr - Carolyn Franklin; City Bridge Club47.62%

Section A East-West

ABCNamesScore
1
1
1
Mark Ullmer - Marge Wilson; City Bridge Club60.05%
2
2

William Smith - Jacqueline Stickney; City Bridge Club57.14%
3/4
3/4
2/3
Anne Annett - Suzanne Smith; City Bridge Club50.53%
3/4
3/4
2/3
Leah Nordmark - B Jean Chesnut; City Bridge Club50.53%

Section A

ABCNamesScore
1/2


Frances Krizman - Ed Stephens; Mobile Bridge Center57.41%
1/2
1

Ricky Kopec - Joseph Brandt; Mobile Bridge Center57.41%
3
2

Barbara Ewer - Delores Courtney; Mobile Bridge Center56.67%
4


Martin Powell - Sue Hinton; Mobile Bridge Center54.44%
5


Burke Brown - Edith Sandifer; Mobile Bridge Center53.70%


1
Jim Stowers - Floyd Fraser; Mobile Bridge Center51.11%


2
Mary Reyner - Jerry Scott; Mobile Bridge Center45.19%

Section A North-South

ABCNamesScore
1


Brucie Landry - Lois Boagni; Acadiana Bridge Assoc., I63.99%
2


Jean Kiesel - Jackie Klutts; Acadiana Bridge Assoc., I61.61%
3
1

Raylene Schmidt - Suzanne McKay; Acadiana Bridge Assoc., I55.65%
4
2

Phyllis Haydel - Terry Gaudet; Acadiana Bridge Assoc., I52.08%


1
Mary Hooper - Suzy Cummings; Acadiana Bridge Assoc., I46.13%

Section A East-West

ABCNamesScore
1


Dot Gillis - Gerald Angers; Acadiana Bridge Assoc., I69.31%
2
1

Ginger Hebert - David Friedrichs; Acadiana Bridge Assoc., I55.03%
3
2

Beverly Gaudet - Irene Melancon; Acadiana Bridge Assoc., I54.23%
4


Julia Ann Seale - Jane Ardoin; Acadiana Bridge Assoc., I52.12%


1
Ben Bowie - Verna Williams; Acadiana Bridge Assoc., I46.83%

Wed AM 749'er Pairs Wednesday Mor Session

Section W North-South

7BCNamesScore
1


Elaine Wilson - John Petersen; Vanderbilt Bridge Club64.88%
2
1
1
Jimmie Spell - Mark Simon; Vanderbilt Bridge Club61.61%
3
2
2
Margo Brinkley - Evelyn Costello; Vanderbilt Bridge Club58.63%
4
3

Sue Metzger - Helen Lundie; Vanderbilt Bridge Club57.14%

Section W East-West

7BCNamesScore
1
1
1
Jean Cohen - Mitchell Cohen; Vanderbilt Bridge Club64.58%
2


Henry Cantrell - Leon Woodruff Jr; Vanderbilt Bridge Club61.01%
3
2

Sue Little - Ann Pait; Vanderbilt Bridge Club55.36%
4


Roger Hayes - Rebecca Hutchison; Vanderbilt Bridge Club54.46%

3

Barbara Kelley - Kathy Chiulli; Vanderbilt Bridge Club53.87%


2
Marsha Hereford - Sharron Grant; Vanderbilt Bridge Club46.43%

Wed Morn Open Pairs Wednesday Aft Session

Section A North-South

ABCNamesScore
1


Judy Fendrick - Morris Williams; Atlanta Duplicate Bridge63.51%
2


Michelle Alterman - David Zeckets; Atlanta Duplicate Bridge62.02%
3


Tom Drinkard - Kate Smith; Atlanta Duplicate Bridge56.81%
4


Connie Smilowitz - Sara Medlin; Atlanta Duplicate Bridge47.69%

1

Teresa Young - Norma McNeill; Atlanta Duplicate Bridge47.62%

Section A East-West

ABCNamesScore
1


Jennifer Williams - Bob Simkins; Atlanta Duplicate Bridge63.19%
2


Charles Hubert - Jane Melby; Atlanta Duplicate Bridge58.69%
3


Ernie Eayrs - Denis Taneri; Atlanta Duplicate Bridge56.38%
4


Mary Bray - Susan Campbell; Atlanta Duplicate Bridge55.09%

1

Candy Cox - Bert Ward; Atlanta Duplicate Bridge47.53%

Wed AM 1499'er Pairs Wednesday Mor Session

Section Y North-South

ABCNamesScore
1
1
1
Nancy Andersen - Janet Bisig; Atlanta Duplicate Bridge62.50%
2
2

Sharon Trense - Nancy Kelley; Atlanta Duplicate Bridge53.33%

Section Y East-West

ABCNamesScore
1
1

Brenda Shavin - Shirley Suttle; Atlanta Duplicate Bridge65.42%
2
2
1
Marilee Betor - Brenda Mayor; Atlanta Duplicate Bridge53.33%


2
Mega Hostetler - Judy Vogel; Atlanta Duplicate Bridge48.33%

Wed AM 99'er Pairs Wednesday Mor Session

Section W

ABCNamesScore
1
1

Bob Crowson - Jan Crowson; Vanderbilt Bridge Club57.94%
2


Carole Stice - Rebecca Ingle; Vanderbilt Bridge Club55.56%
3
2

Becky Hellerson - Nancy Sneed; Vanderbilt Bridge Club51.59%

Vanderbilt Special Pairs Wednesday Aft Session

Sections A B North-South

ABCNamesScore
1


Paul Dole - Barbara Bennett; Vanderbilt Bridge Club61.52%
2


Mike Reeslund - Tom Wilson; Vanderbilt Bridge Club57.65%
3
1
1
Rebecca Wright - Patricia Hogg; Vanderbilt Bridge Club53.44%
4
2
2
Mary Lewis - Robin Patton; Vanderbilt Bridge Club52.79%
5
3
3
Steven Griel - Pat Lynch; Vanderbilt Bridge Club52.64%
6
4

Regina Jones - Jon Levine; Vanderbilt Bridge Club52.09%
7


Patricia Taylor - John MaGuirk; Vanderbilt Bridge Club50.84%

5

Beryl Hedrick - Joy Conkwright; Vanderbilt Bridge Club50.78%

6

Ronald Gray - Russ Chortyk; Vanderbilt Bridge Club50.29%

Sections A B East-West

ABCNamesScore
1
1

Larry Averbuch - Gregory Reichert; Vanderbilt Bridge Club79.30%
2
2

Norman Hasty - Roy Berkon; Vanderbilt Bridge Club61.92%
3
3
1
Jim Bass - Robert Dietrick; Vanderbilt Bridge Club58.95%
4
4

Betsy Keeling - Maureen Wynalek; Vanderbilt Bridge Club57.35%
5
5
2
Kathryn Patten - Mary Atkinson; Vanderbilt Bridge Club54.71%
6
6

Jim Jones - Jim Southerland; Vanderbilt Bridge Club51.54%
7
7
3
Jeff Toman - Mary Toman; Vanderbilt Bridge Club51.52%


4
Susan Wrye - Kathryn Roantree; Vanderbilt Bridge Club51.20%

Wed Morn 499'er Pairs Wednesday Mor Session

Section A North-South

ABCNamesScore
1
1

Gail Ferguson - Nancy Middlebrook; FWB-Destin 499ers69.95%
2
2

Bettye Southerland - Bill Readdy; FWB-Destin 499ers55.05%
3
3
1
Owen Sherwin - Tim; FWB-Destin 499ers53.03%
4
4
2
Deanna Yount - Stewart Yount; FWB-Destin 499ers52.27%

Section A East-West

ABCNamesScore
1
1
1
James Benedict - Pam Benedict; FWB-Destin 499ers62.78%
2
2
2
Cathie Tummon - Clarke Tummon; FWB-Destin 499ers61.94%
3
3
3
Carol Rossbach - Kitty Rhodes; FWB-Destin 499ers58.89%
4
4
4
Charlie Brown - Karen Brown; FWB-Destin 499ers56.67%

Wed Morn Open Pairs Wednesday Aft Session

Section A

ABCNamesScore
1


David Lee - John Eskew; Foothills DBC64.42%
2


Patricia Jankovic - Donald Gray; Foothills DBC60.26%
3


Sara Zielinski - Marlene Wass; Foothills DBC57.69%
4


Sara Leckie - Jo Anne Newby; Foothills DBC57.37%
5


Linda Branum - Gayle Cornwell; Foothills DBC52.88%
6


Joe Murray - Phyllis Murray; Foothills DBC50.64%

1

Peggy Dupont - Ann Pavur; Foothills DBC49.04%

2

Julienne Moore - Janet McCardel; Foothills DBC47.76%

Wed Morn Small Games Wednesday Mor Session

Section A

ABCNamesScore
1
1

Clarke Harrison - June Gerhard; Green Meadow Duplicate63.10%
2
2

Victoria Eskew - Joyce Lee; Green Meadow Duplicate61.31%
3
3
1
Frederic Sjostrom - Kathryn Sjostrom; Green Meadow Duplicate54.17%

Wed Morn Open Pairs Wednesday Aft Session

Section J

ABCNamesScore
1
1
1
Ed McMullen - Rhonda McMullen; Jacksonville DBC65.28%
2


Bill Phillips - G Rhoades; Jacksonville DBC60.42%
3
2
2
Buck Buchanan - LaVerne Kellar; Jacksonville DBC54.17%
4


Karen Anderson - Jim Proctor; Jacksonville DBC53.47%

Wed AM 999'er Pairs Wednesday Mor Session

Section C

ABCNamesScore
1
1

Phil Hackl - Nan Lee; Southside Bridge Club66.67%
2
2
1
Beverly Moore - Kathryn Hannon; Southside Bridge Club55.95%
3


Robert Johnson - Mary Allen; Southside Bridge Club52.98%

Wed Morn Small Games Wednesday Mor Session

Section A

ABCNamesScore
1
1
1
Ruth Fite - Paula Austin; Bridge Club Of Anniston58.33%
2


Jack Hadder - Janet King; Bridge Club Of Anniston56.25%
3/4
2/3

Fred Lawrence - David Kellogg; Bridge Club Of Anniston53.13%
3/4
2/3

Anne Phillips - Ann Hadder; Bridge Club Of Anniston53.13%

Wed Morn 499'er Pairs Wednesday Mor Session

Section A North-South

ABCNamesScore
1


Janice Medlin - Joanne Hilton; Baton Rouge Bridge Club61.92%
2
1
1
Celeste Toney - T Ellis Peak; Baton Rouge Bridge Club58.09%
3


Loretta Martin - Anna Rolling; Baton Rouge Bridge Club57.08%
4


Patti Toups - Sharon Dupuy; Baton Rouge Bridge Club54.04%

2

Debra Elkins - Bev Jones; Baton Rouge Bridge Club50.27%

Section A East-West

ABCNamesScore
1
1

Cindy Barksdale - Jayne Anderson; Baton Rouge Bridge Club59.31%
2


Toni Sardisco - Sandy Hardy; Baton Rouge Bridge Club58.78%
3
2
1
Kenneth Perret - Elaine Frisbie; Baton Rouge Bridge Club55.60%
4


Betty Mandeville - Rita Bates; Baton Rouge Bridge Club53.06%

Wed Morn 299'er Pairs Wednesday Mor Session

Section A

ABCNamesScore
1
1
1
Stacy Spohn - Diane Cord; CBC Bridge Club64.79%
2
2
2
Rebecca Collins - Julie Butterfield; CBC Bridge Club57.42%
3


Mona Martin - Michael Perry; CBC Bridge Club55.32%

Wed Morn Open Pairs Wednesday Aft Session

Section A North-South

ABCNamesScore
1


Sharyn Trucks - James Trucks; Roswell Duplicate Bridge66.67%
2
1

Carol Weaver - Jill Kleinman; Roswell Duplicate Bridge60.42%
3
2
1
Sam Maloy - Robert McFarland; Roswell Duplicate Bridge55.56%
4
3

Margo Morrison - Lynn Andersen; Roswell Duplicate Bridge51.85%

4

Beverly Fox - Ponsella Janet; Roswell Duplicate Bridge50.46%


2
Howard Allgeier - James DuBose III; Roswell Duplicate Bridge50.23%

Section A East-West

ABCNamesScore
1
1

Janice Ripley - Robin Weidener; Roswell Duplicate Bridge60.88%
2
2

Margaret Corrigan - Larry Laibson; Roswell Duplicate Bridge59.49%
3/4


Carol Semonsky - Robbie Limer; Roswell Duplicate Bridge56.02%
3/4
3
1
John Lyons - Jack Mills; Roswell Duplicate Bridge56.02%

4
2
Kaaren Dolinsky - Sandra Tillman; Roswell Duplicate Bridge50.00%

Wed Morn 299'er Pairs Wednesday Mor Session

Section A North-South

ABCNamesScore
1
1

Donna Angst - Ron Angst; Pawleys Island Bridge Clu63.73%
2
2

Philip Johnson - Jack Platt; Pawleys Island Bridge Clu61.04%
3


Irene Miller - Cheryl Zamerski; Pawleys Island Bridge Clu60.33%
4
3

Judy Decker - Dave Gilliam; Pawleys Island Bridge Clu55.39%
5
4
1
Chris Campbell - Bob Yane; Pawleys Island Bridge Clu53.10%
6

2
Bob Wittig - Scott Boyd; Pawleys Island Bridge Clu51.86%

Section A East-West

ABCNamesScore
1


Ruth Stutzman - Tom Stutzman; Pawleys Island Bridge Clu59.06%
2


Patricia Modispaugh - Burt Modispaugh; Pawleys Island Bridge Clu58.87%
3
1
1
Susan Walker - Kathy Diehl; Pawleys Island Bridge Clu58.08%
4
2
2
Marcia Wade - Judy Patteson; Pawleys Island Bridge Clu58.07%
5
3
3
Sarah Michaux - David Michaux; Pawleys Island Bridge Clu57.21%
6
4

Jenny Davey - Colin Davey; Pawleys Island Bridge Clu53.95%

Wed Morn Open Pairs Wednesday Aft Session

Section O North-South

ABCNamesScore
1


Dana Conn - Deborah Eaves; Bridge R Us66.25%
2
1

Faye Dempsey - Michael Bell; Bridge R Us57.92%
3
2

Joel Thomas - Mary Alice Yarbrough; Bridge R Us54.58%


1
Betsy Boxer - Karen Pullen; Bridge R Us39.58%

Section O East-West

ABCNamesScore
1
1
1
Mary Hadden - Janis V. Humphrey; Bridge R Us61.07%
2
2

Suzanne Pecheles - Jacqueline Williams; Bridge R Us55.00%
3


Penny Rice Barnhill - Mary Jane Jenkins; Bridge R Us53.57%


2
Becky Mistak - Dianne Delaney; Bridge R Us46.79%

Section A

ABCNamesScore
1


David Chakov - Arun Limaye; Jack Sullivan Open67.78%
2


Walter Lewis - Paul Watkins; Jack Sullivan Open65.93%
3


Wilse Manning - Michael Moses; Jack Sullivan Open62.96%
4
1

Paul Lee - Nancy Carpentier; Jack Sullivan Open57.78%
5
2

Louis Vanos - Richard Bryant; Jack Sullivan Open55.56%

3/4
1
Elizabeth Leo - Rodney Nichols; Jack Sullivan Open46.67%

3/4

Pat Bannister - Nelda Norwood; Jack Sullivan Open46.67%