Silver Bowl Sectional

Solon, Ohio
August 7-9, 2009

Click here for Masterpoint Winners List


Friday Afternoon Open - 32.0 Tables / Based on 44 Tables

MPsABCNamesScore
9.00
1
1

Peter Miller, Shaker Heights OH; Donna Largent, Cleveland OH64.58%
6.75
2
2

Harriet Kitay, Solon OH; Ruth Romito, Twinsburg OH63.19%
5.06
3


Diane Wasserman, University Hts OH; Harold Fast, Chagrin Falls OH62.27%
3.80
4
3

Richard Burgess, Chesterland OH; Barbara Bacon, Rocky River OH60.65%
2.50
5/6


Don Sulgrove - Kathleen Sulgrove, Twinsburg OH60.19%
2.50
5/6


Roger Tiktin, Lakewood OH; Jerome Rolnick, Lyndhurst OH60.19%
1.90
4

Gary Montain, Westlake OH; David Norris, Rocky River OH58.10%
2.47
5
1
Sam Den, Mentor OH; William Schumann, Mayfield OH57.41%
1.27
6/7

Joan Rogoff, Beachwood OH; Ellen Rie, Cleveland OH55.09%
1.85
6/7
2
John Hibshman, Shaker Heights OH; Nancy Fingerhut, Cleveland OH55.09%
1.39

3
Sidney Borison - Ellen Miles, Beachwood OH54.63%
1.04

4
Philip MacFarlane, Parma OH; Barbara Kotton, Beachwood OH53.70%
0.78

5
Mary Jane Pickett, Stow OH; Judy Saccogna, Kent OH53.01%
0.59

6
John Hanson - Marilyn Hanson, Solon OH51.39%

Friday Afternoon 299ers - 12.0 Tables

MPsABCNamesScore
2.22
1


Jane Wolf - Suzanne Wintner, Cleveland OH67.26%
1.67
2


Barbara Markowitz, Cleveland OH; Barbara Peterman, Moreland Hius OH59.23%
1.90
3
1
1
Ken Crissman - Douglas Turnbull, Strongsville OH58.33%
1.43
4
2

Linda Moskowitz, Chagrin Falls OH; Linda Wiener, Moreland Hills OH58.04%
1.07
5
3

Joan Avery, Pepper Pike OH; Marcia Handke, Chagrin Falls OH55.95%
0.53
6


Lynne Rudolph - Wendy Feldman, Pepper Pike OH55.06%
0.80
4

Jesse Bond, Rocky River OH; Judy Kaye, Aurora OH54.46%
1.02
5
2
Florence Goodman - Robert Goodman, Pepper Pike OH53.27%
0.77
6
3
Janet Joseph, Grafton OH; Cheryle Davis, Elyria OH51.79%
0.50

4/5
Joan Paskert, Naples FL; Ellie Sanow, Westlake OH50.00%
0.50

4/5
Daryl Bailey, Pepper Pike OH; Judy Fishman, Cleveland OH50.00%

Friday Evening Open - 22.5 Tables / Based on 29 Tables

MPsABCNamesScore
6.50
1


Lois Butler - Bernard Heyman, Chagrin Falls OH65.97%
4.88
2
1

William Dickinson, Northfield OH; Beverly Carter, Medina OH65.43%
3.66
3


Bernard Olmstead, Warren OH; Lynn Rafferty, Columbiana OH61.72%
2.74
4


Don Sulgrove - Kathleen Sulgrove, Twinsburg OH61.05%
2.53
5
2

Irene Toth, Parma OH; Joseph Radvansky, Marblehead OH59.26%
1.54
6


Vernon De Jong, Sharon PA; Dolores Bloom, Warren OH58.83%
2.00
3
1
Ellen Miles, Beachwood OH; Sam Den, Mentor OH57.64%
1.50
4
2
Kenneth Gibson - Wendy Gibson, Stow OH56.02%
1.19
5

W Thomas Stahl, Vermilion OH; Barbara Miller, Elyria OH56.00%
0.83
6

Jim Breckel, Medina OH; Wayne Heritage, N Olmsted OH55.56%
1.13

3
Charles Wen - Chang-Li Lu, Strongsville OH54.40%
0.84

4
Martha Thompson, Cleveland OH; Aloise Bates, Shaker Heights OH53.97%
0.82

5
John Parker - Marianne Parker, Cleveland OH50.46%

Friday Evening 299ers - 6.0 Tables

MPsABCNamesScore
1.61
1
1

Joan Paskert, Naples FL; Ellie Sanow, Westlake OH57.08%
1.21
2
2

Ken Crissman - Douglas Turnbull, Strongsville OH54.17%
0.80
3/4


Janet Mungo - Linda Beringer, Akron OH53.33%
0.80
3/4


Kathleen La Manna - Rick La Manna, Olmsted Falls OH53.33%
0.98
3
1
David Bilek - Sharon Bilek, Independence OH52.50%
0.74

2
Kerrie Crane - Jonathan Crane, Hudson OH47.08%

Sat Morning Flight C - 14.5 Tables

MPsRankNamesScore
2.94
1
Charles Wen, Strongsville OH; Sam Den, Mentor OH62.50%
2.21
2
Barbara Kotton, Beachwood OH; Angela Strainic, Mentor OH61.10%
1.65
3
Peta Moskowitz, Cleveland OH; Layton Kest, Beachwood OH59.71%
1.24
4
William Schumann, Mayfield OH; Evelyn Charna, Chagrin Falls OH58.94%
0.93
5
Arthur Heuer - Daniel Solow, Cleveland OH55.07%
1.03
6
William Kintz - Mary Jo Kintz, North Canton OH54.14%

Sat AM Flt B Pairs - 14.0 Tables / Based on 29 Tables

MPsRankNamesScore
5.48
1
Robert Carroll, Warren OH; Carol Beardmore, Youngtown OH60.10%
4.11
2
Kermit Wolford - Catherine Wolford, Aurora OH59.78%
3.08
3
Molly Fainer, University Heig OH; Philip MacFarlane, Parma OH58.81%
2.02
4/5
John Marhofer, Cuyahoga Fls OH; Stephanie Bernstein, Solon OH54.81%
2.02
4/5
Victor Vertes, Cleveland OH; Marlene Zinamon, Beachwood OH54.81%
1.14
6/7
Barbara Bacon - Roger Smith, Rocky River OH54.17%
1.14
6/7
Cookie Marcus, Beachwood OH; Ronna Rosenthal, Chagrin Falls OH54.17%

Sat Morning 299ers - 14.0 Tables

MPsABCNamesScore
2.42
1
1

Joan Paskert, Naples FL; Ellie Sanow, Westlake OH61.55%
1.82
2
2

Sybil Herron, Chagrin Falls OH; Susan Coppedge, Moreland Hills OH59.85%
1.36
3


Judy Kaye, Aurora OH; Marilyn Cagin, Pepper Pike OH59.28%
1.02
4


Lewis Sage, Hudson OH; Robert Ryan, Macedonia OH58.90%
0.98
5
3
1
Laura Palascak, Rocky River OH; Raymond Palascak, Fairview Park OH58.71%
0.61
6


Eugene Seelinger, Chagrin Falls OH; Duane Seelinger, Mentor On the L OH56.82%
0.74
4
2
James Lewis, Sheffield Lake OH; Woodrow Ban, Hudson OH54.17%
0.46
5

Judith Santora, North Olmsted OH; Melinda Berke, Strongsville OH52.65%

Flight A/X Open Pair - 14.0 Tables / Based on 59 Tables

MPsAXNamesScore
17.25
1

Gail Carns - Mary Paulone Carns, Export PA57.85%
12.94
2

Martin Baff - Phillip Becker, Beachwood OH57.21%
8.49
3/4

Frank Aquila, Fairlawn OH; Jerome Rolnick, Lyndhurst OH56.41%
8.63
3/4
1
Barbara Sobel, Willoughby Hill OH; Dee Weisberg, Cleveland OH56.41%
5.75
5

Roger Tiktin, Lakewood OH; Paul Facinelli, Avon OH55.85%
4.93
6

Jack Knudson, Solon OH; Eugene Gordon, Cleveland OH53.53%
4.31
7

Kenneth Kranyak, Bay Village OH; Gena Bhatia, Pepper Pike OH52.88%
3.83
8

Don Sulgrove - Kathleen Sulgrove, Twinsburg OH52.48%
3.45
9

Sukumar Roy, Bedford OH; Jack Weingold, Boca Raton FL52.40%
6.47
10
2
Lois DiPlacido - Lori Benacci, Erie PA52.24%
2.88
11

William Harrison - Marjorie Baldwin, Akron OH52.16%
4.85
3
Vernon De Jong, Sharon PA; Steven Grzegorzewski, Meadville PA51.92%
3.64
4
Patricia Novak - Davis Bonner, Mentor OH50.80%
2.88
5
Jim Breckel, Medina OH; Robert Dykes, Lakewood OH49.20%

Sat Afternoon Flight B - 9.5 Tables / Based on 18 Tables

MPsRankNamesScore
3.94
1
William Dickinson, Northfield OH; Gary Collins, University Hts OH61.31%
2.96
2
Joyce Goodman - Alex McCrea, Beachwood OH60.32%
2.22
3
Thomas Balke - Lucille Balke, Richfield OH56.19%
1.66
4
Kermit Wolford - Catherine Wolford, Aurora OH55.76%
1.25
5
Henry Essig, Westlake OH; Wayne Ward, Newbury OH54.36%
0.93
6
Clare Kromar - Chris Flesor, Lyndhurst OH53.66%

Sat Afternoon Flight C - 8.0 Tables

MPsRankNamesScore
2.12
1
Edward Gardner, Mentor OH; Jean Sulzberger, Aurora OH56.85%
1.59
2
Daniel Flanagan, Canton OH; Robert Ryan, Macedonia OH55.95%
1.19
3
Rebecca Murray - Terence Murray, Canfield OH55.06%
0.78
4/5
William Grant, Euclid OH; Kurt Rusch, Mayfield Hghts OH54.46%
0.78
4/5
Woodrow Ban, Hudson OH; Herman Waltemate, Brecksville OH54.46%

Sat Afternoon 299ers - 5.0 Tables

MPsABCNamesScore
1.51
1


Barbara Spencer - Joanne Ende, Meadville PA61.50%
1.13
2


Bob Whyler, Akron OH; Glen Nazworth, Clinton OH57.00%
0.85
3


Nancy Schreck, Solon OH; Joanne Stoddard, Sagamore Hills OH55.50%
1.11
4
1
1
Elizabeth Koontz - Albert Koontz, Sagamore Hills OH54.50%
0.83
2

Joan Paskert, Naples FL; Ellie Sanow, Westlake OH52.00%
0.79

2
Judith Santora, North Olmsted OH; Melinda Berke, Strongsville OH50.00%

Flight A Swiss - 7 Tables / Based on 35 Tables

MPsAXNamesScore
11.25
1

Niel Waletzky, Shaker Heights OH; Kumar Bhatia, Pepper Pike OH; Phillip Becker - Brian Ellis, Beachwood OH129.00
8.44
2
1
Sharon Fairchild - Barbara Bacon, Rocky River OH; Bernard Heyman, Chagrin Falls OH; James Reeve, North Royalton OH120.00
6.33
3

Kenneth Kranyak - Laurie Kranyak, Bay Village OH; Don Sulgrove - Kathleen Sulgrove, Twinsburg OH108.00

Swiss Team Brk I - 8 Tables / Based on 28 Tables

MPsRankNamesScore
8.01
1
Peter Miller, Shaker Heights OH; Beverly Carter, Medina OH; James Novak, Solon OH; Duane Seelinger, Mentor On the L OH122.00
5.26
2/3
Catherine Wolford - Kermit Wolford, Aurora OH; Jean Joseph - Dee Weisberg, Cleveland OH112.00
5.26
2/3
Chris Kleis, Lyndhurst OH; Charles Scholl, Shaker Heights OH; Molly Fainer, University Heig OH; Rosemary Kleis, Solon OH112.00

Swiss Team Brkt II - 8 Tables / Based on 20 Tables

MPsRankNamesScore
5.54
1
Fleur Howard, Gates Mills OH; Patti Perlmuter, Beachwood OH; Bob Bartko, Aurora OH; William Schumann, Mayfield OH167.00
4.16
2
Charles Ladiha - W Thomas Stahl, Vermilion OH; Barbara Miller, Elyria OH; Joseph Radvansky, Marblehead OH155.00
3.12
3
Mary Gleghorn, Stow OH; Judy Saccogna - Barbara Schidlowski, Kent OH; Shirley Lundstrom, Cuyahoga Falls OH146.00

Swiss Team Brkt III - 12 Tables

MPsRankNamesScore
3.43
1
Kurt Rusch, Mayfield Hghts OH; Ron Miner, Chargrin Falls OH; John Reed, Chagrin Falls OH; William Grant, Euclid OH152.00
2.57
2
Nancy Fingerhut - Faye Bernstein, Cleveland OH; Marian Heiser, Pepper Pike OH; Marylou Vermerris, Gates Mills OH138.00
1.93
3
Kristen Kemp - Linda Beringer - Janet Mungo, Akron OH; Bonnie Johnson, Naples FL128.00
1.45
4
Tucker Marston - Jean Marston, Gates Mills OH; J Lawniczak, Novelty OH; Russell Stambaugh, Palm City FL116.00

 


Total masterpoints: 885.44 earned by 295 players.
Total attendance:  239 tables.

   1  24.19 Phillip Becker, Beachwood OH
   2  17.25 Mary Paulone Carns, Export PA
   3  17.25 Gail Carns, Export PA
   4  17.01 Peter Miller, Shaker Heights OH
   5  15.40 Kathleen Sulgrove, Twinsburg OH
   6  15.40 Don Sulgrove, Twinsburg OH
   7  15.06 Dee Weisberg, Cleveland OH
   8  14.94 Bernard Heyman, Chagrin Falls OH
   9  13.78 Martin Baff, Beachwood OH
  10  13.38 Barbara Bacon, Rocky River OH
  11  12.99 Jerome Rolnick, Lyndhurst OH
  12  12.89 Beverly Carter, Medina OH
  13  11.25 Niel Waletzky, Shaker Heights OH
  14  11.25 Kumar Bhatia, Pepper Pike OH
  15  11.25 Brian Ellis, Beachwood OH
  16  11.03 Kermit Wolford, Aurora OH
  17  11.03 Catherine Wolford, Aurora OH
  18  10.64 Kenneth Kranyak, Bay Village OH
  19  10.48 Donna Largent, Cleveland OH
  20  10.44 Frank Aquila, Fairlawn OH
  21   9.80 Barbara Sobel, Willoughby Hill OH
  22   9.25 William Schumann, Mayfield OH
  23   9.17 James Novak, Solon OH
  24   9.13 Roger Tiktin, Lakewood OH
  25   8.82 William Dickinson, Northfield OH
  26   8.62 Duane Seelinger, Mentor On the L OH
  27   8.44 Sharon Fairchild, Rocky River OH
  28   8.44 James Reeve, North Royalton OH
  29   8.34 Molly Fainer, University Heig OH
  30   7.89 Sam Den, Mentor OH
  31   7.00 Vernon De Jong, Sharon PA
  32   6.94 Lois Butler, Chagrin Falls OH
  33   6.75 Ruth Romito, Twinsburg OH
  34   6.75 Harriet Kitay, Solon OH
  35   6.73 Laurie Kranyak, Bay Village OH
  36   6.69 Joseph Radvansky, Marblehead OH
  37   6.65 W Thomas Stahl, Vermilion OH
  38   6.65 Barbara Miller, Elyria OH
  39   6.47 Lori Benacci, Erie PA
  40   6.47 Lois DiPlacido, Erie PA
  41   6.43 Jean Joseph, Cleveland OH
  42   6.05 Robert Carroll, Warren OH
  43   5.81 Jack Knudson, Solon OH
  44   5.75 Paul Facinelli, Avon OH
  45   5.72 Rosemary Kleis, Solon OH
  46   5.68 Joan Paskert, Naples FL
  47   5.68 Ellie Sanow, Westlake OH
  48   5.57 Bernard Olmstead, Warren OH
  49   5.54 Patti Perlmuter, Beachwood OH
  50   5.54 Fleur Howard, Gates Mills OH
  51   5.54 Bob Bartko, Aurora OH
  52   5.48 Carol Beardmore, Youngtown OH
  53   5.37 Eugene Gordon, Cleveland OH
  54   5.26 Chris Kleis, Lyndhurst OH
  55   5.26 Charles Scholl, Shaker Heights OH
  56   5.24 Marjorie Baldwin, Akron OH
  57   5.06 Harold Fast, Chagrin Falls OH
  58   5.06 Diane Wasserman, University Hts OH
  59   5.00 Philip MacFarlane, Parma OH
  60   4.85 Steven Grzegorzewski, Meadville PA
  61   4.78 Sukumar Roy, Bedford OH
  62   4.78 Jack Weingold, Boca Raton FL
  63   4.55 Charles Wen, Strongsville OH
  64   4.50 William Grant, Euclid OH
  65   4.50 Kurt Rusch, Mayfield Hghts OH
  66   4.47 Judy Saccogna, Kent OH
  67   4.44 Shirley Lundstrom, Cuyahoga Falls OH
  68   4.44 Barbara Schidlowski, Kent OH
  69   4.42 Nancy Fingerhut, Cleveland OH
  70   4.35 Jim Breckel, Medina OH
  71   4.31 Gena Bhatia, Pepper Pike OH
  72   4.16 Charles Ladiha, Vermilion OH
  73   4.12 Alex McCrea, Beachwood OH
  74   3.94 Gary Collins, University Hts OH
  75   3.80 Richard Burgess, Chesterland OH
  76   3.66 Lynn Rafferty, Columbiana OH
  77   3.64 Patricia Novak, Mentor OH
  78   3.64 Davis Bonner, Mentor OH
  79   3.43 Ron Miner, Chargrin Falls OH
  80   3.43 John Reed, Chagrin Falls OH
  81   3.40 Linda Beringer, Akron OH
  82   3.40 Janet Mungo, Akron OH
  83   3.39 Ellen Miles, Beachwood OH
  84   3.25 Barbara Kotton, Beachwood OH
  85   3.24 Irene Toth, Parma OH
  86   3.12 Mary Gleghorn, Stow OH
  87   3.11 Ken Crissman, Strongsville OH
  88   3.11 Douglas Turnbull, Strongsville OH
  89   2.96 Joyce Goodman, Beachwood OH
  90   2.88 William Harrison, Akron OH
  91   2.88 Robert Dykes, Lakewood OH
  92   2.83 Susan Stark, Cleveland OH
  93   2.68 Victor Vertes, Cleveland OH
  94   2.68 Marlene Zinamon, Beachwood OH
  95   2.64 Judy Kaye, Aurora OH
  96   2.61 Robert Ryan, Macedonia OH
  97   2.57 Marylou Vermerris, Gates Mills OH
  98   2.57 Marian Heiser, Pepper Pike OH
  99   2.57 Faye Bernstein, Cleveland OH
 100   2.51 Henry Essig, Westlake OH
 101   2.50 Gary Montain, Westlake OH
 102   2.50 David Norris, Rocky River OH
 103   2.41 Wayne Ward, Newbury OH
 104   2.40 Joe Novak, Mentor OH
 105   2.40 Gary Sikon, North Royalton OH
 106   2.37 Jean Sulzberger, Aurora OH
 107   2.37 Edward Gardner, Mentor OH
 108   2.35 Jan Assini, Aurora OH
 109   2.22 Thomas Balke, Richfield OH
 110   2.22 Suzanne Wintner, Cleveland OH
 111   2.22 Lucille Balke, Richfield OH
 112   2.22 Jane Wolf, Cleveland OH
 113   2.21 Angela Strainic, Mentor OH
 114   2.15 Dolores Bloom, Warren OH
 115   2.06 Dan Roseberry, Dover OH
 116   2.02 Stephanie Bernstein, Solon OH
 117   2.02 John Marhofer, Cuyahoga Fls OH
 118   1.93 Kristen Kemp, Akron OH
 119   1.93 Bonnie Johnson, Naples FL
 120   1.85 John Hibshman, Shaker Heights OH
 121   1.82 Sybil Herron, Chagrin Falls OH
 122   1.82 Susan Coppedge, Moreland Hills OH
 123   1.79 Marcia Handke, Chagrin Falls OH
 124   1.75 Joanne Stoddard, Sagamore Hills OH
 125   1.74 Marilyn Cagin, Pepper Pike OH
 126   1.72 Evelyn Charna, Chagrin Falls OH
 127   1.67 Janet Joseph, Grafton OH
 128   1.67 Cheryle Davis, Elyria OH
 129   1.67 Barbara Peterman, Moreland Hius OH
 130   1.67 Barbara Markowitz, Cleveland OH
 131   1.65 Peta Moskowitz, Cleveland OH
 132   1.65 Layton Kest, Beachwood OH
 133   1.64 Melinda Berke, Strongsville OH
 134   1.61 Chang-Li Lu, Strongsville OH
 135   1.59 Daniel Flanagan, Canton OH
 136   1.52 Woodrow Ban, Hudson OH
 137   1.51 Joanne Ende, Meadville PA
 138   1.51 Barbara Spencer, Meadville PA
 139   1.50 Wendy Gibson, Stow OH
 140   1.50 Kenneth Gibson, Stow OH
 141   1.48 Stan Dub, Shaker Hts. OH
 142   1.47 Wayne Heritage, N Olmsted OH
 143   1.45 Tucker Marston, Gates Mills OH
 144   1.45 Russell Stambaugh, Palm City FL
 145   1.45 Jean Marston, Gates Mills OH
 146   1.45 J Lawniczak, Novelty OH
 147   1.43 Linda Wiener, Moreland Hills OH
 148   1.43 Linda Moskowitz, Chagrin Falls OH
 149   1.43 Eva Lefton, Cleveland OH
 150   1.39 Sidney Borison, Beachwood OH
 151   1.36 Eileen Kless, Cleveland OH
 152   1.35 Mary Jane Pickett, Stow OH
 153   1.34 Sophie Novak, Solon OH
 154   1.33 Glen Nazworth, Clinton OH
 155   1.33 Bob Whyler, Akron OH
 156   1.31 Miriam Tamburro, Cleveland OH
 157   1.31 Joan Avery, Pepper Pike OH
 158   1.30 Raymond Palascak, Fairview Park OH
 159   1.30 Laura Palascak, Rocky River OH
 160   1.30 Judy Solganik, Shaker Heights OH
 161   1.27 Nancy Schreck, Solon OH
 162   1.27 Joan Rogoff, Beachwood OH
 163   1.27 Janet Ashe, Solon OH
 164   1.27 Ellen Rie, Cleveland OH
 165   1.27 Alan Feirstein, Solon OH
 166   1.26 Julia Allen, Willoughby OH
 167   1.26 Cathy Marsteller, Niles OH
 168   1.25 Judith Santora, North Olmsted OH
 169   1.19 Terence Murray, Canfield OH
 170   1.19 Rebecca Murray, Canfield OH
 171   1.14 Ronna Rosenthal, Chagrin Falls OH
 172   1.14 Roger Smith, Rocky River OH
 173   1.14 Cookie Marcus, Beachwood OH
 174   1.11 Kerrie Crane, Hudson OH
 175   1.11 Jonathan Crane, Hudson OH
 176   1.11 Elizabeth Koontz, Sagamore Hills OH
 177   1.11 Albert Koontz, Sagamore Hills OH
 178   1.08 Pat Chisholm, Macedonia OH
 179   1.08 Lloyd Loux, Westlake OH
 180   1.03 William Kintz, North Canton OH
 181   1.03 Mary Jo Kintz, North Canton OH
 182   1.02 Robert Goodman, Pepper Pike OH
 183   1.02 Lewis Sage, Hudson OH
 184   1.02 Florence Goodman, Pepper Pike OH
 185   0.98 Sharon Bilek, Independence OH
 186   0.98 Ken Resnick, Pepper Pike OH
 187   0.98 David Bilek, Independence OH
 188   0.96 Patricia Koberg, Westlake OH
 189   0.96 George Koberg, Westlake OH
 190   0.93 Daniel Solow, Cleveland OH
 191   0.93 Clare Kromar, Lyndhurst OH
 192   0.93 Chris Flesor, Lyndhurst OH
 193   0.93 Arthur Heuer, Cleveland OH
 194   0.91 Donald Southam, Brecksville OH
 195   0.90 Mort Pierce, Chagrin Falls OH
 196   0.90 Harvey Bernstein, Solon OH
 197   0.90 Flora Sniderman, Youngstown OH
 198   0.90 Ann Leone, Boardman OH
 199   0.88 Sally Kane, Cleveland OH
 200   0.88 Nicholas Ogan, Moreland Hills OH
 201   0.88 Nancy Hunter, Twinsburg OH
 202   0.88 N Nilsson, Columbiana OH
 203   0.88 Michael Stahr, Stow OH
 204   0.88 Jayne Stahr, Stow OH
 205   0.88 Dick Bell, Parma Heights OH
 206   0.88 Chantal Whitney, Shaker Heights OH
 207   0.88 Carol Ann Kuhlke, North Canton OH
 208   0.88 Brad Helman, Canton OH
 209   0.84 Martha Thompson, Cleveland OH
 210   0.84 Aloise Bates, Shaker Heights OH
 211   0.83 Shirley Irish, Waterford PA
 212   0.83 Marc Sylvester, Edinboro PA
 213   0.83 Beverly Nagy, Cleveland OH
 214   0.82 Marianne Parker, Cleveland OH
 215   0.82 John Parker, Cleveland OH
 216   0.82 Barbara Kusner, Orange Village OH
 217   0.80 Rick La Manna, Olmsted Falls OH
 218   0.80 Kathleen La Manna, Olmsted Falls OH
 219   0.80 Jesse Bond, Rocky River OH
 220   0.78 Marilyn Hanson, Solon OH
 221   0.78 John Hanson, Solon OH
 222   0.78 Herman Waltemate, Brecksville OH
 223   0.76 Lowell Lutz, Brunswick OH
 224   0.76 Edith Dus-Garden, Fairview Park OH
 225   0.76 Douglas Henderson, Rocky River OH
 226   0.76 David Rodgers, Broadview Hgts OH
 227   0.74 James Lewis, Sheffield Lake OH
 228   0.72 Joanne Weingold, Boca Raton FL
 229   0.72 Edia Shai, University Hts OH
 230   0.71 Jean Warzinski, Bedford OH
 231   0.66 Arthur Ehrler, Cleveland OH
 232   0.64 Wm Roberts, N Ridgeville OH
 233   0.64 Vivien Sevin, Lyndhurst OH
 234   0.64 Richard Sheldon, Beachwood OH
 235   0.64 Richard Kalo, Avon Lake OH
 236   0.64 Mary Roberts, N Ridgeville OH
 237   0.64 Gayle Singer, Moreland Hills OH
 238   0.64 Claire Podor, Beachwood OH
 239   0.64 Bradley Sevcik, Olmsted Falls OH
 240   0.64 Arleen Kalo, Avon Lake OH
 241   0.61 James Sullivan, Richfield OH
 242   0.61 Eugene Seelinger, Chagrin Falls OH
 243   0.61 Carolyn Sullivan, Richfield OH
 244   0.60 Richard Kaufman, Beachwood OH
 245   0.58 Mickey Vastine, Bay Village OH
 246   0.58 John Vastine, Bay Village OH
 247   0.57 Robert Werner, Chagrin Falls OH
 248   0.57 Pauline Sostarich, Hermitage PA
 249   0.57 Elisabeth Alexander, Chagrin Falls OH
 250   0.57 Barbara McKinney, Cleveland Hts OH
 251   0.55 Lewis Bernard Jr, Solon OH
 252   0.53 Wendy Feldman, Pepper Pike OH
 253   0.53 Lynne Rudolph, Pepper Pike OH
 254   0.51 William Seran, Pittsburgh PA
 255   0.51 Carole Shanahan, Pittsburgh PA
 256   0.50 Judy Fishman, Cleveland OH
 257   0.50 Daryl Bailey, Pepper Pike OH
 258   0.49 Nicholas Gisondi, Lebanon OH
 259   0.49 Donna Gisondi, Lebanon OH
 260   0.48 Ruth Schaul, Shaker Heights OH
 261   0.48 Ronald Kaminsky, Mentor OH
 262   0.48 Rita Kaminsky, Mentor OH
 263   0.48 Mary Kay Covington, Beachwood OH
 264   0.48 Janet Morter, Mentor OH
 265   0.48 David Sah, Strongsville OH
 266   0.48 Betty Holdstein, Beachwood OH
 267   0.47 Chet Jain, Willoughby OH
 268   0.44 Neil Di Geronimo, Broadview Hts OH
 269   0.44 Joseph Harbert, Willoughby OH
 270   0.43 Marilyn Matia, Solon OH
 271   0.43 Dorothy Farley, Cleveland OH
 272   0.42 Lynda Gillinov, Boca Raton FL
 273   0.42 Joan Wittenberg, Pepper Pike OH
 274   0.39 Jane Pendley, Fairview Park OH
 275   0.39 Gene Krejsa, Middleburg Hts OH
 276   0.39 Celeste Krejsa, Middleburg Hts OH
 277   0.38 Ralph Raber, Toledo OH
 278   0.38 Karin Raber, Toledo OH
 279   0.37 Richard Traxler, Fairlawn OH
 280   0.37 Mina Ronen, Akron OH
 281   0.36 Rosalyn Sukenik, Cleveland OH
 282   0.36 Hope Ellis, Beachwood OH
 283   0.34 Mariellen White, Solon OH
 284   0.32 Ronald Peltz, Solon OH
 285   0.32 Richard Kerr, Highland Hts OH
 286   0.32 James Markey, Pepper Pike OH
 287   0.32 Fred Kidder, Cleveland OH
 288   0.29 Katy Gleason, Pepper Pike OH
 289   0.29 Judy Hanna, Chagrin Falls OH
 290   0.19 Terrence Kessler, Canton OH
 291   0.19 Patricia Levy, Canton OH
 292   0.19 Nestor Burkhart, Cleveland Hts OH
 293   0.19 Jeannette Jenson, Independence OH
 294   0.19 Doris Oser, Massillon OH
 295   0.19 Beverly Konovsky, Canton OH