Unit 140 October STaC

Unit 140 Clubs
Oct 16-22, 2017


Fri Aft Open Pairs - 23.5 Tables

MPsABCNamesScore
6.38
1


Judy Rothstein - Samuel Baskinger; Essex70.35%
4.79
2


David Katzen - Stephen Garreffa; Essex62.98%
3.59
3


Dennis Thompson - Sam Borenstein; Shrine Center61.90%
3.05
4
1
1
Larry Geher - Dorothy Nutkis; Essex59.13%
2.02
5


Joseph Gold - Francis Carter Nance; Essex57.05%
2.29
6
2

Elayne Pollet - Rosalind Powell; Essex55.45%
1.72
7
3
2
Mimi Joe - Susan Craig; Essex54.97%
1.29
4

Barbara Wildstein - Eileen Becker; Shrine Center54.76%
0.97
5
3
Rochelle Schack - Fred Malamet; Essex54.65%
1.78
6

Roberta Salovitch - Elizabeth Baird; Shrine Center54.50%
0.62

4
Tina Boyer - Jerry Glaser; Essex48.88%

Fri Aft <5 Tables - 3.0 Tables

MPsABCNamesScore
2.44
1


Edward Fisher - Charles Dvorkin; Jersey Bridge57.50%
1.83
2


Wendy Sands - Sharon Gross; Jersey Bridge56.50%

Fri Aft 0-750 Pairs - 7.0 Tables

MPsABCNamesScore
1.67
1
1
1
Martin Eisenberg - Esther Eisenberg; Tinton Woods Eatontown61.67%
1.25
2
2
2
Linda McGarry - Thomas Tarlach; Tinton Woods Eatontown60.42%
0.94
3


Christina Hewitt - Katharine Covington; Tinton Woods Eatontown55.83%
0.82
4
3
3
Deborah McGrath - Linda Mitchell; Tinton Woods Eatontown54.58%
0.62
5
4

Elaine Rubenstein - Joanne Borrus; Tinton Woods Eatontown52.92%

Fri Aft Open Pairs Friday Aft Session

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.78
1
1

Roberta Salovitch - Elizabeth Baird; Shrine Center54.50%
1.07
2/3


Terrence Havican - Ottilie Bello; Shrine Center53.44%
1.07
2/3
2

Barbara Stein - Terry Zuckerman; Shrine Center53.44%
0.62
4


Lee Schwartz - Leo Fisher; Shrine Center52.65%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.78
1


Dennis Thompson - Sam Borenstein; Shrine Center61.90%
1.25
2
1

Barbara Wildstein - Eileen Becker; Shrine Center54.76%
0.89
3
2

Joseph Cella Jr - Nancy Lee Block; Shrine Center53.57%
0.62
4


Larry Youell - E Freeman Bunn; Shrine Center52.98%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
2.34
1


Judy Rothstein - Samuel Baskinger; Essex70.35%
1.64
2


Joseph Gold - Francis Carter Nance; Essex57.05%
1.28
3
1

Elayne Pollet - Rosalind Powell; Essex55.45%
0.90
4
2
1
Rochelle Schack - Fred Malamet; Essex54.65%
0.64
5
3

Irene Reiter - Barbara Lowenstein; Essex52.56%
0.39
6


Dottie Koernig - Tiger LiLi Williams; Essex50.64%
0.45
4

Joan Sherman - Susan Atteridge; Essex49.20%
0.48

2
Jacqueline Hewlett - Mike Hewlett; Essex46.63%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
2.34
1


David Katzen - Stephen Garreffa; Essex62.98%
1.64
2
1
1
Larry Geher - Dorothy Nutkis; Essex59.13%
1.17
3
2
2
Mimi Joe - Susan Craig; Essex54.97%
0.82
4


Joan Brody - Doree Sobel; Essex53.85%
0.61
5
3

Katherine Smith - Wendy Lee; Essex53.53%
0.43
6
4

Beatrice Siegel - Lona Whitmarsh; Essex52.88%

Fri Aft <5 Tables Friday Aft Session

Section A

MPsABCNamesScore
1.50
1
1
1
Edward Fisher - Charles Dvorkin; Jersey Bridge57.50%
1.05
2
2

Wendy Sands - Sharon Gross; Jersey Bridge56.50%

Fri Aft 0-750 Pairs Friday Aft Session

Section A North-South

MPsABCNamesScore
0.84
1


Christina Hewitt - Katharine Covington; Tinton Woods Eatontown55.83%
0.64
2
1
1
Deborah McGrath - Linda Mitchell; Tinton Woods Eatontown54.58%
0.42
3


Marilyn Fahoury - Bette Burgoyne; Tinton Woods Eatontown50.83%
0.45
2

John Shotliff - Jim Luce; Tinton Woods Eatontown50.42%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
0.84
1
1
1
Martin Eisenberg - Esther Eisenberg; Tinton Woods Eatontown61.67%
0.59
2
2
2
Linda McGarry - Thomas Tarlach; Tinton Woods Eatontown60.42%
0.42
3
3

Elaine Rubenstein - Joanne Borrus; Tinton Woods Eatontown52.92%