Trophy Sectional

Vancouver, BC
Jan 26-28, 2018

Click here for Masterpoint Winners List


Fri Aft Open Pairs - 42.0 Tables

MPsABCNamesScore
11.92
1


Kelvin Raywood - Gray McMullin, Vancouver BC67.45%
8.94
2
1
1
Thomas Anderson - Shelley Burns, North Vancouver BC65.15%
6.71
3
2
2
Harry Satanove, Vancouver BC; Gary Harper, Burnaby BC64.21%
4.40
4/5
3

Kai Zhou - Xin Guo Chen, Burnaby BC63.74%
4.40
4/5


Michael Dimich, Burnaby BC; David Waterman, Surrey BC63.74%
2.83
6


Laurence Betts - Ron Ohmart, Burnaby BC62.66%
2.12
7


William Ge, Burnaby BC; Les Fouks, Vancouver BC62.34%
1.59
8


Dee Steil, New Westminster BC; Kenneth Ramsay, West Vancouver BC60.83%
1.96
9


Robert Gerrie - Aban Gerrie, Richmond BC60.32%
1.49
10


Gene Fomin, Glacier WA; Sandra Robson, New Westminster BC59.90%
1.29
11


Trudy Hurdle - John Hurdle, Richmond BC59.19%
2.52
4
3
Donna-Faye Madhosingh - Ginger Chiew, Vancouver BC57.32%
1.89
5
4
Erli Zhou, Kirkland WA; Lu Gan, Vancouver BC56.47%
1.53
6

James Balcom, Burnaby BC; Karin Phillips, Vancouver BC55.86%
1.07
7/8

Edee Rumley - Diane Griffiths, Langley BC54.92%
1.02
7/8

Sid Segal, Vancouver BC; James Lenobel, West Vancouver BC54.92%
1.42

5
Jerry Shapiro - David Herbert, Vancouver BC54.41%
1.09

6
Jim McKenzie, Vancouver BC; Larry Meyer, Richmond BC54.32%

Fri Aft 199er Pairs - 12.0 Tables

MPsDEFNamesScore
2.14
1


Shaviv Ben Neriah - Alvin Hornstein, Vancouver BC67.86%
1.61
2
1
1
Ron Senda - Ron Sekiya, Vancouver BC62.80%
1.20
3
2
2
Charlene Gram, Vancouver BC; Mary Halpin, Coquitlam BC58.93%
0.90
4
3
3
Joy Oxton - Georgette Graham, Vancouver BC56.85%
0.68
5
4
4
Joyce Beley - Irene Dundon, Vancouver BC56.25%
0.54
6
5

Michael Desaulniers, Coquitlam BC; Dariusz Matus, Surrey BC55.95%

Fri Eve Open Pairs - 15.5 Tables / Based on 29 Tables

MPsABCNamesScore
8.94
1


William Ge, Burnaby BC; Les Fouks, Vancouver BC62.24%
6.71
2
1
1
Erli Zhou, Kirkland WA; Lu Gan, Vancouver BC61.79%
5.03
3


Martin Johnson, Vancouver BC; Bjarne Christoffersen, Coquitlam BC61.51%
3.77
4


Xiangdong Meng, Surrey BC; Eric Pan, Burnaby BC58.90%
2.83
5
2
2
Tom Satanove, Surrey BC; Shael Smith, Richmond BC56.17%
2.12
6


Brad Bart, Coquitlam BC; Jeffrey Smith, Ottawa ON56.15%
1.76
7
3
3
Maarten Tjebbes - Brad Digby, Vancouver BC55.94%
1.32
8
4

Gustav Axen, New Westminster BC; Barry Yamanouchi, Burnaby BC54.78%
1.04
5

Kai Zhou - Xin Guo Chen, Burnaby BC53.60%
0.74
6

Edee Rumley - Diane Griffiths, Langley BC52.12%
0.95

4
Dean Altschuler, Bellingham WA; Ronald Pratt, Langley BC51.61%
0.74

5
L Ralph Buckley - David Gabel, Vancouver BC50.23%

Fri Eve 750 Pairs - 13.0 Tables

MPs731NamesScore
2.77
1


Judy Christensen, New Westminster BC; Bruce Partridge, Burnaby BC63.14%
2.08
2
1

Pamela Moore, Vancouver BC; Barbara Armstrong, North Vancouver BC62.82%
1.56
3
2

Glenda Affleck - Ian Affleck, Vancouver BC60.74%
1.03
4/5


David Herbert - Sharene Jansen, Vancouver BC57.05%
1.28
4/5
3
1
Michael Desaulniers, Coquitlam BC; Dariusz Matus, Surrey BC57.05%
0.69
6


Sue Glanville - Jim Glanville, Surrey BC56.89%
0.87
4

William Ophoff - Don Gurski, Surrey BC55.29%
0.65
5

Veronica Deskey - John Nader, Bellingham WA54.81%
0.49
6

Ernst Walti - Diana Tchakalian, Vancouver BC53.69%
0.96

2
Bob Newton - Huguette Laflamme, Vancouver BC53.37%
0.72

3
Amrit Manak, North Vancouver BC; Brenda Tuele, Victoria BC52.40%

Fri Eve Mixed BAM - 14 Tables

MPsABCNamesScore
4.93
1


Joel Martineau - Michael Yuen - Sandi White - Angela Fenton, Vancouver BC15.50
3.70
2
1

Marge Neate, North Vancouver BC; Lesley Laudan, Vancouver BC; John Demeulemeester, Burnaby BC; William Osten, Richmond BC15.00
2.77
3


Aidan Ballantyne, Burnaby BC; Diana Jing, Surrey BC; Elena Ransom, Furry Creek BC; Nicholas Stock, North Vancouver BC14.00
2.08
4
2

Baixiang Liu, Burnaby BC; Larry Pocock - Yue Su, Vancouver BC; Amy Gao, Richmond BC13.50
1.56
5


Robert Gerrie - Aban Gerrie, Richmond BC; Dianne Isfeld - Martin Henneberger, Coquitlam BC13.00
1.87

1
Allan Karro - Yen Karro, Surrey BC; Greg Morse, Richmond BC; Diane Ayukawa, Delta BC11.50

Sat Mor 750 Pairs - 28.0 Tables

MPs731NamesScore
4.57
1
1

Mike Foster - Bruna Giacomazzi, Surrey BC66.69%
3.43
2
2

Cia Van Horne, North Vancouver BC; Wayne Goodman, Vancouver BC66.08%
2.57
3


Bennie Vaughan, Surrey BC; Sam Yamanouchi, Burnaby BC62.46%
2.11
4
3
1
Mojgan Shad - Khosrow Shad, West Vancouver BC61.62%
1.57
5
4

Miranda Levert - Karen Trester, Vancouver BC60.85%
1.17
6
5

Bryan Brooking, North Vancouver BC; Alan Borden, Vancouver BC59.31%
0.90
6/7

William Ophoff - Don Gurski, Surrey BC58.46%
1.58
6/7
2
Paul Cohen, Lauderhill FL; Irene Dundon, Vancouver BC58.46%
1.19

3
Michael Desaulniers, Coquitlam BC; Dariusz Matus, Surrey BC56.92%
0.89

4
Carol Wishart, Vancouver BC; Victoria Silk, New Westminster BC56.54%
0.67

5
Junkai Peng - Flora Yan, Langley BC53.62%
0.53

6
Bob Newton - Huguette Laflamme, Vancouver BC53.54%

Sat Aft 750 Pairs - 19.0 Tables

MPs731NamesScore
3.49
1
1
1
Michael Desaulniers, Coquitlam BC; Dariusz Matus, Surrey BC65.56%
2.62
2


Judy Christensen, New Westminster BC; Bruce Partridge, Burnaby BC60.56%
2.17
3
2

John Coates - Miranda Levert, Vancouver BC59.17%
1.63
4
3

Cia Van Horne, North Vancouver BC; Wayne Goodman, Vancouver BC57.78%
1.39
5
4
2
Jeremy Bowman - Stephen Emerman, Vancouver BC57.08%
0.91
6
5
3
Flora Yan - Junkai Peng, Langley BC56.81%
0.69
6

John Nader - Veronica Deskey, Bellingham WA56.39%
0.61

4/5
Janice Porter - Vern Porter, North Vancouver BC55.97%
0.61

4/5
Cory McCaig, Delta BC; Betty Brophy, White Rock BC55.97%

Sat Open Qual 2-sess - 18.0 Tables / Based on 67 Tables

MPsRankNamesScore
25.25
1
John Bryden, Vancouver BC; David Waterman, Surrey BC64.77%
18.94
2
Laurence Betts, Burnaby BC; David House, Vancouver BC63.24%
14.20
3
Duane Tilden, Vancouver BC; Gustav Axen, New Westminster BC60.00%
10.65
4
Ben Takemori - William Ge, Burnaby BC59.77%
8.42
5
Bjarne Christoffersen, Coquitlam BC; Michael Strebinger, Port Coquitlam BC59.71%
7.21
6
Aidan Ballantyne, Burnaby BC; Yue Su, Vancouver BC58.96%
6.31
7
R Chan - Danny Lee, Vancouver BC56.19%
5.61
8
Brad Bart, Coquitlam BC; Cindy Oishi, West Vancouver BC56.08%
5.05
9
Eric Pan, Burnaby BC; Jack Lee, Richmond BC55.74%
4.59
10
Eugene Chan - Eurydice Nours, Richmond BC55.08%
4.21
11
Susan Peters - Julie Smith, Vancouver BC54.91%
3.88
12
Nicholas Stock, North Vancouver BC; Michael Yuen, Vancouver BC54.77%
3.61
13
Robert Gerrie - Aban Gerrie, Richmond BC54.58%
3.37
14
Maarten Tjebbes - Brad Digby, Vancouver BC54.46%
3.16
15
Martin Henneberger, Coquitlam BC; Gray McMullin, Vancouver BC54.27%
2.97
16
Diana Jing, Surrey BC; Sidney Yang, Richmond BC53.56%
2.81
17
Dan Jacob, Vancouver BC; Lawrence Hicks, Coquitlam BC53.32%
2.66
18
Les Fouks, Vancouver BC; Dan Watson, Burnaby BC53.31%
2.53
19
Thomas Devine, Ferndale WA; Robert Bjorge, Bellingham WA53.30%
2.40
20
Ron Ohmart - Gary Harper, Burnaby BC52.98%

Sat Aft Cons Open Pairs - 23.0 Tables

MPsABCNamesScore
4.92
1


Steve Vincent - Michael Dimich, Burnaby BC64.50%
3.87
2
1
1
Ramzan Ackber, Abbotsford BC; C Tsou, Richmond BC62.92%
2.90
3
2

Alex Chuang - David Huang, Burnaby BC60.55%
2.12
4


Barry Yamanouchi, Burnaby BC; Kathy Adachi, Surrey BC60.19%
2.18
5
3
2
Lou Rene Legge, Pitt Meadiows BC; Jim Garnier, Maple Ridge BC59.79%
1.63
6
4
3
Qiang Hua, Vancouver BC; Morris Chen, Surrey BC59.09%
1.64
5
4
Stephen Pickett, Vancouver BC; Shelley Burns, North Vancouver BC57.95%
0.81
6/7
5/6
Mary Wondra, Lopez WA; Marilyn Knipp, Delta BC57.20%
0.81
6/7
5/6
Linda Morgan - Neil McAllister, Vancouver BC57.20%

Sun A/X Swiss - 27 Tables / Based on 47 Tables

MPsAXNamesScore
15.68
1

David Schmidt, Chilliwack BC; Garry Skoropada - James Marshall, Maple Ridge BC; Dan Webster, Aldergrove BC100.00
11.76
2

Laurence Betts - Steve Vincent, Burnaby BC; John Bryden, Vancouver BC; David Waterman, Surrey BC92.00
8.82
3

Ken Lochang, Vancouver BC; Ben Takemori - William Ge, Burnaby BC; Elena Ransom, Furry Creek BC88.00
6.62
4

Eric Pan - Tao Feng - Yuandong Ren - David Yu, Burnaby BC87.00
4.86
5/6

Michael Yuen - Gray McMullin, Vancouver BC; Nicholas Stock, North Vancouver BC; Martin Henneberger, Coquitlam BC86.00
4.86
5/6

Diane Ayukawa, Delta BC; Rhoda Tafler, Richmond BC; Kathy Bye, Burnaby BC; Dee Steil, New Westminster BC86.00
4.46
7
1
Xin Guo Chen - Kai Zhou, Burnaby BC; Erli Zhou, Kirkland WA; Lu Gan, Vancouver BC83.00
3.35
2
Kelvin Raywood, Vancouver BC; Shelley Burns, North Vancouver BC; Andrew Nalos, Surrey BC; Kenneth Ramsay, West Vancouver BC80.00
2.51
3
Henry Lai - Nigel Fullbrook, Delta BC; Dianne Isfeld, Coquitlam BC; Matt Loewen, Vancouver BC76.00
1.88
4
Hing Kong Ho - Andrew Krywaniuk - William Sit, Burnaby BC; Kenny T K Chan, Vancouver BC68.00

Sun BCD Swiss - 20 Tables

MPsBCDNamesScore
4.95
1


Kam Tang - Samuel Lai - Ching Chung Lai, Richmond BC; R Chan, Vancouver BC126.00
3.71
2


Mary Wondra, Lopez WA; Marilyn Knipp, Delta BC; Tom Cotton, Surrey BC; Marlene Sumi, Burnaby BC93.00
2.78
3


Stuart Carr, Burnaby BC; Thomas Davis - Kathryn Shannon, North Vancouver BC; Maryellen Gallo, Surrey BC88.00
2.09
4


John Kay, Blaine WA; Norma McNamara - Diane McNames, Delta BC; Marlene Barber, Surrey BC86.00
3.03
5
1

Lou Rene Legge, Pitt Meadiows BC; Jim Garnier, Maple Ridge BC; Michael Desaulniers, Coquitlam BC; Dariusz Matus, Surrey BC85.00
1.41
6


Larry Meyer, Richmond BC; David Gabel - David Herbert - L Ralph Buckley, Vancouver BC83.00
2.27
2

Harry Satanove - Amiran Alavidze, Vancouver BC; Tom Satanove, Surrey BC; Shael Smith, Richmond BC77.00
1.70
3

Judy Chang, Vancouver BC; Ronald Backman, Burnaby BC; Art Loy - Yen Karro, Surrey BC75.00
1.28
4

Bennie Vaughan - Jan Mason, Surrey BC; Sam Yamanouchi, Burnaby BC; Robert Pollock, White Rock BC74.00
1.99

1
Ted Parker - Joanne Parker - Carole Clugston, Abbotsford BC; Sharon Horvath, Agassiz BC66.00
1.49

2
Valerie Wilson - Betty Brophy, White Rock BC; Elizabeth Foster, Surrey BC; Gail Rai, Delta BC62.00
1.12

3
Bob Newton - Huguette Laflamme - Susan Berger - Gita Sheikholeslami, Vancouver BC60.00

 


Total masterpoints: 1238.30 earned by 322 players.
Total attendance:  318 tables.

   1  41.41 David Waterman, Surrey BC
   2  37.01 John Bryden, Vancouver BC
   3  33.53 Laurence Betts, Burnaby BC
   4  30.53 William Ge, Burnaby BC
   5  19.94 Gray McMullin, Vancouver BC
   6  19.88 Ben Takemori, Burnaby BC
   7  18.94 David House, Vancouver BC
   8  18.45 Lu Gan, Vancouver BC
   9  16.68 Steve Vincent, Burnaby BC
  10  16.55 Gustav Axen, New Westminster BC
  11  16.45 Garry Skoropada, Maple Ridge BC
  12  16.45 David Schmidt, Chilliwack BC
  13  16.26 Kelvin Raywood, Vancouver BC
  14  15.68 James Marshall, Maple Ridge BC
  15  15.68 Dan Webster, Aldergrove BC
  16  15.44 Eric Pan, Burnaby BC
  17  14.24 Michael Yuen, Vancouver BC
  18  14.20 Duane Tilden, Vancouver BC
  19  14.20 Bjarne Christoffersen, Coquitlam BC
  20  14.04 Les Fouks, Vancouver BC
  21  13.93 Shelley Burns, North Vancouver BC
  22  13.06 Erli Zhou, Kirkland WA
  23  12.83 Elena Ransom, Furry Creek BC
  24  12.04 R Chan, Vancouver BC
  25  11.76 Aidan Ballantyne, Burnaby BC
  26  11.51 Nicholas Stock, North Vancouver BC
  27  10.66 Ken Lochang, Vancouver BC
  28  10.39 Gary Harper, Burnaby BC
  29  10.28 Michael Dimich, Burnaby BC
  30  10.06 Thomas Anderson, North Vancouver BC
  31   9.93 Yue Su, Vancouver BC
  32   9.90 Xin Guo Chen, Burnaby BC
  33   9.90 Kai Zhou, Burnaby BC
  34   9.88 Harry Satanove, Vancouver BC
  35   9.58 Martin Henneberger, Coquitlam BC
  36   9.53 Michael Desaulniers, Coquitlam BC
  37   9.53 Dariusz Matus, Surrey BC
  38   8.74 Michael Strebinger, Port Coquitlam BC
  39   7.73 Brad Bart, Coquitlam BC
  40   7.19 Jack Lee, Richmond BC
  41   7.13 Robert Gerrie, Richmond BC
  42   7.13 Aban Gerrie, Richmond BC
  43   6.73 Diane Ayukawa, Delta BC
  44   6.62 Yuandong Ren, Burnaby BC
  45   6.62 Tao Feng, Burnaby BC
  46   6.62 David Yu, Burnaby BC
  47   6.60 Joel Martineau, Vancouver BC
  48   6.57 Cindy Oishi, West Vancouver BC
  49   6.49 Julie Smith, Vancouver BC
  50   6.48 Shael Smith, Richmond BC
  51   6.45 Dee Steil, New Westminster BC
  52   6.31 Danny Lee, Vancouver BC
  53   6.03 Yinsheng Tu, Vancouver BC
  54   5.93 Kenneth Ramsay, West Vancouver BC
  55   5.85 Tom Cotton, Surrey BC
  56   5.85 Marlene Sumi, Burnaby BC
  57   5.78 Martin Johnson, Vancouver BC
  58   5.74 Diana Jing, Surrey BC
  59   5.58 Tom Satanove, Surrey BC
  60   5.50 Angela Fenton, Vancouver BC
  61   5.39 Judy Christensen, New Westminster BC
  62   5.39 Bruce Partridge, Burnaby BC
  63   5.26 Susan Peters, Vancouver BC
  64   5.25 Sandi White, Vancouver BC
  65   5.23 Ron Ohmart, Burnaby BC
  66   5.21 Lou Rene Legge, Pitt Meadiows BC
  67   5.21 Jim Garnier, Maple Ridge BC
  68   5.13 Maarten Tjebbes, Vancouver BC
  69   5.13 Brad Digby, Vancouver BC
  70   5.06 Wayne Goodman, Vancouver BC
  71   5.06 Cia Van Horne, North Vancouver BC
  72   5.01 Lesley Laudan, Vancouver BC
  73   4.95 Samuel Lai, Richmond BC
  74   4.95 Kam Tang, Richmond BC
  75   4.95 Ching Chung Lai, Richmond BC
  76   4.86 Rhoda Tafler, Richmond BC
  77   4.86 Kathy Bye, Burnaby BC
  78   4.73 Xiangdong Meng, Surrey BC
  79   4.66 David Huang, Burnaby BC
  80   4.66 Alex Chuang, Burnaby BC
  81   4.59 Eurydice Nours, Richmond BC
  82   4.59 Eugene Chan, Richmond BC
  83   4.57 Mike Foster, Surrey BC
  84   4.57 Bruna Giacomazzi, Surrey BC
  85   4.52 Mary Wondra, Lopez WA
  86   4.52 Marilyn Knipp, Delta BC
  87   4.40 Barry Yamanouchi, Burnaby BC
  88   4.37 William Osten, Richmond BC
  89   4.37 Larry Pocock, Vancouver BC
  90   4.37 Dan Watson, Burnaby BC
  91   4.30 Marge Neate, North Vancouver BC
  92   4.30 John Demeulemeester, Burnaby BC
  93   4.07 Dianne Isfeld, Coquitlam BC
  94   4.06 Kathy Adachi, Surrey BC
  95   3.87 Ramzan Ackber, Abbotsford BC
  96   3.87 C Tsou, Richmond BC
  97   3.86 David Herbert, Vancouver BC
  98   3.85 Sam Yamanouchi, Burnaby BC
  99   3.85 Bennie Vaughan, Surrey BC
 100   3.76 Andrew Nalos, Surrey BC
 101   3.74 Miranda Levert, Vancouver BC
 102   3.57 Yen Karro, Surrey BC
 103   3.47 Trudy Hurdle, Richmond BC
 104   3.47 John Hurdle, Richmond BC
 105   3.36 Baixiang Liu, Burnaby BC
 106   3.36 Amy Gao, Richmond BC
 107   3.23 Matt Loewen, Vancouver BC
 108   3.23 Henry Lai, Delta BC
 109   3.19 Thomas Davis, North Vancouver BC
 110   3.19 Stuart Carr, Burnaby BC
 111   3.16 Kathryn Shannon, North Vancouver BC
 112   3.16 Donna-Faye Madhosingh, Vancouver BC
 113   3.15 Allan Karro, Surrey BC
 114   3.00 Larry Meyer, Richmond BC
 115   2.97 Sidney Yang, Richmond BC
 116   2.85 John Kay, Blaine WA
 117   2.81 Lawrence Hicks, Coquitlam BC
 118   2.81 Dan Jacob, Vancouver BC
 119   2.80 L Ralph Buckley, Vancouver BC
 120   2.80 David Gabel, Vancouver BC
 121   2.78 Maryellen Gallo, Surrey BC
 122   2.77 Sandra Robson, New Westminster BC
 123   2.77 Gene Fomin, Glacier WA
 124   2.73 Ted Parker, Abbotsford BC
 125   2.73 Joanne Parker, Abbotsford BC
 126   2.66 Irene Dundon, Vancouver BC
 127   2.61 Huguette Laflamme, Vancouver BC
 128   2.61 Bob Newton, Vancouver BC
 129   2.57 Jay Brandt, Bellingham WA
 130   2.57 Gay Parrish, Bellingham WA
 131   2.55 Peggy Winter, South Surrey BC
 132   2.55 Fred Baldwin, South Surrey BC
 133   2.53 Thomas Devine, Ferndale WA
 134   2.53 Robert Bjorge, Bellingham WA
 135   2.52 Ginger Chiew, Vancouver BC
 136   2.51 Nigel Fullbrook, Delta BC
 137   2.50 Veronica Deskey, Bellingham WA
 138   2.50 John Nader, Bellingham WA
 139   2.49 Karin Phillips, Vancouver BC
 140   2.45 Ronald Pratt, Langley BC
 141   2.45 Edee Rumley, Langley BC
 142   2.45 Diane Griffiths, Langley BC
 143   2.45 Dean Altschuler, Bellingham WA
 144   2.27 Qiang Hua, Vancouver BC
 145   2.27 Morris Chen, Surrey BC
 146   2.27 Amiran Alavidze, Vancouver BC
 147   2.17 John Coates, Vancouver BC
 148   2.14 William Ophoff, Surrey BC
 149   2.14 Shaviv Ben Neriah, Vancouver BC
 150   2.14 Monica Angus, West Vancouver BC
 151   2.14 Don Gurski, Surrey BC
 152   2.14 Alvin Hornstein, Vancouver BC
 153   2.12 Jeffrey Smith, Ottawa ON
 154   2.11 Stephanie Williams, Delta BC
 155   2.11 Mojgan Shad, West Vancouver BC
 156   2.11 Khosrow Shad, West Vancouver BC
 157   2.10 Betty Brophy, White Rock BC
 158   2.09 Norma McNamara, Delta BC
 159   2.09 Marlene Barber, Surrey BC
 160   2.09 Diane McNames, Delta BC
 161   2.08 Pamela Moore, Vancouver BC
 162   2.08 Barbara Armstrong, North Vancouver BC
 163   1.99 Sharon Horvath, Agassiz BC
 164   1.99 Carole Clugston, Abbotsford BC
 165   1.98 Sid Segal, Vancouver BC
 166   1.98 James Lenobel, West Vancouver BC
 167   1.88 William Sit, Burnaby BC
 168   1.88 Peter Herold, Namaimo BC
 169   1.88 Kenny T K Chan, Vancouver BC
 170   1.88 Judy Harris, Salmon Arm BC
 171   1.88 Hing Kong Ho, Burnaby BC
 172   1.88 Andrew Krywaniuk, Burnaby BC
 173   1.87 Greg Morse, Richmond BC
 174   1.86 Elizabeth Foster, Surrey BC
 175   1.85 James Balcom, Burnaby BC
 176   1.79 Stephen Emerman, Vancouver BC
 177   1.79 Jeremy Bowman, Vancouver BC
 178   1.78 Bryan Brooking, North Vancouver BC
 179   1.78 Alan Borden, Vancouver BC
 180   1.72 Marco Paladino, Vancouver BC
 181   1.70 Ronald Backman, Burnaby BC
 182   1.70 Judy Chang, Vancouver BC
 183   1.70 Art Loy, Surrey BC
 184   1.66 Peter Maclean, Vancouver BC
 185   1.65 Robert Pollock, White Rock BC
 186   1.64 Stephen Pickett, Vancouver BC
 187   1.64 Peter Cooper, Vancouver BC
 188   1.62 Joel Fuhrman, Kirkland WA
 189   1.62 Galen Hesson, Shoreline WA
 190   1.61 Ron Senda, Vancouver BC
 191   1.61 Ron Sekiya, Vancouver BC
 192   1.59 Jim McKenzie, Vancouver BC
 193   1.58 Paul Cohen, Lauderhill FL
 194   1.58 Junkai Peng, Langley BC
 195   1.58 Flora Yan, Langley BC
 196   1.57 Karen Trester, Vancouver BC
 197   1.56 Ian Affleck, Vancouver BC
 198   1.56 Glenda Affleck, Vancouver BC
 199   1.50 Mike Wilson, New Westminster BC
 200   1.49 Valerie Wilson, White Rock BC
 201   1.49 Gail Rai, Delta BC
 202   1.47 Lorna Hawes, Vancouver BC
 203   1.46 Frances Corney, Vancouver BC
 204   1.42 Jerry Shapiro, Vancouver BC
 205   1.41 Mary Halpin, Coquitlam BC
 206   1.41 Charlene Gram, Vancouver BC
 207   1.28 Jean Groome, Delta BC
 208   1.28 Jan Mason, Surrey BC
 209   1.28 Isabel Chernoff, Surrey BC
 210   1.28 Ina Andersen, Surrey BC
 211   1.23 Debbie Martignago, Pitt Meadows BC
 212   1.19 Brenda Tuele, Victoria BC
 213   1.19 Amrit Manak, North Vancouver BC
 214   1.15 Ron Williams, Delta BC
 215   1.12 Susan Berger, Vancouver BC
 216   1.12 Ryley Breiddal, Vancouver BC
 217   1.12 Gita Sheikholeslami, Vancouver BC
 218   1.09 Michael Christensen, Mercer Island WA
 219   1.09 Becky Stevens, Mercer Island WA
 220   1.06 Judy Strebinger, North Vancouver BC
 221   1.06 Don Brazeau, Burnaby BC
 222   1.05 Doug Hansford, Surrey BC
 223   1.04 Nancy Ruegg, Surrey BC
 224   1.04 Lauren Cockroft, Surrey BC
 225   1.03 Sharene Jansen, Vancouver BC
 226   1.03 Karen Tomkins, Burnaby BC
 227   1.02 Ernst Walti, Vancouver BC
 228   1.02 Diana Tchakalian, Vancouver BC
 229   0.99 Marion Crowhurst, North Vancouver BC
 230   0.99 Colleen Walker, West Vancouver BC
 231   0.99 Amirali Alibhai, North Vancouver BC
 232   0.90 Joy Oxton, Vancouver BC
 233   0.90 Georgette Graham, Vancouver BC
 234   0.89 Victoria Silk, New Westminster BC
 235   0.89 Carol Wishart, Vancouver BC
 236   0.83 Kurt Moller, Vancouver BC
 237   0.82 Vern Porter, North Vancouver BC
 238   0.82 Janice Porter, North Vancouver BC
 239   0.81 Neil McAllister, Vancouver BC
 240   0.81 Linda Morgan, Vancouver BC
 241   0.79 Lisa Bealle, New Westminster BC
 242   0.79 Debra Sutherland, Burnaby BC
 243   0.78 Suzette Bahar, West Vancouver BC
 244   0.76 Jim Hansen, Bellingham WA
 245   0.75 John Anthony, Vancouver BC
 246   0.75 Jennifer Ballantyne, Vancouver BC
 247   0.70 Bruce Busby, Garibldi-Hgld BC
 248   0.70 Brian Busby, Garibldi-Hgld BC
 249   0.69 Sue Glanville, Surrey BC
 250   0.69 Jim Glanville, Surrey BC
 251   0.68 Joyce Beley, Vancouver BC
 252   0.66 Rosalee Hardin, Vancouver BC
 253   0.66 Gladys Adilman, Vancouver BC
 254   0.64 Ted Dagan, Richmond BC
 255   0.64 Raymond Clemmons, Langley BC
 256   0.64 Nancy Yoshida, Vancouver BC
 257   0.64 Liz Mayan, Richmond BC
 258   0.64 Joerg Schneider, Vancouver BC
 259   0.64 Edgar L'Heureux, White Rock BC
 260   0.64 Denise Goodkey, Vancouver BC
 261   0.64 Bill Wang, Burnaby BC
 262   0.64 Becky Fayerman, Richmond BC
 263   0.64 Anita Morse, North Vancouver BC
 264   0.64 Andrew Lee, Richmond BC
 265   0.63 Norma Doucette, Vancouver BC
 266   0.63 John Ashwell, Vancouver BC
 267   0.61 Trudy Merritt, Surrey BC
 268   0.61 Sharon Perry, Delta BC
 269   0.61 Margaret Gibson, Port Moody BC
 270   0.61 Cory McCaig, Delta BC
 271   0.60 John Lai, Vancouver BC
 272   0.59 Dianna Gilbreath, Maple Ridge BC
 273   0.59 Denny Gibson, Bellingham WA
 274   0.59 Bryan Maksymetz, Vancouver BC
 275   0.57 Sherman Kwan, Richmond BC
 276   0.56 Paul Fournier, Vancouver BC
 277   0.53 Frances Kammermayer, North Vancouver BC
 278   0.53 David Drake, Vancouver BC
 279   0.51 Anne Scott, North Vancouver BC
 280   0.48 Wenda Hopp, Madeira Park BC
 281   0.48 Tom Jen Kwan, Vancouver BC
 282   0.48 Bill Matheson, Richmond BC
 283   0.43 Jacques Printz, Vancouver BC
 284   0.43 Howard Rubin, North Vancouver BC
 285   0.41 Caroline Solonenko, Brackendale BC
 286   0.40 Stephen Ottridge, Vancouver BC
 287   0.40 Robert Sewell, North Vancouver BC
 288   0.40 Paula Walden, Vancouver BC
 289   0.40 John Renner, Kamloops BC
 290   0.40 Carol Renner, Kamloops BC
 291   0.38 Raymond Wargo, Vancouver BC
 292   0.38 Mike Stewart, Vancouver BC
 293   0.38 Geoffrey Trafford, West Vancouver BC
 294   0.37 Doreen Blake, White Rock BC
 295   0.37 Diana Wood, Surrey BC
 296   0.35 John Maunsell, Vancouver BC
 297   0.35 Bonnie Hua, Vancouver BC
 298   0.34 Gary Gilraine, Vancouver BC
 299   0.34 Faye Gilraine, Vancouver BC
 300   0.33 Nonie Schmid, Surrey BC
 301   0.33 Kjell Rubenson, Vancouver BC
 302   0.33 John Silver, Vancouver BC
 303   0.33 Carol Genn, Surrey BC
 304   0.32 Zoran Peca, Vancouver BC
 305   0.32 Marlene Powell, Vancouver BC
 306   0.32 Linda Allen, Bellingham WA
 307   0.32 Joanne Emerman, Vancouver BC
 308   0.32 Frances Adam, Vancouver BC
 309   0.32 David Mac Auley, Bellingham WA
 310   0.32 Clarence Dodd, Vancouver BC
 311   0.32 Andy Hellquist, Surrey BC
 312   0.29 Sandra Brown, Vancouver BC
 313   0.29 Dianne Bignell, Vancouver BC
 314   0.28 Patricia Chen, Vancouver BC
 315   0.25 Paul Pattison, North Vancouver BC
 316   0.25 Margaret Pattison, North Vancouver BC
 317   0.22 Zainool Esmail, West Vancouver BC
 318   0.22 Gulshan Ajania, North Vancouver BC
 319   0.18 Jenny Thomas, Vancouver BC
 320   0.18 Janet Rivers, Vancouver BC
 321   0.16 Elizabeth Stallard, Surrey BC
 322   0.16 Ann Clemmons, Langley BC