Total masterpoints: 464.14 earned by 102 players.
Total attendance: 113 tables.
1 17.83 Michael Cassel II, Roseville MN
2 17.83 Barry Purrington, Saint Paul MN
3 13.14 Lee Steinmeier, Duluth MN
4 13.04 Larry Uttley, Duluth MN
5 12.35 Betsy Hanlon, Duluth MN
6 11.71 Kerry Hanlon, Duluth MN
7 11.09 Peder Langsetmo, Minneapolis MN
8 11.09 Gregg Van Dyke, Saint Paul MN
9 10.33 Gerald Gray, Prior Lake MN
10 9.94 Michael Mickle, Soudan MN
11 9.70 Margaret Sowada, Bloomington MN
12 9.63 Dianne Carr, Duluth MN
13 9.39 Barbara Gray, Prior Lake MN
14 9.27 Dan Sershon, Duluth MN
15 9.27 Audrey Weikle, Hopkins MN
16 9.26 Warren Nelson, Cloquet MN
17 9.26 Stephen Jackson, Roseville MN
18 9.24 Vern Sowada, Bloomington MN
19 8.66 Susan Cressman, Thunder Bay ON
20 8.66 Ken Cressman, Thunder Bay ON
21 8.47 Timothy Toderash, Thunder Bay ON
22 8.47 Steve Russo, Thunder Bay ON
23 7.92 Richard Roach, Mountain Iron MN
24 7.92 Dorothea Norman, Mountain Iron MN
25 7.30 Steve Lindstrom, Alborn MN
26 6.61 John Cameron, Pel Rapids MN
27 6.05 Rebecca Anspach, Saint Paul MN
28 6.05 Keith Connolly, Minneapolis MN
29 5.50 M Topper, Minneapolis MN
30 5.27 Mary Holman Allen, Mahtomedi MN
31 5.27 John Allen, Saint Paul MN
32 5.17 Diane Parsons, Thunder Bay ON
33 5.17 Denis Parsons, Thunder Bay ON
34 4.84 Walter Vasil, Duluth MN
35 4.84 George Balach, Duluth MN
36 4.82 Curtis Kristensen, Duluth MN
37 4.82 Ben Kristensen, Duluth MN
38 4.82 Avery Haak, Port Wing WI
39 4.60 Patricia Stoch, Duluth MN
40 4.56 Judith Topper, Bloomington MN
41 4.16 Larry Henson, Minnetonka MN
42 4.16 Diane Henson, Minnetonka MN
43 3.98 Judy Lipovetz, Pengilly MN
44 3.73 Sandra Boese, Duluth MN
45 3.73 James Boese, Duluth MN
46 3.72 Susan Jackson, Roseville MN
47 3.71 Jan Mednick, Minong WI
48 3.71 Charlotte Rantala, Solon Springs WI
49 3.57 Sandy Bilski, Woodbury MN
50 3.57 Cathy Jansen, White Bear Lake MN
51 3.47 Ruth Gottwaldt, Pequot Lakes MN
52 3.47 Barbara Bretz, Nisswa MN
53 3.46 Jo Chalgren, Duluth MN
54 3.23 Sandy Keyser, Duluth MN
55 3.23 John Nesser, Minnespolis MN
56 3.23 Donna Nesser, Minneapolis MN
57 3.17 Norm Kortes, Thunder Bay ON
58 3.17 Marianne Kortes, Thunder Bay ON
59 3.10 Tess Schirmer, Minong WI
60 3.10 Sarah Broshous, Hayward WI
61 3.02 Ruth Michaelson, Cloquet MN
62 2.82 Donald Priewert, Rochester MN
63 2.63 Paul Sitz, Ramsey MN
64 2.48 Gary Schneider, Duluth MN
65 2.35 Roger Manninen, Grand Rapids MN
66 2.35 Lois Manninen, Grand Rapids MN
67 2.30 Mary Susan Guerard, Thunder Bay ON
68 2.22 Evelyn Markanen, Cloquet MN
69 1.99 James Anderson, Mt Iron MN
70 1.90 Pete Mills, Cloquet MN
71 1.88 Stan Rahm, Cable WI
72 1.88 Mary Rahm, Cable WI
73 1.46 Lynda Culley, Superior WI
74 1.46 Daniel Norton, Duluth MN
75 1.39 John Filipovic, Thunder Bay ON
76 1.23 Marguerite Filipovic, Thunder Bay ON
77 1.20 William Voedisch, Marine MN
78 1.20 Richard Haley, Temperance MI
79 1.20 Dennis Cerkvenik, Minnetonka MN
80 1.20 Chauncey Riggs, Duluth MN
81 1.09 Phyllis Scribner, Trego WI
82 1.09 Jerry Scribner, Trego WI
83 0.93 Trudy Carlson, Duluth MN
84 0.90 Wayne Gergen, Minneapolis MN
85 0.90 Clifford Lundberg, Elk River MN
86 0.90 Cezanne Martin, St Louis Park MN
87 0.86 Lucy Rooney, W St Paul MN
88 0.85 Patricia Parker, Hayward WI
89 0.85 Marlene Tremblay, Hayward WI
90 0.85 Joyce Lindseth, Hayward WI
91 0.85 Fern McCoy, Hayward WI
92 0.80 John Tyllia, Duluth MN
93 0.72 Roberta Buesgen, Duluth MN
94 0.72 Mary Halstead, Duluth MN
95 0.70 Joan Berns, Duluth MN
96 0.60 Muriel Jean Bramucci, Sun City West AZ
97 0.60 Eric Rasmussen, Cable WI
98 0.43 Robert Nelson, Hudson WI
99 0.43 Elisabeth Nelson, Hudson WI
100 0.40 Alice Goetz, St Paul MN
101 0.36 Joan Schneider, Duluth MN
102 0.32 Jim Guerard, Thunder Bay ON
|