Total masterpoints: 456.83 earned by 153 players.
Total attendance: 126 tables.
1 14.88 Terrence Lijewski, Hudson WI
2 14.88 John Lijewski, Sartell MN
3 12.71 Michael Cassel II, Roseville MN
4 11.94 Kurt Schaeffer, Apple Valley MN
5 11.94 Cynthia Balderson, Eden Prairie MN
6 11.94 Carole Miner, Rochester MN
7 11.94 Bob Balderson Jr, Eden Prairie MN
8 9.91 Barry Purrington, Saint Paul MN
9 8.94 Susan Jackson, Roseville MN
10 7.34 Vern Sowada, Bloomington MN
11 7.14 Elaine Hassinger, White Bear Lake MN
12 7.14 Dolores Harvey, Stillwater MN
13 6.88 Carol Rynders, Saint Paul MN
14 6.58 Gerald Gray, Mesa AZ
15 6.53 Nan Gabriel, Stillwater MN
16 6.53 Marilyn Demoully, Maplewood MN
17 6.44 Bill Lough, Edina MN
18 6.43 Peder Langsetmo, Minneapolis MN
19 6.13 Tony Ames, Minnetonka MN
20 6.13 Judy Nassar, Minnetonka MN
21 6.13 John Koch, Saint Cloud MN
22 6.12 Cezanne Martin, St Louis Park MN
23 6.04 Robert Otto, Iowa City IA
24 6.04 James Carbaugh, Metamora IL
25 5.32 Maurice Hunke, Golden Valley MN
26 5.32 Diana Hunke, Golden Valley MN
27 5.10 Murray Appelbaum, Saint Paul MN
28 4.77 Joseph Browan, Maplewood MN
29 4.77 J Williams, Saint Paul MN
30 4.46 Harold Dodson, Richfield MN
31 4.46 Diane Warner, Bloomington MN
32 4.36 William Quinn, Ellsworth WI
33 4.32 Karen Peterson, Woodbury MN
34 4.32 Judith Strobush, Amery WI
35 4.13 Jeffrey Arenson, Saint Paul MN
36 4.11 Peter Dean, Minneapolis MN
37 4.08 Peg Waller, Eden Prairie MN
38 3.99 W.G. Gus Doty, Oakdale MN
39 3.94 Peter Litchfield, St Louis Park MN
40 3.94 Paul Gutterman, Eagan MN
41 3.83 James Daughton, Eden Prairie MN
42 3.67 Margaret Sowada, Bloomington MN
43 3.66 Teresa Sackett, Saint Paul MN
44 3.66 Kerry Brothers, Oxbow ND
45 3.64 Wayne Pinsonneault, Saint Paul MN
46 3.64 M Topper, Minneapolis MN
47 3.61 James Higgins, Shoreview MN
48 3.61 Erwin Heisler, Minneapolis MN
49 3.30 Michael Limbach, White Bear Lake MN
50 3.19 Mary Lemmons, St Paul MN
51 3.19 Judy Hansen, Eagan MN
52 3.06 Sharon Anderson, Eagan MN
53 3.06 Roger Anderson, Eagan MN
54 3.00 Michael Hoffmann, Minneapolis MN
55 2.95 Jack Rhatigan, Cottage Grove MN
56 2.95 Brian Crossley, Minneapolis MN
57 2.91 Barbara Gray, Mesa AZ
58 2.73 David Gronbeck, Minneapolis MN
59 2.73 Arne Garvander, Richfield MN
60 2.71 Robert Bonine, Mendota Heights MN
61 2.71 Alice Goetz, St Paul MN
62 2.51 Matthew Duffy, Edina MN
63 2.44 Steven Gaynor, Minneapolis MN
64 2.44 Jean Boettcher, Minneapolis MN
65 2.37 Ralph Schneider, Minneapolis MN
66 2.31 Jeff Dziuk, Maplewood MN
67 2.21 Kerry Holloway, Bloomington MN
68 2.21 Joseph Rice, Minneapolis MN
69 2.17 J Mustain, Saint Joseph MN
70 2.11 Rebecca Wooden, Saint Paul MN
71 2.11 Gil Rohde, Woodbury MN
72 2.11 Gerald Flom, St Paul MN
73 2.11 Donald Gschlecht, Woodbury MN
74 2.00 Roxann Klugman, Afton MN
75 2.00 Nancy Meeden, Saint Paul MN
76 2.00 Diana Jensen, Stillwater MN
77 1.95 Mary Wescott, Lakeville MN
78 1.95 Kathy Lamere, Minneapolis MN
79 1.80 John Stern, Apple Valley MN
80 1.80 Bruce Thiher, Minneapolis MN
81 1.74 Donald Priewert, Rochester MN
82 1.65 Yonsey Karasek, Hayward WI
83 1.65 Linda Skillings, Coon Rapids MN
84 1.61 Richard Peterson, Stillwater MN
85 1.55 Wayne Reynolds, Monticello MN
86 1.55 Paul Sitz, Ramsey MN
87 1.52 Robert Nelson, Hudson WI
88 1.52 Linda Brammer, Minneapolis MN
89 1.52 Garry Hoden, Eagan MN
90 1.52 Elisabeth Nelson, Hudson WI
91 1.48 Wayne Anderson, Minneapolis MN
92 1.43 John Dunstan, Bloomington MN
93 1.43 Hugo Sonbuchner, Monticello MN
94 1.43 Gail Sonbuchner, Monticello MN
95 1.43 Dave Hellwig, Minneapolis MN
96 1.34 Matthew Bribitzer-Stull, Minneapolis MN
97 1.34 Jason Bribitzer-Stull, Minneapolis MN
98 1.33 Mary Stanley, Dellwood MN
99 1.33 Greggory Van Dyke, Saint Paul MN
100 1.33 Annabelle Bush, Saint Paul MN
101 1.21 G Douglas Frost, White Bear Lake MN
102 1.20 Roger Rood, Victoria MN
103 1.20 Patricia Rood, Victoria MN
104 1.19 Mary Seymour, Mendota Heights MN
105 1.19 Joan Shapiro, St Paul MN
106 1.16 Jim Skonnord, St Paul MN
107 1.16 Elaine Prebonich, New Brighton MN
108 1.06 Mary Anderson, Rochester MN
109 1.06 Keith Anderson, Rochester MN
110 1.05 Normandy Hamilton, Minneapolis MN
111 1.05 Mary McIntyre, St Paul MN
112 0.95 Richard Ekstrum, Crystal MN
113 0.95 J Thomas Holzer, Hopkins MN
114 0.94 John Schlundt, Eden Prairie MN
115 0.94 James Rudberg, Golden Valley MN
116 0.93 Julie Tigges, Minneapolis MN
117 0.93 Jill Flader, Saint Paul MN
118 0.90 Wayne Gergen, Minneapolis MN
119 0.90 Thomas Smith, Plymouth MN
120 0.90 Rita Xistris, Plymouth MN
121 0.90 Raymond Smith, Plymouth MN
122 0.90 Clifford Lundberg, Elk River MN
123 0.90 Charlene Thul, Grand Rapids MN
124 0.90 Beverly Smith, Plymouth MN
125 0.89 Megan Murphy, St Paul MN
126 0.89 Alan Yngve, Saint Paul MN
127 0.86 Peter Solberg, Roseville MN
128 0.77 Rod Halvorson, Saint Paul MN
129 0.77 John Maraist, Minneapolis MN
130 0.75 Thomas Thomsen, Stillwater MN
131 0.75 Janet Fisher, Saint Paul MN
132 0.73 Kris Knutson, Champlin MN
133 0.69 William Taylor, Mooresville NC
134 0.69 Joan Maxwell, Davidson NC
135 0.60 Thomas Baskin, St Anthony MN
136 0.60 Sandra Casey, Little Canada MN
137 0.60 Kimberly Hayward, Saint Paul MN
138 0.60 Harry Sapienza, Minnetonka MN
139 0.59 Sue Gordon, Shoreview MN
140 0.59 Margaret Getman, St Paul MN
141 0.53 Douglas Ogren, St Paul MN
142 0.45 Pat Weber, Saint Paul MN
143 0.45 Kay Johnson, Minneapolis MN
144 0.45 Goldie Pahl, Cottage Grove MN
145 0.45 Fred Pahl, Cottage Grove MN
146 0.33 Cecil Frank, Bloomington MN
147 0.32 Judy Hammond, Woodbury MN
148 0.32 Jeanine Hall, Cottage Grove MN
149 0.31 Jane Frost, White Bear Lake MN
150 0.30 Mignon Nearmyer, Plymouth MN
151 0.30 Gene Nelson, Maple Grove MN
152 0.30 Gary Smith, Saint Paul MN
153 0.30 Eunice Smith, Saint Paul MN
|