District 11 Summer STaC


7-10-17to7-16-17


Thursday Morning Pairs
41.5 Tables

MPsABCNamesScore
9.75
1
1

William Adams Jr - Dan Robinette; 66.20%
7.31
2
2

Patty Eber - Brenda Mehalko; 65.34%
5.48
3
3

Peggy Ammon - David Dressman; 64.90%
4.11
4


Anita Torrence - G Shade; 63.35%
3.08
5


George St Pierre - John Stubbe Jr; 62.32%
2.31
6


Judy Wright - Peggy Saunier; 62.27%
1.52
7/8


Jim Bachelder - Richard Angelou; 62.21%
1.95
7/8
4

Bart Jacobs - Rick O'Connor; 62.21%
1.88
9
5

William Hartung - Virginia Wilson; 60.42%
2.36
6
1
Michael Thill - Joseph Camillus; 59.49%
1.77

2
Marilyn Gans - Carol Levitan; 57.64%
1.33

3
David Whitesell - Richard Galluch; 54.40%
1.04

4
Dennis Fisher - Ron Rybak; 52.31%
0.75

5
Dave Claar - Ginny Claar; 52.03%
0.66

6
Jim Laubie - Thomas Surd; 51.39%

Thursday Morning Pairs Thursday Morn Session

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.88
1
1

William Hartung - Virginia Wilson; 60.42%
1.32
2
2
1
Marilyn Gans - Carol Levitan; 57.64%
0.94
3


David Whitesell - Richard Galluch; 54.40%
0.66
4


Alan Stanley - Matthew Bone; 53.94%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.88
1
1
1
Michael Thill - Joseph Camillus; 59.49%
1.32
2


Joyce Dennis - Conrad Rennemann Jr; 56.71%
0.94
3
2

Gary Hatten - Joan Kiralfy; 56.48%
0.66
4

2
Jim Laubie - Thomas Surd; 51.39%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
2.06
1


Anita Torrence - G Shade; 63.35%
1.44
2


Joyce Penn - Cheryl Schneider; 57.13%
1.03
3


Judith Auer - Kevin Cadmus; 56.04%
0.72
4


Douglas Millsap - Jerome (Skip) Williams; 54.94%
0.41
5


Richard Higgins - Judith Zimmerman; 52.91%
0.98
1
1
Barbara Muller - Peg Vild; 50.55%
0.69
2
2
Jo Anne Paynter - Anne Redner; 49.68%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
2.06
1


George St Pierre - John Stubbe Jr; 62.32%
1.44
2


Jim Bachelder - Richard Angelou; 62.21%
1.03
3


Patricia Jones - Larry Jones; 55.17%
1.04
4
1
1
Dennis Fisher - Ron Rybak; 52.31%
0.73
5
2

John Rexford - Jane Witherspoon; 51.76%
0.52
3
2
Sharon Maul - Leslie Laufman; 50.46%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.88
1
1

Peggy Ammon - David Dressman; 64.90%
1.32
2
2

Elaine Jarchow - Mary Ann Boyle; 57.09%
0.94
3


Margaret Young - Cindy H Tretter; 54.23%
0.66
4
3

Sheila Dippel - Dave Tollison; 51.33%
0.41
4

Jack Mehalko - Linda Flesch; 49.48%
0.69

1
Donna Batchelder - Frances Brothers; 48.67%
0.48

2
Jack Ammon - Imogene Enzweiler; 48.21%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.88
1
1

Patty Eber - Brenda Mehalko; 65.34%
1.32
2
2

Bart Jacobs - Rick O'Connor; 62.21%
0.94
3
3

Henry Jackson - John Taylor; 56.77%
0.66
4
4
1
Dave Claar - Ginny Claar; 52.03%

Section H North-South

MPsABCNamesScore
1.88
1
1

William Adams Jr - Dan Robinette; 66.20%
1.32
2


Melena Van Arsdall - Jerry Hess; 57.41%
0.94
3


Jacqueline Merkel - Paul Moss; 54.40%
0.66
4


Sheila Bello - Sandra Marlin; 53.01%
0.73
2

Nancy Polk - Peggy Pace; 52.55%
0.64
3
1
Katherine Schaefer - Jo Patrice Aubrey; 46.99%

Section H East-West

MPsABCNamesScore
1.88
1


Judy Wright - Peggy Saunier; 62.27%
1.32
2


Glenda Hart - Carolyn Leaf; 60.19%
0.94
3


Judy Huffman - Herbert Gillies; 55.79%
0.66
4


Naresh Shah - Mike Marlin; 53.70%
0.91
1

Darryl Bennett - Laura Guthrie; 49.07%
0.64
2

Mary Sue Dinsmore - Georgia Ringo; 46.53%
0.64

1
Rohit Patel - Linda Keller; 46.30%