Unit 168 Fall Stac

Various
11/13 - 11/19/17


Tuesday Aft Open Pairs - 34.5 Tables

MPsABCNamesScore
8.44
1
1

Carl Ziegler - William Detterer; Tuesday Matinee68.56%
6.33
2
2

Jack Rudy - Alexis Peffer; Harrisburg Bridge Club65.71%
4.75
3
3
1
Jack Thorp - Richard Lyden; Camp Hill Bridge Club65.66%
3.56
4


H Philip Monyer - Jeremy Lynch; Harrisburg Bridge Club62.82%
2.67
5
4
2
Faylene Zdinak - Louis Scheffer; Camp Hill Bridge Club61.76%
2.00
6
5

Terry Zeiders - Mary Simmons; Camp Hill Bridge Club60.95%
1.88
7


Albert Bingaman Jr - Lissy Stauffer; Tuesday Matinee60.22%
1.48
8
6
3
Joseph Patterson - Mary Moyer; Camp Hill Bridge Club59.03%
1.59

4
Jim Ross - Faye Sneeder; White Rose Bridge Club57.74%
0.83

5
Doug Chaney - Elaine Van Briggle; Tuesday Matinee55.57%
0.62

6
Nancy Machusick - Lee Ernst; Tuesday Matinee55.26%

Tuesday Aft < 5 Tables - 7.0 Tables

MPsABCNamesScore
3.19
1


Buddy Hano - Joann Hano; Bridge Boardroom67.86%
2.39
2
1

Phillip Davis - Harry Stutts; Penn National Bridge Club59.00%
1.79
3
2

Richard Ray - Neil Carstensen; Penn National Bridge Club57.00%
1.18
4/5


Edward Magee - Gary Ronemus; Bridge Boardroom56.55%
1.18
4/5
3

Malin Castronuovo - Susan Kennedy; Bridge Boardroom56.55%
0.73
4

David Wells - David Tyson; Penn National Bridge Club53.00%

Tues Aft Invitational Prs - 3.5 Tables

MPsABCNamesScore
2.63
1
1

Edward Scanlon - Harold Wissinger; Bridge Boardroom76.39%
1.97
2
2
1
Charlie Ritchey - Bob Emberger; Bridge Boardroom55.56%
1.48
3
3
2
Sherry Edwards - Joan Terwilliger; Bridge Boardroom51.39%

Tuesday Aft 0-500 Pairs - 5.0 Tables

MPsABCNamesScore
1.41
1
1

Nancy Hudock - Lynn Ahwesh; Harrisburg Bridge Club57.81%
1.06
2


Loretta Carlisle - Ellen Goldsmith; Harrisburg Bridge Club57.29%
0.79
3
2

Marcia Strittmatter - Peggy Kundrat; Harrisburg Bridge Club52.60%
0.59
4


Jeanne Lantzy - Cecile Hund; Harrisburg Bridge Club52.08%

Tuesday Aft Open Pairs

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.59
1
1
1
Jim Ross - Faye Sneeder; White Rose Bridge Club57.74%
1.11
2
2

Norma Shuff - Claire Warren; White Rose Bridge Club57.14%
0.80
3
3
2
Lorraine Hovis - Bernice Schreiber; White Rose Bridge Club52.98%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.59
1


Rachel Brown - Nadine Soussa; White Rose Bridge Club56.85%
1.11
2
1

Louis Cookson - Henry Behr; White Rose Bridge Club52.38%
0.80
3
2

Marge Boner - John Leonard; White Rose Bridge Club51.19%
0.61

1
Katie Christopher - Mary Ellen Hoyt; White Rose Bridge Club48.51%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.88
1


Albert Bingaman Jr - Lissy Stauffer; Tuesday Matinee60.22%
1.32
2


Sue Wessner - William Mawhinney; Tuesday Matinee55.24%
0.94
3
1
1
Lise Gerhard - Evelyn Drezner; Tuesday Matinee54.12%
0.66
4
2

Janice Repko - Lee Baker; Tuesday Matinee51.94%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.88
1
1

Carl Ziegler - William Detterer; Tuesday Matinee68.56%
1.32
2


Alfred Crump - Travis Crump; Tuesday Matinee56.10%
0.94
3


Jack Berry - Edward Katz; Tuesday Matinee55.97%
0.70
4
2
1
Doug Chaney - Elaine Van Briggle; Tuesday Matinee55.57%
0.49
3
2
Nancy Machusick - Lee Ernst; Tuesday Matinee55.26%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.97
1
1
1
Jack Thorp - Richard Lyden; Camp Hill Bridge Club65.66%
1.38
2
2
2
Faylene Zdinak - Louis Scheffer; Camp Hill Bridge Club61.76%
0.99
3
3
3
Walter Gaige - Richard Rodney; Camp Hill Bridge Club51.29%
0.69
4
4
4
Phyllis Walmer - Sandra Goldring; Camp Hill Bridge Club50.38%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.97
1
1

Terry Zeiders - Mary Simmons; Camp Hill Bridge Club60.95%
1.38
2
2
1
Joseph Patterson - Mary Moyer; Camp Hill Bridge Club59.03%
0.99
3
3

Robert Stile - Nick Hughes; Camp Hill Bridge Club57.92%
0.69
4
4
2
Ann Kearney - Mary Wills; Camp Hill Bridge Club54.77%
0.45

3
Rick Sadler - Michael Mendelson; Camp Hill Bridge Club51.18%
0.31

4
Sondra Osler - Ruth Miller; Camp Hill Bridge Club48.55%

Tuesday Aft < 5 Tables

Section A

MPsABCNamesScore
1.69
1


Buddy Hano - Joann Hano; Bridge Boardroom67.86%
1.02
2/3


Edward Magee - Gary Ronemus; Bridge Boardroom56.55%
1.02
2/3
1

Malin Castronuovo - Susan Kennedy; Bridge Boardroom56.55%
0.57
2

William Souders - Ike Hileman; Bridge Boardroom52.98%

Tues Aft Invitational Prs

Section B

MPsABCNamesScore
1.59
1
1

Edward Scanlon - Harold Wissinger; Bridge Boardroom76.39%
1.11
2
2
1
Charlie Ritchey - Bob Emberger; Bridge Boardroom55.56%
0.80
3
3
2
Sherry Edwards - Joan Terwilliger; Bridge Boardroom51.39%

Tuesday Aft < 5 Tables

Section A

MPsABCNamesScore
1.50
1
1

Phillip Davis - Harry Stutts; Penn National Bridge Club59.00%
1.05
2
2

Richard Ray - Neil Carstensen; Penn National Bridge Club57.00%
0.61

1
Kathleen Gallagher - Karen Gayman; Penn National Bridge Club46.00%

Tuesday Aft Open Pairs

Section A

MPsABCNamesScore
2.34
1
1

Jack Rudy - Alexis Peffer; Harrisburg Bridge Club65.71%
1.64
2


H Philip Monyer - Jeremy Lynch; Harrisburg Bridge Club62.82%
1.17
3


Joseph Eskin - Robert Miller; Harrisburg Bridge Club55.45%
0.82
4


Sandra Berg - Robert Waddell; Harrisburg Bridge Club54.81%
0.64
5
2

Jack Hund - Mary Ann Regan; Harrisburg Bridge Club53.85%
0.39
6


Kay Succa - Lucy Snyder; Harrisburg Bridge Club53.21%
0.46
3

James Boyer - Ricky Boyer; Harrisburg Bridge Club47.76%
0.56

1
Kathryn Gaither - Herbert Gaither; Harrisburg Bridge Club42.63%

Tuesday Aft 0-500 Pairs

Section B

MPsABCNamesScore
0.94
1
1

Nancy Hudock - Lynn Ahwesh; Harrisburg Bridge Club57.81%
0.66
2


Loretta Carlisle - Ellen Goldsmith; Harrisburg Bridge Club57.29%
0.47
3
2

Marcia Strittmatter - Peggy Kundrat; Harrisburg Bridge Club52.60%
0.33
4


Jeanne Lantzy - Cecile Hund; Harrisburg Bridge Club52.08%