Unit 140 October STaC

Unit 140 Clubs
Oct 16-22, 2017


Thu Eve Open Pairs - 12.5 Tables

MPsABCNamesScore
4.31
1


Jiang Gu - Dori Byrnes; Essex69.91%
3.23
2
1
1
Elayne Pollet - Dominick D'Ascoli; Essex63.43%
2.42
3


Dave DuBois - Wendy Lee; Essex58.19%
1.82
4
2

Michael Lo - Teresa Chek; Essex57.66%
1.36
5
3

Irving Peyser - Sumner Freedman; Essex57.10%
1.08
6


David Katzen - Stephen Garreffa; Essex56.53%
0.92
4

Jerry Owczarek - Jacek Leznicki; Essex55.12%
1.04
5
2
Trina Frankel - Richard Mendelsohn; Essex51.58%
0.78

3
Mina Moyer - Laurel Rose; Essex48.03%

Thu Eve <5 Tables - 3.0 Tables

MPsABCNamesScore
2.14
1/2


Nancy Clancy - William Barnes; Shrine Center56.50%
2.14
1/2


Renee Waas - Chris Kemp; Shrine Center56.50%

Thu Eve 299er Pairs - 15.0 Tables

MPsABCNamesScore
2.11
1
1

Sima Rosenberg - James Francoeur; Essex63.33%
1.58
2


Jonathan Eskridge - Cynthia Prell; Essex62.78%
1.19
3
2
1
Teri Layne - Larry Kalmanson; Essex61.23%
0.89
4


Nate Himelstein - Betty Lade; Essex60.62%
0.89
5
3
2
Denise Fisher - Jay Fisher; Essex58.58%
0.50
6


Gloria Schwartz - Max Lebersfeld; Essex58.33%
0.79
4
3
Diane Frohling - Nancy Tumposky; Essex57.89%
0.50
5
4
Anita Porto - Miguel Porto; Essex55.22%
0.55
6

Lorraine Novinski - Susan Harden; Essex54.04%
0.37

5
Alan Ozarow - Linda Ozarow; Essex51.11%

Thu Eve Open Pairs Thursday Eve Session

Section A North-South

MPsABCNamesScore
2.16
1


Jiang Gu - Dori Byrnes; Essex69.91%
1.51
2
1
1
Elayne Pollet - Dominick D'Ascoli; Essex63.43%
1.08
3
2

Irving Peyser - Sumner Freedman; Essex57.10%
0.76
4


Dan Goldstein - Chuck Adelman; Essex51.60%
0.52
5
3

Michael Wildstein - Barbara Wildstein; Essex49.47%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
2.16
1


Dave DuBois - Wendy Lee; Essex58.19%
1.51
2
1

Michael Lo - Teresa Chek; Essex57.66%
1.08
3


David Katzen - Stephen Garreffa; Essex56.53%
0.77
4
2

Jerry Owczarek - Jacek Leznicki; Essex55.12%
0.43
5


Kenneth Powell - Rosalind Powell; Essex52.75%
0.74
3
1
Trina Frankel - Richard Mendelsohn; Essex51.58%
0.52

2
Mina Moyer - Laurel Rose; Essex48.03%

Thu Eve <5 Tables Thursday Eve Session

Section A

MPsABCNamesScore
1.50
1


Vijay Ahuja - Ruth Tenner; Shrine Center58.50%
0.90
2/3


Nancy Clancy - William Barnes; Shrine Center56.50%
0.90
2/3


Renee Waas - Chris Kemp; Shrine Center56.50%

Thu Eve 299er Pairs Thursday Eve Session

Section G North-South

MPsABCNamesScore
1.05
1
1

Sima Rosenberg - James Francoeur; Essex63.33%
0.74
2
2
1
Teri Layne - Larry Kalmanson; Essex61.23%
0.53
3
3
2
Denise Fisher - Jay Fisher; Essex58.58%
0.37
4


Gloria Schwartz - Max Lebersfeld; Essex58.33%
0.21
5


Wilma Armstrong - Kathy Maloney; Essex57.02%
0.30
6
4
3
Anita Porto - Miguel Porto; Essex55.22%

Section G East-West

MPsABCNamesScore
1.05
1


Jonathan Eskridge - Cynthia Prell; Essex62.78%
0.74
2


Nate Himelstein - Betty Lade; Essex60.62%
0.79
3
1
1
Diane Frohling - Nancy Tumposky; Essex57.89%
0.37
4


Diane Radwill - Grace Johnson; Essex55.83%
0.55
5
2

Lorraine Novinski - Susan Harden; Essex54.04%
0.40
6
3

Debra Shelkowitz - Sherry Kovacs; Essex51.54%
0.37
4
2
Alan Ozarow - Linda Ozarow; Essex51.11%