D4 NAP Flight A Finals

King Of Prussia
10/07 - 10/08/17

Click here for Masterpoint Winners List


D4 NAP Finals: Flight A - 7.0 Tables / Based on 15 Tables

MPsRankNamesScore
36.00
1
Martin de Bruin, Egg Harbor Twp NJ; David Hoffner, Galloway NJ187.62
27.00
2
Donna Morgen, Havertown PA; Howard Kahlenberg, Philadelphia PA180.00
20.25
3
Thomas Weik, Reading PA; Daniel Boye, Farmington NY176.05
16.00
4
Meyer Kotkin, Cherry Hill NJ; Jay Apfelbaum, Philadelphia PA169.77
14.40
5
Joann Glasson, Pennington NJ; Richard Popper, Wilmington DE169.36
13.09
6
Jay Cohen, King of Prussia PA; Don Smolen, Phoenixville PA166.77
12.00
7
Ed Shapiro, Philadelphia PA; Kenneth Chatzinoff, Cinnaminson NJ165.89
11.08
8
Arthur Korth, Galloway NJ; Andrew Markowitz, Lahaska PA159.31
10.29
9
Bob Glasson, Pennington NJ; Louis Glasthal, Berwyn PA156.83
9.60
10
Arnold Fisher, Clementon NJ; Jane Ball, Doylestown PA154.89
9.00
11
John Dickenson, North Wales PA; Susan Morse, Flourtown PA154.19

 


Total masterpoints: 377.22 earned by 44 players.
Total attendance:   44 tables.

   1  36.00 Martin de Bruin, Egg Harbor Twp NJ
   2  36.00 David Hoffner, Galloway NJ
   3  27.00 Howard Kahlenberg, Philadelphia PA
   4  27.00 Donna Morgen, Havertown PA
   5  20.25 Thomas Weik, Reading PA
   6  20.25 Daniel Boye, Farmington NY
   7  16.00 Meyer Kotkin, Cherry Hill NJ
   8  16.00 Jay Apfelbaum, Philadelphia PA
   9  14.40 Richard Popper, Wilmington DE
  10  14.40 Joann Glasson, Pennington NJ
  11  13.09 Jay Cohen, King of Prussia PA
  12  13.09 Don Smolen, Boynton Beach FL
  13  12.00 Kenneth Chatzinoff, Cinnaminson NJ
  14  12.00 Ed Shapiro, Philadelphia PA
  15  11.08 Arthur Korth, Galloway NJ
  16  11.08 Andrew Markowitz, Lahaska PA
  17  10.29 Louis Glasthal, Berwyn PA
  18  10.29 Bob Glasson, Pennington NJ
  19   9.60 Jane Ball, Doylestown PA
  20   9.60 Arnold Fisher, Clementon NJ
  21   9.00 Susan Morse, Flourtown PA
  22   9.00 John Dickenson, North Wales PA
  23   2.56 Wayne Rosenberger, Philadelphia PA
  24   2.56 Andrew Rosenberg, Philadelphia PA
  25   1.28 Rick Rowland, Wilmington DE
  26   1.28 Martin Rabinowitz, Garnet Valley PA
  27   0.97 Barry Gorski, Reading PA
  28   0.97 Albert Bingaman Jr, Reading PA
  29   0.83 Francis Taylor Jr, Honey Brook PA
  30   0.83 Bernard Rehberg, Swarthmore PA
  31   0.73 James Carroll, Lyons NY
  32   0.73 Gary Hillenbrand, Lehighton PA
  33   0.65 Mike Giesler, Philadelphia PA
  34   0.65 Allison Brandt, Philadelphia PA
  35   0.64 Kenneth Shatoff, Broomall PA
  36   0.64 John Jemmott, Narberth PA
  37   0.61 Stephen Serota, Blue Bell PA
  38   0.61 Everett Young, Lafayette Hill PA
  39   0.61 Carl Perchonock, Jenkintown PA
  40   0.61 Barry Dehlin, Dresher PA
  41   0.53 Michael Shuster, Collegeville PA
  42   0.53 Andy Kaufman, Upper Gwynedd PA
  43   0.49 Patricia Civale, Chesterfield NJ
  44   0.49 Daisy Goecker, Yardley PA