43 Everett Fun Sectional

Mukilteo, WASH
March 27-29, 2009

Click here for Masterpoint Winners List


Friday Aft Open Pairs - 27.0 Tables / Based on 38 Tables

MPsABCNamesScore
8.00
1
1

Jeff Ford - Andrew Hoskins, Redmond WA60.46%
6.00
2


Dennis Heller - Connie Heller, Clinton WA58.46%
4.50
3


Ray Miller, Seattle WA; Jingsong Liu, Kirkland WA57.92%
3.38
4


Dick Yarington, Seattle WA; Ruth Nakano, Kirkland WA57.46%
2.61
5
2
1
Michael Perrault, La Conner WA; Asbjorn Dalan, Renton WA57.38%
1.92
6


Marion Nelson, Woodinville WA; Jim Aitken, Bellevue WA57.15%
1.96
3

Thomas Kuehne, Edmonds WA; Donald Christensen, Seattle WA57.08%
1.47
4

Patricia Lewis, Seattle WA; Liliana Diaconescu, Burien WA54.54%
1.55
5
2
Tommy Bailey, Shoreline WA; Sue Chen, Seattle WA52.62%
1.20
6
3
William Gronau, Edmonds WA; Richard Decker, Mercer Island WA52.46%
0.87

4
Lynda Emmons - Lewis Emmons, Mukilteo WA52.23%
0.80

5
Audrey Wass - Steve Estvanik, Seattle WA52.08%

Friday Aft 199er Pairs - 10.5 Tables

MPsDEFNamesScore
2.00
1
1
1
Dorothy Leischner - Dale Leischner, Issaquah WA67.01%
1.50
2


Judith Johnston, Renton WA; Kayel White, Federal Way WA64.88%
1.15
3
2
2
Keith Vest, Snohomish WA; Dean Lund, Monroe WA58.39%
0.86
4
3

Michael Martin - William Bryce, Vashon WA57.52%
0.65
5
4

Aaron Mohrman - Yuqun Chen, Seattle WA56.72%
0.64
6
5
3
Rona Visser, Bellevue WA; Leslie Schiffman, Redmond WA52.38%
0.50

4
Phyllis Houlson - Lee Rama, Bothell WA51.85%

Friday Eve Open Pairs - 27.0 Tables / Based on 33 Tables

MPsABCNamesScore
7.17
1


Lynda Cole, Anacortes WA; Larry Chow, Abbotsford BC64.92%
5.38
2


Marion Nelson, Woodinville WA; Jim Aitken, Bellevue WA63.15%
4.03
3


Don Glad - Suzanne Sax, Seattle WA63.00%
3.02
4


Bruce Yoder, Port Orchard WA; Katherine Enos, Bremerton WA60.62%
2.27
5


Brady Allen, Seattle WA; Florence Beaird, Lake Forest Pk WA60.46%
1.70
6


Ronald Tracy, Edmonds WA; Tom Hammond, Redmond WA60.23%
3.61
1
1
Aaron Mohrman - Yuqun Chen, Seattle WA56.85%
2.71
2
2
John Haines - Ruth Haines, Mount Vernon WA56.00%
2.03
3

Joel Fuhrman, Kirkland WA; Carol Schroeder, Redmond WA54.85%
1.52
4
3
Tommy Bailey, Shoreline WA; Sue Chen, Seattle WA54.15%
1.14
5

Marilyn Shelton, Seattle WA; John Impert, Settle WA53.46%
1.20
6
4
Del LaFace - Ron Jakosh, Anacortes WA52.85%
0.84

5
Jo Ann Smith - Turid Fredrickson, Bothell WA52.54%

Friday Eve 199er Pairs - 6.0 Tables

MPsDEFNamesScore
1.52
1
1

Paul Goldfinger, Langley WA; Martin Benum, Clinton WA65.00%
1.14
2


Nick Daniggelis, Indianola WA; Eva Daniggelis, Lynnwoodk WA60.50%
0.86
3


Margaret Sebastian, Bellevue WA; Joanne Stone, Sammamish WA59.50%
0.89
4
2

Keith Vest, Snohomish WA; Dean Lund, Monroe WA57.00%
0.67
3

Michael Martin - William Bryce, Vashon WA56.00%

Saturday Aft 199er Pairs - 11.0 Tables

MPsDEFNamesScore
2.00
1
1

Anne Gordon - Tom Gordon, Bellevue WA58.33%
1.50
2


James Green - Jane Green, Mercer Island WA57.74%
1.13
3


Margaret Sebastian, Bellevue WA; Joanne Stone, Sammamish WA57.44%
1.15
4
2

Michael Martin - William Bryce, Vashon WA57.14%
0.86
5
3

Lynn Morgan - Perry Cowgill, Vashon WA55.06%
0.70
6


Beverly Allert - Rebecca Aggergaard, Anacortes WA54.76%
0.57
4/5

Gary Marshall - Kristi Marchbanks, Seattle WA52.98%
1.20
4/5
1
Marilyn Skelly - Bill Skelly, Seattle WA52.98%
0.90

2
Brigitte Evans - Forrest Johnson, Darrington WA52.68%
0.68

3
Pat Campbell - Renee Campbell, Everett WA52.38%
0.51

4
Nancy Friehauf, Redmond WA; Mary Krajewski, Everett WA49.11%

Handicap Compact KO Teams - 17 Tables

MPsRankNames
7.17
1
Rajendra Gokhale - Ram Kini - Arvind Ranasaria, Redmond WA; Peiyush Jain, Bellevue WA
5.02
2
Roger Putnam - Margo Putnam, Redmond WA; Janice Randles - Terry Randles, Issaquah WA
3.23
3
Ray Miller - Adam Ruprecht, Seattle WA; Brian Zaugg, Burien WA; Andrew Hoskins, Redmond WA
2.51
4
Michael Boruta - Suzanne Boruta, Anacortes WA; Gene Fomin, Glacier WA; Sandra Robson, New Westminster BC

2nd Chance Compact KO - 9 Tables

MPsRankNames
4.51
1
John Stafford, Seattle WA; Donald Mamula, Mill Creek WA; Randy Corn, Kirkland WA; Rose Bolson, Lake Forest Par WA
2.39
2
Robert Richardson, Clinton WA; Joel Castoriano, Mercer Island WA; Dell Berg, Redmond WA; David Hildebrand, Lake Forest Par WA
1.01
3/4
William Gronau, Edmonds WA; Richard Decker - Kai Eng - Nina Eng, Mercer Island WA
1.01
3/4
Ernst Staudt, Everett WA; Craig Roloff, Mountlake Ter WA; Caroline Edson, La Conner WA; Phil Marriott, Snohomish WA

Saturday Open Pairs - 29.0 Tables / Based on 36 Tables

MPsABCNamesScore
11.50
1


Kevin Bolan, Snohomish WA; Balusu Rao, Redmond WA59.95%
8.63
2


Dan Romm, Seattle WA; Ronald Tracy, Edmonds WA58.19%
6.47
3


Ron Beall, Bellingham WA; Thomas Devine, Ferndale WA57.58%
4.85
4


Suzanne Sax, Seattle WA; Carol Schroeder, Redmond WA57.24%
3.83
5


Polly Dunn - Patrick Dunn, Bellevue WA57.18%
4.22
6
1

Patricia Lewis, Seattle WA; Liliana Diaconescu, Burien WA57.17%
3.17
7
2

Kim Eng, Issaquah WA; Christine Ding, Redmond WA57.03%
2.56
8


Hal Gloff, Bellingham WA; Thomas Land, Seattle WA56.31%
2.50
9


Gay Parrish - Jay Brandt, Bellingham WA55.69%
2.09
10


Galen Hesson, Shoreline WA; Joel Fuhrman, Kirkland WA55.13%
2.37
3

Becky Stevens, Redmond WA; David Roselle, Kirkland WA52.99%
2.76
4
1
Stanley Roberts, Mercer Island WA; Melissa King, Redmond WA51.30%
2.07
5
2
Beverly Little, Issaquah WA; Ann Romeo, Bellevue WA51.23%
1.90
6

Patrick White, Bothell WA; Cristal Nell, Woodinville WA51.21%
1.55

3
Marjorie Grace - Melvin Mackey, Vashon WA49.15%
1.16

4
Jo Ann Smith - Turid Fredrickson, Bothell WA48.86%
0.92

5
Victor Bremson - R Kirk, Seattle WA48.68%

Saturday Eve 199er Pairs - 5.0 Tables

MPsDEFNamesScore
1.43
1
1

Lynn Morgan - Perry Cowgill, Vashon WA64.58%
1.07
2
2

Michael Martin - William Bryce, Vashon WA60.42%
0.70
3/4


Margaret Sebastian, Bellevue WA; Joanne Stone, Sammamish WA51.56%
0.70
3/4


Beverly Allert - Rebecca Aggergaard, Anacortes WA51.56%

Swiss Teams - 50 Tables / Based on 59 Tables

MPsABCNamesScore
17.25
1


Randy Corn, Kirkland WA; Ole Godefroy - Julie Godefroy, Bellevue WA; Marty McCune, Seattle WA110.00
12.94
2


Harry Steiner - Ray Miller, Seattle WA; Rod Caldwell, Snoqualmie WA; Craig Barkhouse, Redmond WA102.00
9.70
3


Neil Ballard - Jude Ballard, Seattle WA; Craig Shanafelt, Chehalis WA; Gregory Trautman, Olympia WA97.00
8.84
4
1
1
Paulette Hauck, Edmonds WA; Susan Johnson, Bellevue WA; Rosemarie Jesse, Redmond WA; Ada Frenock, Sammamish WA96.00
5.75
5


Howard Epley - Karen Epley, Kent WA; Rose Bolson, Lake Forest Par WA; John Stafford, Seattle WA92.00
4.93
6


Tom Hammond, Redmond WA; Robert Burton, Bellevue WA; Ronald Tracy, Edmonds WA; Robert Hitchens, Seattle WA91.00
6.63
7
2

Nancy Bass, Enumclaw WA; Asbjorn Dalan, Renton WA; Stephen Kalish, Redmond WA; Michael Perrault, La Conner WA90.00
3.64
8/9


Bill Sayer - Laurie Sayer, Renton WA; Galen Hesson, Shoreline WA; Marilyn Breeze, Bellevue WA89.00
4.97
8/9
3

Jeff Ford, Redmond WA; Kim Eng, Issaquah WA; Liliana Diaconescu - Brian Zaugg, Burien WA89.00
3.73
10
4

David Roselle, Kirkland WA; David Hildebrand, Lake Forest Par WA; Herman Xiao - Dong Yan, Sammamish WA86.00
2.88
11


Jim Aitken - Patrick Dunn - Ray Loftis, Bellevue WA; Ken Christiansen, Bothell WA85.00
2.95
12
5

David Baer - Brady Allen, Seattle WA; Chris Moore - Jennifer Chalfan, Bellevue WA84.00
2.38
13/14


Mary Ruth Blustein - Maurice Blustein, Bellevue WA; Barbara Odlin, Gig Harbor WA; Richard Carter, Medina WA81.00
2.53
13/14
6

Andrew Hoskins, Redmond WA; Adam Ruprecht, Seattle WA; Patrick White, Bothell WA; Cristal Nell, Woodinville WA81.00
2.21
15
7

Don McCluskey, Bremerton WA; Sidney Turner, Gig Harbor WA; Daniel Groves - Sharon Erwin, Edmonds WA80.00
2.03
16


Garry Skoropada, Maple Ridge BC; Owen Carter - Gail Carter, Bellingham WA; Kathy Bye, Burnaby BC79.00
3.29
8
2
Margaret Marshall, Lake Forest Par WA; Clint Hattrup, Shoreline WA; David Rush - Yat Sing Ma, Edmonds WA78.00
1.77
9

John Swanson - Reidun Decker, Seattle WA; Turid Fredrickson - Robert Fredrickson, Bothell WA76.00
2.16
10/12
3/4
Ann Stephens, Olympia WA; Shawn Ringwood - Mark Kuntz, Seattle WA; Huang Zeng, Bothell WA68.00
1.48
10/12

Lorne Lacy, Marysville WA; Gail Fraser, Lynnwood WA; Jean Hughes - Jack Hughes, Coeur D'Alene ID68.00
2.16
10/12
3/4
Gilda Joyce - Tony Joyce - Barbara Hass, Medina WA; Linda Smith, Redmond WA68.00
1.46

5
Donald Stein - Linda Stein, Mill Creek WA; Lewis Emmons - Lynda Emmons, Mukilteo WA65.00

Sunday Morn 199er Swiss - 9 Tables

MPsDEFNamesScore
1.59
1/2
1/2
1
Penny Palmer, Woodinville WA; Toshiko Watson - Lawrence Watson, Bellevue WA; Ann Priebe-Smith, Kirkland WA53.00
1.59
1/2
1/2

Paul Goldfinger, Langley WA; Martin Benum, Clinton WA; Janet Brown - Peter Brown, Seattle WA53.00
1.02
3


Marilyn Duncan - William Anderson - Elana Anderson, Seattle WA; Kayel White, Federal Way WA51.00
0.76
4


Leo Wolfe - Marian Wolfe - Jean Carlson - Coley Carlson, Seattle WA43.00

Sunday Aft 199er Swiss - 5 Tables

MPsRankNamesScore
1.43
1
Marilyn Duncan - Elana Anderson - William Anderson, Seattle WA; Kayel White, Federal Way WA58.00
1.07
2
Leo Wolfe - Jean Carlson - Marian Wolfe - Coley Carlson, Seattle WA45.00

 


Total masterpoints: 1088.72 earned by 336 players.
Total attendance:  281 tables.

   1  21.76 Randy Corn, Kirkland WA
   2  20.67 Ray Miller, Seattle WA
   3  17.25 Ole Godefroy, Bellevue WA
   4  17.25 Marty McCune, Seattle WA
   5  17.25 Julie Godefroy, Bellevue WA
   6  15.26 Ronald Tracy, Edmonds WA
   7  14.32 Kevin Bolan, Snohomish WA
   8  14.20 Andrew Hoskins, Redmond WA
   9  13.41 Jeff Ford, Redmond WA
  10  12.94 Rod Caldwell, Snoqualmie WA
  11  12.94 Harry Steiner, Seattle WA
  12  12.94 Craig Barkhouse, Redmond WA
  13  11.58 Gregory Trautman, Olympia WA
  14  11.58 Craig Shanafelt, Chehalis WA
  15  11.50 Balusu Rao, Redmond WA
  16  10.78 Neil Ballard, Seattle WA
  17  10.66 Liliana Diaconescu, Burien WA
  18  10.64 Rose Bolson, Lake Forest Par WA
  19  10.26 John Stafford, Seattle WA
  20  10.18 Jim Aitken, Bellevue WA
  21   9.70 Jude Ballard, Seattle WA
  22   9.64 Ada Frenock, Sammamish WA
  23   9.54 Rosemarie Jesse, Redmond WA
  24   9.30 Susan Johnson, Bellevue WA
  25   9.30 Paulette Hauck, Edmonds WA
  26   9.24 Michael Perrault, La Conner WA
  27   9.24 Asbjorn Dalan, Renton WA
  28   8.88 Suzanne Sax, Seattle WA
  29   8.70 Tom Hammond, Redmond WA
  30   8.67 Lynda Cole, Anacortes WA
  31   8.63 Dan Romm, Seattle WA
  32   8.20 Brian Zaugg, Burien WA
  33   8.14 Kim Eng, Issaquah WA
  34   8.00 Brady Allen, Seattle WA
  35   7.63 Larry Chow, Abbotsford BC
  36   7.52 Thomas Devine, Ferndale WA
  37   7.52 Ron Beall, Bellingham WA
  38   7.46 Patrick Dunn, Bellevue WA
  39   7.30 Marion Nelson, Woodinville WA
  40   7.17 Ram Kini, Redmond WA
  41   7.17 Rajendra Gokhale, Redmond WA
  42   7.17 Peiyush Jain, Bellevue WA
  43   7.17 Arvind Ranasaria, Redmond WA
  44   7.03 Stephen Kalish, Redmond WA
  45   6.90 Dennis Heller, Clinton WA
  46   6.90 Connie Heller, Clinton WA
  47   6.88 Carol Schroeder, Redmond WA
  48   6.63 Nancy Bass, Enumclaw WA
  49   6.59 Patricia Lewis, Seattle WA
  50   6.12 David Hildebrand, Lake Forest Par WA
  51   6.10 David Roselle, Kirkland WA
  52   6.06 Galen Hesson, Shoreline WA
  53   5.92 Roger Putnam, Redmond WA
  54   5.92 Margo Putnam, Redmond WA
  55   5.76 Adam Ruprecht, Seattle WA
  56   5.75 Karen Epley, Kent WA
  57   5.75 Howard Epley, Kent WA
  58   5.36 Ruth Nakano, Kirkland WA
  59   5.36 Dick Yarington, Seattle WA
  60   5.03 David Baer, Seattle WA
  61   5.02 Terry Randles, Issaquah WA
  62   5.02 Janice Randles, Issaquah WA
  63   4.95 William Bryce, Vashon WA
  64   4.95 Michael Martin, Vashon WA
  65   4.95 Barbara Odlin, Gig Harbor WA
  66   4.93 Robert Hitchens, Seattle WA
  67   4.93 Robert Burton, Bellevue WA
  68   4.91 Florence Beaird, Lake Forest Pk WA
  69   4.82 William O'Brien, Mountlake Terr WA
  70   4.72 Joel Fuhrman, Kirkland WA
  71   4.68 Yat Sing Ma, Edmonds WA
  72   4.68 David Rush, Edmonds WA
  73   4.58 Polly Dunn, Bellevue WA
  74   4.56 Yuqun Chen, Seattle WA
  75   4.56 Aaron Mohrman, Seattle WA
  76   4.51 Donald Mamula, Mill Creek WA
  77   4.50 Jingsong Liu, Kirkland WA
  78   4.43 Patrick White, Bothell WA
  79   4.43 Cristal Nell, Woodinville WA
  80   4.42 Ruth Haines, Mount Vernon WA
  81   4.42 John Haines, Mount Vernon WA
  82   4.07 Jay Brandt, Bellingham WA
  83   4.07 Gay Parrish, Bellingham WA
  84   4.06 Hal Gloff, Bellingham WA
  85   4.03 Don Glad, Seattle WA
  86   4.02 Katherine Enos, Bremerton WA
  87   4.02 Bruce Yoder, Port Orchard WA
  88   3.99 Marilyn Breeze, Bellevue WA
  89   3.99 Bill Sayer, Renton WA
  90   3.95 Kayel White, Federal Way WA
  91   3.90 Thomas Kuehne, Edmonds WA
  92   3.83 Margaret Marshall, Lake Forest Par WA
  93   3.83 Clint Hattrup, Shoreline WA
  94   3.77 Turid Fredrickson, Bothell WA
  95   3.73 Herman Xiao, Sammamish WA
  96   3.73 Dong Yan, Sammamish WA
  97   3.71 Tommy Bailey, Shoreline WA
  98   3.71 Sue Chen, Seattle WA
  99   3.64 Laurie Sayer, Renton WA
 100   3.62 Barbara Hass, Medina WA
 101   3.56 Sandra Robson, New Westminster BC
 102   3.56 Gene Fomin, Glacier WA
 103   3.49 Perry Cowgill, Vashon WA
 104   3.49 Kathy Bye, Burnaby BC
 105   3.44 Robert Richardson, Clinton WA
 106   3.44 Joel Castoriano, Mercer Island WA
 107   3.44 Dell Berg, Redmond WA
 108   3.24 Paul Goldfinger, Langley WA
 109   3.24 Martin Benum, Clinton WA
 110   3.17 Christine Ding, Redmond WA
 111   3.17 Ann Romeo, Bellevue WA
 112   3.11 Suzanne Boruta, Anacortes WA
 113   3.11 Michael Boruta, Anacortes WA
 114   2.95 Jennifer Chalfan, Bellevue WA
 115   2.95 Chris Moore, Bellevue WA
 116   2.88 Ray Loftis, Bellevue WA
 117   2.88 Ken Christiansen, Bothell WA
 118   2.87 Lynda Emmons, Mukilteo WA
 119   2.87 Lewis Emmons, Mukilteo WA
 120   2.86 Donald Christensen, Seattle WA
 121   2.76 Stanley Roberts, Mercer Island WA
 122   2.76 Melissa King, Redmond WA
 123   2.75 Marjorie Grace, Vashon WA
 124   2.69 Margaret Sebastian, Bellevue WA
 125   2.69 Joanne Stone, Sammamish WA
 126   2.57 Phil Marriott, Snohomish WA
 127   2.56 Thomas Land, Seattle WA
 128   2.49 Garry Skoropada, Maple Ridge BC
 129   2.48 William Gronau, Edmonds WA
 130   2.48 Richard Decker, Mercer Island WA
 131   2.45 William Anderson, Seattle WA
 132   2.45 Marilyn Duncan, Seattle WA
 133   2.45 Elana Anderson, Seattle WA
 134   2.40 Jane Green, Mercer Island WA
 135   2.40 James Green, Mercer Island WA
 136   2.38 Richard Carter, Medina WA
 137   2.38 Maurice Blustein, Bellevue WA
 138   2.38 Mary Ruth Blustein, Bellevue WA
 139   2.37 Becky Stevens, Redmond WA
 140   2.36 John Emmerson, Federal Way WA
 141   2.34 Ron Jakosh, Anacortes WA
 142   2.34 Del LaFace, Anacortes WA
 143   2.30 Robert Moore, Seattle WA
 144   2.30 Linda Stix, Seattle WA
 145   2.29 Lynn Morgan, Vashon WA
 146   2.21 Sidney Turner, Gig Harbor WA
 147   2.21 Sharon Erwin, Edmonds WA
 148   2.21 Don McCluskey, Bremerton WA
 149   2.21 Daniel Groves, Edmonds WA
 150   2.18 Ernst Staudt, Everett WA
 151   2.18 Craig Roloff, Mountlake Ter WA
 152   2.16 Tony Joyce, Medina WA
 153   2.16 Shawn Ringwood, Seattle WA
 154   2.16 Mark Kuntz, Seattle WA
 155   2.16 Linda Smith, Redmond WA
 156   2.16 Huang Zeng, Bothell WA
 157   2.16 Gilda Joyce, Medina WA
 158   2.16 Ann Stephens, Olympia WA
 159   2.15 Gail Fraser, Lynnwood WA
 160   2.13 Donna Bailey, Bothell WA
 161   2.07 Beverly Little, Issaquah WA
 162   2.06 Joyce Williamson, Kirkland WA
 163   2.04 Kumud Gokhale, Edmonds WA
 164   2.04 Keith Vest, Snohomish WA
 165   2.04 John Impert, Settle WA
 166   2.04 Dean Lund, Monroe WA
 167   2.04 Anant Gokhale, Edmonds WA
 168   2.03 Owen Carter, Bellingham WA
 169   2.03 Gail Carter, Bellingham WA
 170   2.00 Tom Gordon, Bellevue WA
 171   2.00 Sharon Miller, Issaquah WA
 172   2.00 Linda Stein, Mill Creek WA
 173   2.00 Jo Ann Smith, Bothell WA
 174   2.00 Dorothy Leischner, Issaquah WA
 175   2.00 Donald Stein, Mill Creek WA
 176   2.00 Dale Leischner, Issaquah WA
 177   2.00 Craig Zastera, Woodinville WA
 178   2.00 Anne Gordon, Bellevue WA
 179   2.00 Al Peters, Bellevue WA
 180   1.98 Dave Grubbs, Seattle WA
 181   1.90 Frank Alexandro, Kirkland WA
 182   1.83 Marian Wolfe, Seattle WA
 183   1.83 Leo Wolfe, Seattle WA
 184   1.83 Jean Carlson, Seattle WA
 185   1.83 Coley Carlson, Seattle WA
 186   1.81 Lorne Lacy, Marysville WA
 187   1.80 Forrest Johnson, Darrington WA
 188   1.80 Brigitte Evans, Darrington WA
 189   1.77 Robert Fredrickson, Bothell WA
 190   1.77 Reidun Decker, Seattle WA
 191   1.77 John Swanson, Seattle WA
 192   1.74 Janet Prentice, Seattle WA
 193   1.74 Barbara Aydelott, Seattle WA
 194   1.74 Allen Custer, Edmonds WA
 195   1.72 Toshiko Watson, Bellevue WA
 196   1.72 Peter Brown, Seattle WA
 197   1.72 Penny Palmer, Woodinville WA
 198   1.72 Lawrence Watson, Bellevue WA
 199   1.72 Janet Brown, Seattle WA
 200   1.72 Ann Priebe-Smith, Kirkland WA
 201   1.70 Steve Estvanik, Seattle WA
 202   1.70 Audrey Wass, Seattle WA
 203   1.61 Caroline Edson, La Conner WA
 204   1.55 Melvin Mackey, Vashon WA
 205   1.53 Mardy Paschke, Everett WA
 206   1.50 Paul Wayne English, Seattle WA
 207   1.50 Judith Johnston, Renton WA
 208   1.49 Nick Daniggelis, Indianola WA
 209   1.49 Eva Daniggelis, Lynnwoodk WA
 210   1.48 Jean Hughes, Coeur D'Alene ID
 211   1.48 Jack Hughes, Coeur D'Alene ID
 212   1.47 Mary Carlson, Marysville WA
 213   1.47 Elvena Paiva, Marysville WA
 214   1.44 Nick Tipton, Marysville WA
 215   1.44 James Thompson, Richland WA
 216   1.40 Rebecca Aggergaard, Anacortes WA
 217   1.40 Beverly Allert, Anacortes WA
 218   1.34 Mark Bailey, Bothell WA
 219   1.28 Nina Eng, Mercer Island WA
 220   1.28 Kai Eng, Mercer Island WA
 221   1.20 Vivian Camandona, Mill Creek WA
 222   1.20 Paula Strand, Everett WA
 223   1.20 Marilyn Skelly, Seattle WA
 224   1.20 Kerry Strand, Everett WA
 225   1.20 Jo Ann King, Everett WA
 226   1.20 Bill Skelly, Seattle WA
 227   1.17 Stephen Wise, Stanwood WA
 228   1.14 Marilyn Shelton, Seattle WA
 229   1.14 Mari Stamper, Seattle WA
 230   1.14 Diane Parker, Medina WA
 231   1.10 Douglas Wake, Seattle WA
 232   1.08 Helen Abbott, Mercer Island WA
 233   1.08 Cynthia Glad, Seattle WA
 234   1.05 David Binney, Seattle WA
 235   0.96 Carl Wilson, Tacoma WA
 236   0.92 Victor Bremson, Seattle WA
 237   0.92 R Kirk, Seattle WA
 238   0.91 Ken Fox, Seattle WA
 239   0.90 William Fleming, Seattle WA
 240   0.90 Tami Gillman, Seattle WA
 241   0.90 Steven Lewis, Seattle WA
 242   0.90 Michelle Kirsch, New Castle WA
 243   0.90 Marshall Goddard, Seattle WA
 244   0.90 Marla Patterson, Arlington WA
 245   0.90 Marci Knipschield, Stanwood WA
 246   0.90 Linda Plantz, Renton WA
 247   0.90 LaNita Wacker, Shoreline WA
 248   0.90 John Weinberg, Mercer Island WA
 249   0.90 John Kirsch, New Castle WA
 250   0.90 Jean Sager, Stanwood WA
 251   0.90 Harold Antonson, Olympia WA
 252   0.90 Frank Brewer, Seattle WA
 253   0.90 Dennis Sager, Stanwood WA
 254   0.90 Dennis Patrick, Redmond WA
 255   0.90 Darlene Patrick, Redmond WA
 256   0.90 Corrine Joinette, Edmonds WA
 257   0.90 Betty Romano, Marysville WA
 258   0.90 Barbara Nist, Seatac WA
 259   0.90 Annick Impert, Seattle WA
 260   0.90 Annette Allen, Lynnwood WA
 261   0.84 Jack Hawes, Snohomish WA
 262   0.81 Renee Campbell, Everett WA
 263   0.81 Patricia Henry, Seattle WA
 264   0.81 Pat Campbell, Everett WA
 265   0.81 Dana Lawrence, Kirkland WA
 266   0.80 Leslie Milstein, Bellevue WA
 267   0.76 Janice Kresek, Mill Creek WA
 268   0.76 Edwin Baker, Mill Creek WA
 269   0.70 Jim Hamil, Seattle WA
 270   0.70 Hubert Wallenfels, Seattle WA
 271   0.70 Cynthia Sacks, Bellevue WA
 272   0.67 Judith Mann, Blaine WA
 273   0.67 Jennifer Beymer, Bellingham WA
 274   0.67 Janet Fure, Brier WA
 275   0.65 Barbara Bentson, Lynnwood WA
 276   0.64 Rona Visser, Bellevue WA
 277   0.64 Leslie Schiffman, Redmond WA
 278   0.60 Susanne Thomas, Coupeville WA
 279   0.60 Shirley Hayes, Kirkland WA
 280   0.60 Ruth Rugh, Redmond WA
 281   0.60 Robert Steinberg, Burlington WA
 282   0.60 Ray Coleman, Spanaway WA
 283   0.60 Peter Wolff, Coupeville WA
 284   0.60 Pamela Seiffert, Kirkland WA
 285   0.60 Mike Hays, Seattle WA
 286   0.60 Maureen Schroder, Kirkland WA
 287   0.60 Mary Miller, Redmond WA
 288   0.60 Martha Potter, Seattle WA
 289   0.60 Mardi Dennis, Oak Harbor WA
 290   0.60 Kurt Seiffert, Kirkland WA
 291   0.60 Karen Westerlund, Kirkland WA
 292   0.60 John Rugh, Redmond WA
 293   0.60 George Stull, Freeland WA
 294   0.60 Duane Herzig, Brier WA
 295   0.60 Christopher Jarvis, Seattle WA
 296   0.60 Bill King, Mount Vernon WA
 297   0.60 Barbara Riggin, Everett WA
 298   0.60 Audrey Dorais, Burlington WA
 299   0.60 Anne Coleman, Spanaway WA
 300   0.60 Al Walker, Mountlake Ter WA
 301   0.57 William Henderson, Seattle WA
 302   0.57 Kristi Marchbanks, Seattle WA
 303   0.57 Gary Marshall, Seattle WA
 304   0.57 Diana Henderson, Seattle WA
 305   0.53 Sonja Schoenleber, Port Townsend WA
 306   0.53 Pat Karls, Port Townsend WA
 307   0.53 Kathy Gilman, Shoreline WA
 308   0.51 Nancy Friehauf, Redmond WA
 309   0.51 Mary Krajewski, Everett WA
 310   0.50 Phyllis Houlson, Bothell WA
 311   0.50 Lee Rama, Bothell WA
 312   0.47 Melinda Westgate, Mercer Island WA
 313   0.47 Maxine Montgomery, Mercer Island WA
 314   0.47 Donald Brown, Seattle WA
 315   0.47 Don Montgomery, Mercer Island WA
 316   0.45 Rashmi Pace, Bothell WA
 317   0.45 Kathy Smith, Woodinville WA
 318   0.45 David Smith, Woodinville WA
 319   0.39 Winslow Trueblood, Olympia WA
 320   0.39 William Curtis, Olympia WA
 321   0.39 Kathleen Matsubara, Lacey WA
 322   0.39 Helen Miller, Lacey WA
 323   0.35 Ruth Ingham, Seattle WA
 324   0.35 Margaret King, Seattle WA
 325   0.33 Muhunthan Sivapragasam, Kirkland WA
 326   0.30 Kingsley Jarvis, Seattle WA
 327   0.30 Cassy Jarvis, Seattle WA
 328   0.20 Zarya Graham, Everett WA
 329   0.20 Therese Sullivan, Everett WA
 330   0.20 Steven Rothschild, Marysville WA
 331   0.20 Nita Rothschild, Marysville WA
 332   0.20 Mary Blanchett, Lynnwood WA
 333   0.20 Kent McNall, Woodinville WA
 334   0.20 Anne Mead, Woodinville WA
 335   0.13 Sheldon Widlan, Seattle WA
 336   0.13 Marilyn Widlan, Seattle WA