Mon Aft Open Pairs
- 75.5 Tables | MPs | A | B | C | Names | Score | 14.32 |
Nina Gottlieb - Beverly Corenthal; Temple Judea | 70.08%
| 10.74 |
Gloria Kargman - Hildegard Schropp; Temple Judea | 65.86%
| 8.06 |
Ann Gardner - Herbert Landau; Temple Judea | 64.22%
| 6.04 |
Sara Gage - Jean Johnson; Water Mill | 63.16%
| 4.53 |
Jeffrey Colton - Cathy Kirshner; Temple Judea | 63.07%
| 3.40 |
Arlyne Choset - Leonore Young; Temple Judea | 62.55%
| 2.55 |
Robert Hurley - Barry Nish; Temple Judea | 62.43%
| 1.91 |
Geoffrey O'Connor - Richard Baumer; Water Mill | 62.40%
| 2.25 |
Helen Topkis - Suzanne Hirsch; Temple Judea | 61.66%
| 2.09 |
Burton Goodman - Jerome Bloom; Temple Judea | 61.36%
| 2.20 |
Valerie Clain - Hannah Hodes; Temple Judea | 61.24%
| 1.65 |
Elizabeth Novak - Sandra Eisen; Westhampton | 60.42%
| 1.51 |
Sidney Schwartz - Helen Bader; Temple Judea | 60.00%
| 1.32 |
Tanya Weitz - Karen Pollack; Water Mill | 60.00%
| 2.25 |
Art Kronfeld - Jack Price; Temple Judea | 59.88%
| 1.58 |
Risa Grossman - Debra Katz; Temple Judea | 59.63%
| 1.50 |
Jane Sitzmann - Gair Betts; Westhampton | 59.58%
| 1.13 |
Agota Adler - Lucie Steinhagen; Temple Judea | 59.51%
| 1.24 |
Nancy Davis - Norman Pollack; Temple Judea | 59.42%
| 1.41 |
Ed Miskin - Caren Nederlander; Water Mill | 58.75%
| 0.99 |
Barbara Silverstone - Mary Ann Moderelli; Water Mill | 57.50%
| 1.28 |
Susan Solomon - Myra Diamond; Temple Judea | 56.92%
| |
---|
Mon Aft Open Pairs Monday Aft Session
| Section A North-South
MPs | A | B | C | Names | Score
| 2.25 | Ruth Rockmore - Zehava Secker; Temple Judea | 58.42%
| 1.58 | Hannabelle White - Phyllis Goldstein; Temple Judea | 57.45%
| 1.28 | Susan Solomon - Myra Diamond; Temple Judea | 56.92%
| 0.90 | Elisse Weiss - Vera Mandell; Temple Judea | 55.97%
| 0.45 | Jacqueline Lipson - Bonnie Gibgot; Temple Judea | 54.60%
| 0.64 | Alvin Frohman - Andrea Hershan; Temple Judea | 51.12%
| 0.45 | Marsha Gordon - Allan Schwartz; Temple Judea | 51.08%
| 0.62 | Rhoda Kravet - Irma Marcus; Temple Judea | 49.86%
| 0.45 | Cheryl Rosenzweig - Barbara Rubin; Temple Judea | 49.12%
| |
---|
Section A East-West
MPs | A | B | C | Names | Score
| 2.25 | Ann Gardner - Herbert Landau; Temple Judea | 64.22%
| 1.58 | Marilyn Rush - Felice Schmeyer; Temple Judea | 56.79%
| 1.13 | Patricia Brodsky - Helen Buck; Temple Judea | 55.92%
| 0.79 | Paul Develet - David Bass; Temple Judea | 54.60%
| 0.47 | Barry Elberg - Joan Cohen; Temple Judea | 53.53%
| 0.45 | Elisabeth Fishbach - Roberta Katcher; Temple Judea | 53.03%
| |
---|
Section B North-South
MPs | A | B | C | Names | Score
| 2.25 | Helen Topkis - Suzanne Hirsch; Temple Judea | 61.66%
| 1.58 | Valerie Clain - Hannah Hodes; Temple Judea | 61.24%
| 1.13 | Abby Heyligers - Sharon Weinstein; Temple Judea | 55.17%
| 0.79 | Barbara Emmer - Lynette Rosenblum; Temple Judea | 54.39%
| 0.47 | Sharon Segall - Elaine Gordon; Temple Judea | 54.08%
| 0.38 | Jack Lipson - Ellen Blumencranz; Temple Judea | 52.81%
| 0.27 | Benita Durben - Claire Barron; Temple Judea | 52.39%
| |
---|
Section B East-West
MPs | A | B | C | Names | Score
| 2.25 | Arlyne Choset - Leonore Young; Temple Judea | 62.55%
| 1.58 | Robert Hurley - Barry Nish; Temple Judea | 62.43%
| 1.13 | Agota Adler - Lucie Steinhagen; Temple Judea | 59.51%
| 0.79 | Lamia Beydoun - Jill Toshav; Temple Judea | 54.36%
| 0.47 | Richard Wettan - Harold Hack; Temple Judea | 53.14%
| 0.38 | Marvin Hartstein - Joyce Hartstein; Temple Judea | 52.07%
| 0.45 | Grace Schettino - Tom Schettino; Temple Judea | 51.17%
| |
---|
Section C North-South
MPs | A | B | C | Names | Score
| 2.16 | Nina Gottlieb - Beverly Corenthal; Temple Judea | 70.08%
| 1.51 | Sidney Schwartz - Helen Bader; Temple Judea | 60.00%
| 1.08 | Doris Rodgers - Steven Conrad; Temple Judea | 54.92%
| 0.90 | Sylvia Nagin - Susan Goldstein; Temple Judea | 51.43%
| 0.64 | Barbara L Schuman - Valerie Link; Temple Judea | 50.74%
| 0.45 | Alice Rubinstein - Mona Kronfeld; Temple Judea | 49.60%
| 0.45 | Ellen Shrubstein - Erryl Olan; Temple Judea | 49.52%
| |
---|
Section C East-West
MPs | A | B | C | Names | Score
| 2.16 | Gloria Kargman - Hildegard Schropp; Temple Judea | 65.86%
| 1.51 | Burton Goodman - Jerome Bloom; Temple Judea | 61.36%
| 1.08 | Lillian Winter - Dorothy Mooallem; Temple Judea | 58.37%
| 0.76 | Barbara Mendelsohn - Joan Berman; Temple Judea | 55.59%
| 0.47 | Joanne Goldstein - Barbara Ostrick; Temple Judea | 53.79%
| 0.66 | Arlene Podell - Barbara Brody; Temple Judea | 52.94%
| 0.47 | Stanley Freundlich - Harvey Schachter; Temple Judea | 51.03%
| 0.33 | Roberta Spiegelman - Waldo White; Temple Judea | 48.21%
| |
---|
Section D North-South
MPs | A | B | C | Names | Score
| 2.25 | Art Kronfeld - Jack Price; Temple Judea | 59.88%
| 1.58 | Alan Hyman - Stephen Solomon; Temple Judea | 58.81%
| 1.13 | Steven Gelman - Wendy Sue Gelman; Temple Judea | 57.16%
| 0.79 | Charlotte Herdman - Manny Kaplan; Temple Judea | 55.65%
| 0.45 | David Joseph - Ruth Stober; Temple Judea | 55.49%
| 0.38 | Anne Stuckler - Susan Weiss; Temple Judea | 52.50%
| 0.45 | Rhoda Haimson - Constance Permut; Temple Judea | 50.60%
| 0.79 | Lesley Keil - Annette Sinett; Temple Judea | 46.21%
| 0.55 | Stanley Gerard - Myra Sutin; Temple Judea | 46.06%
| |
---|
Section D East-West
MPs | A | B | C | Names | Score
| 2.25 | Jeffrey Colton - Cathy Kirshner; Temple Judea | 63.07%
| 1.58 | Risa Grossman - Debra Katz; Temple Judea | 59.63%
| 1.13 | Nancy Davis - Norman Pollack; Temple Judea | 59.42%
| 0.79 | Linda Epstein - Miriam Hack; Temple Judea | 58.42%
| 0.62 | Eleanor Liberman - Susan Finkelstein; Temple Judea | 56.28%
| 0.45 | Arline Isaacs - Norma Mauro; Temple Judea | 56.23%
| |
---|
Section M North-South
MPs | A | B | C | Names | Score
| 1.50 | Elizabeth Novak - Sandra Eisen; Westhampton | 60.42%
| 1.05 | Joel Solomon - Suzette Solomon; Westhampton | 58.33%
| |
---|
Section M East-West
MPs | A | B | C | Names | Score
| 1.50 | Jane Sitzmann - Gair Betts; Westhampton | 59.58%
| 1.05 | Harvey Stewart - Roberta Glassman; Westhampton | 55.83%
| 0.42 | Lenore Widmark - Marie Bellini; Westhampton | 45.42%
| 0.42 | Forrest Dunbar - Rick Shanks; Westhampton | 45.42%
| |
---|
Section A North-South
MPs | A | B | C | Names | Score
| 1.88 | Geoffrey O'Connor - Richard Baumer; Water Mill | 62.40%
| 1.32 | Tanya Weitz - Karen Pollack; Water Mill | 60.00%
| 1.04 | Susan Schuander - Marsha Bilzin; Water Mill | 51.75%
| 0.73 | Lawrence Hillel - George Aman; Water Mill | 51.23%
| 0.52 | Toni Somerstein - Richard Schoen; Water Mill | 50.58%
| 0.69 | Kathy Smrcka - Ann Viviano; Water Mill | 46.26%
| 0.48 | Joan Feehan - Jack Walker; Water Mill | 45.92%
| |
---|
Section A East-West
MPs | A | B | C | Names | Score
| 1.88 | Sara Gage - Jean Johnson; Water Mill | 63.16%
| 1.32 | Susan Denenholz - Matt Rewinski; Water Mill | 56.07%
| 0.94 | Susan Simon - Larry Smith; Water Mill | 55.84%
| 0.66 | Laura O'Reilly - Lee Dion; Water Mill | 50.93%
| |
---|
Section B North-South
MPs | A | B | C | Names | Score
| 1.41 | Ed Miskin - Caren Nederlander; Water Mill | 58.75%
| 0.99 | Betsy Ludlow - Harriett Inselbuch; Water Mill | 55.63%
| |
---|
Section B East-West
MPs | A | B | C | Names | Score
| 1.41 | Alan Osofsky - Deirdre Osofsky; Water Mill | 75.63%
| 0.99 | Barbara Silverstone - Mary Ann Moderelli; Water Mill | 57.50%
| 0.60 | Elizabeth Bevilacqua - Bonnie Carey; Water Mill | 46.25%
| |
---|