Unit 140 October STaC

Unit 140 Clubs
Oct 16-22, 2017


Sun Aft Open Pairs - 20.0 Tables / Based on 19 Tables

MPsABCNamesScore
5.44
1


Bernard Mechlowitz - MARK SAVEDOFF; Toms River65.42%
4.08
2
1
1
Arvind Sharma - Lynnie Sharma; SetU Club64.09%
3.06
3


Brett Kunin - Sam Borenstein; Shrine Center63.69%
2.30
4


Lee Schwartz - Leo Fisher; Shrine Center62.80%
2.20
5
2
2
Anoop Bhargava - Mohammed Khan; SetU Club61.36%
1.65
6
3

Krishan Arora - Akshay Shah; SetU Club59.55%
1.24
4
3
Jagdish Mody - Bharatkumar Shah; SetU Club58.64%
1.50
5

Arne ILDSGAARD - Harris Bobroff; Toms River57.50%
1.05
6

Alice Tarlach - Carolyn Rubino; Toms River56.67%
0.87

4
Ahmed Fahim - Kishor Parekh; SetU Club52.73%
0.73

5
Amy Durschlag - Chris Kemp; Shrine Center51.79%
0.49

6
Ankuresh Ghosh - P Kumar; SetU Club50.45%

Sun Aft Essex Swiss - Revised - 8 Tables / Based on 17 Tables

MPsABCNamesScore
4.05
1
1

Lawrence Samuels - Bob Vogel - George Browne - Alan Powell; Essex58.00
3.04
2


Judy Rothstein - Samuel Baskinger - Susan Fulton - Piotr Olszewski; Essex53.00
2.28
3

1
Stephanie Austin - Joseph Gold - Jerry Glaser - Tina Boyer; Essex49.00

Sun Aft Essex 199er Swiss - 9 Tables

MPsABCNamesScore
1.21
1


Bill Schoener - Janet Schoener - Sherry Kovacs - Debra Shelkowitz; Essex58.00
0.91
2
1
1
Jay Fisher - Denise Fisher - Olga Netto - Lorraine Franz; Essex53.00
0.68
3
2

Janice Beckman - Pam Stone - Lisa Toffey - Ann Harrison; Essex47.00
0.51
4


Wendy Miller - Carol Press - Grace Johnson - Barbara Simpson; Essex46.00

Sun Aft Open Pairs Sunday Aft Session

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.50
1
1

Arne ILDSGAARD - Harris Bobroff; Toms River57.50%
1.05
2


Kirk Elyakin - Marilyn Elyakin; Toms River56.67%
0.60
2

Lee Gunning - Phyllis Kessler; Toms River53.33%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.50
1


Bernard Mechlowitz - MARK SAVEDOFF; Toms River65.42%
1.05
2
1

Alice Tarlach - Carolyn Rubino; Toms River56.67%
0.64
2

Dolores Ballard - Beau Norton; Toms River55.83%
0.55

1/2
Bob Lightburn - Fran Meyer; Toms River42.08%
0.55

1/2
Vinney Dominianni - Harold Zwisler; Toms River42.08%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.69
1


Lee Schwartz - Leo Fisher; Shrine Center62.80%
1.18
2


Larry Youell - Sandy Manshel; Shrine Center56.85%
0.85
3


Allan Rosen - Ottilie Bello; Shrine Center52.08%
0.73
1
1
Amy Durschlag - Chris Kemp; Shrine Center51.79%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.69
1


Brett Kunin - Sam Borenstein; Shrine Center63.69%
1.18
2
1

Joseph Cella Jr - Ruth Tenner; Shrine Center55.06%
0.85
3


Vijay Ahuja - Barbara Clark; Shrine Center50.89%
0.74
2
1
Carol Nichols - William Nichols; Shrine Center49.70%
0.52

2
Don Davidson - Stephen Steel; Shrine Center48.51%

Section A

MPsABCNamesScore
2.06
1
1
1
Arvind Sharma - Lynnie Sharma; SetU Club64.09%
1.44
2
2
2
Anoop Bhargava - Mohammed Khan; SetU Club61.36%
1.03
3
3

Krishan Arora - Akshay Shah; SetU Club59.55%
0.72
4
4
3
Jagdish Mody - Bharatkumar Shah; SetU Club58.64%
0.41
5
5

Anil Nirody - Shula Nirody; SetU Club53.64%
0.34

4
Ahmed Fahim - Kishor Parekh; SetU Club52.73%