Unit 242 October STaC

Clubs Unit 242
Oct 16-22, 2017


Sat Aft Open Pairs - 39.0 Tables

MPsABCNamesScore
9.19
1


Charles Sharf - Howard Cohen; Sagamore71.40%
6.89
2


Lesley Decker Lucas - Stephen Lucas; Sagamore67.80%
5.17
3


Ljudmila Kamenova - Steven Conrad; Smithtown65.00%
3.88
4
1

Edward Ceglia - Gary Moskowitz; Sagamore64.20%
2.91
5


Reisha Berkowsky - Gail Levy; Sagamore63.07%
2.84
6
2
1
Bonnie Mayerson - Janis Rubin; Eastern Suffolk61.25%
1.64
7


John Earley - Eileen Isser; Sagamore60.98%
1.51
8


Judy Paul - Mel Colchamiro; Sagamore60.23%
1.50
9


Janine Buss - Gary Helman; Smithtown60.00%
2.13
3

Laura O'Reilly - Matt Rewinski; Eastern Suffolk59.58%
1.59
4
2
Arlene Sommer - Hank Kimmeldorf; Sagamore58.33%
1.20
5

Louise Merritt - Sally Rackson; Sagamore57.20%
1.08
6
3
Leon Yu - Barry Reiber; Sagamore55.87%
1.11

4
Kathy Mullen - Jean Johnson; Eastern Suffolk55.00%
0.59

5
Billie Swarztrauber - Sayre Swarztrauber; Eastern Suffolk49.58%

Sat Aft Open Pairs Saturday Aft Session

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.59
1
1
1
Bonnie Mayerson - Janis Rubin; Eastern Suffolk61.25%
1.11
2


Amy Treitel - Ed Brennan; Eastern Suffolk58.75%
0.80
3
2

Barry Adelman - Shelley Adelman; Eastern Suffolk54.58%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.59
1
1

Laura O'Reilly - Matt Rewinski; Eastern Suffolk59.58%
1.11
2
2
1
Kathy Mullen - Jean Johnson; Eastern Suffolk55.00%
0.68
3/4


Diane Sanchez - Rosamond Weir; Eastern Suffolk52.92%
0.68
3/4


Justine Cushing - Larry Smith; Eastern Suffolk52.92%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
2.16
1


Reisha Berkowsky - Gail Levy; Sagamore63.07%
1.51
2


Lillian Weissman - Elaine Kahn; Sagamore58.71%
1.08
3
1
1
Leon Yu - Barry Reiber; Sagamore55.87%
0.76
4
2

Drew Tarhan - Teri Lawrence; Sagamore52.84%
0.43
5


Shelley Fishman - Loring Fenton; Sagamore52.65%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
2.16
1
1

Edward Ceglia - Gary Moskowitz; Sagamore64.20%
1.51
2


Judy Paul - Mel Colchamiro; Sagamore60.23%
1.08
3
2
1
Arlene Sommer - Hank Kimmeldorf; Sagamore58.33%
0.76
4


Susan Weiss - Michael Fishman; Sagamore54.92%
0.43
5


Dori Cohen - Rob Gordon; Sagamore54.55%
0.52
3

Dina Arker - Sheila Pohly; Sagamore47.73%

Section B North-South

MPsABCNamesScore
2.16
1


Lesley Decker Lucas - Stephen Lucas; Sagamore67.80%
1.51
2


John Earley - Eileen Isser; Sagamore60.98%
1.08
3


Paul Cohen - Linda Taub; Sagamore57.77%
0.91
4
1

Louise Merritt - Sally Rackson; Sagamore57.20%
0.43
5


Diana Schuld - Ruth Stober; Sagamore54.36%
0.64
2

Jane London - Jerry Hackman; Sagamore45.08%

Section B East-West

MPsABCNamesScore
2.16
1


Charles Sharf - Howard Cohen; Sagamore71.40%
1.51
2


Sandrea Friedman - David Rosenberg; Sagamore57.20%
0.92
3/4


Robert Weinschenk - Carolyn Carlin; Sagamore53.22%
0.92
3/4


Mark Blanchard - Geoffrey O'Connor; Sagamore53.22%
0.43
5


Carl Gueli - Lydia Betz; Sagamore52.65%
1.04
1

Edie Mellace - Elizabeth Aylmer; Sagamore49.43%
0.73
2

Jeffrey Colton - Debra Lamountain; Sagamore46.59%
0.52
3

Alan Hyman - Sharon Hyman; Sagamore43.94%

Section ZZ North-South

MPsABCNamesScore
1.50
1


Janine Buss - Gary Helman; Smithtown60.00%
1.05
2


Rochelle Strauss - Jacquelyn Gernaey; Smithtown52.50%
0.67
1/2
1/2
Joanne Chalifoux - Beverly Lefkowitz; Smithtown49.50%
0.67
1/2
1/2
Penny Redvanly - Lisa Pomerantz; Smithtown49.50%

Section ZZ East-West

MPsABCNamesScore
1.50
1


Ljudmila Kamenova - Steven Conrad; Smithtown65.00%
1.05
2


Mark Shaiman - James Schneider; Smithtown58.50%
0.79
1
1
Valerie Reagan - Lil Schwarzschild; Smithtown44.50%