Click here for Masterpoint Winners List
Dist 16 NAP Final Flt A
- 7.0 Tables / Based on 13 Tables | MPs | Rank | Names | Score | 36.00 |
Sidney Lazard - Bart Bramley, Dallas TX | 211.22
| 27.00 |
Thomas Peters, Grapeland TX; John Zilic, Houston TX | 194.07
| 20.25 |
Ira Hessel - Ellen Hessel, San Antonio TX | 193.73
| 16.00 |
Greg Hinze, San Antonio TX; Justin Lall, Dallas TX | 178.39
| 14.40 |
Hugh Hillaker, Grand Prairie TX; Kimmel Jones, Euless TX | 178.14
| 13.09 |
Georgiana Gates - August Plate, Houston TX | 167.23
| 12.00 |
Sally Wheeler - Buddy Hanby, Spring TX | 165.82
| 11.08 |
Kenneth Schutze - James Griffin, Austin TX | 154.18
| 10.29 |
Wolf Schroeter - John Erickson, Houston TX | 154.06
| |
---|
Dist 16 NAP Final Flt B
- 11.0 Tables / Based on 26 Tables | MPs | Rank | Names | Score | 24.00 |
Charlene Sands, Pflugerville TX; Virgil Massey, Driftwood TX | 254.94
| 18.00 |
Jules Schoenberg - Hazel Schoenberg, Plano TX | 247.81
| 13.50 |
Nancy Boothe, Houston TX; Karen Snyder, Spicewood TX | 247.74
| 10.67 |
Bob Scallan - Martha Young, Dallas TX | 243.60
| 9.60 |
Inger Lise Blount, Horseshoe Bay TX; Jeanette Hughes, Marble Falls TX | 243.51
| 8.73 |
Marvin Migdol, Dallas TX; Stephen Shuman, Richardson TX | 242.08
| 8.00 |
Laima Gaizutis, Missouri City TX; Ervie Freeman, Houston TX | 239.81
| 7.38 |
Reddy Siva Prasada Poondla, Grand Prairie TX; Roger Arockiam, Grapevine TX | 239.10
| 6.86 |
Brady Allen - Joe Clark, Dallas TX | 237.58
| 6.40 |
David Glandorf, Houston TX; James Frick, Friendswood TX | 237.34
| 6.00 |
Kurt Brescoll - Janet Brescoll, Mansfield TX | 226.92
| 5.65 |
Bill Gervais, Cypress TX; Duane Friedrich, Houston TX | 223.93
| 5.33 |
Robert Donathan - Frank Floca, Austin TX | 221.00
| 5.05 |
Genie Kaplan, Georgetown TX; Melody Euler, Temple TX | 216.74
| 4.80 |
David Pollard, Fort Worth TX; Diane Dillman, Irving TX | 216.25
| 4.57 |
Neal Perlman - Carl McGill, San Angelo TX | 213.11
| 4.36 |
Tom Nobis - James Grady, Houston TX | 211.90
| 4.17 |
Raymond Clark, Bonham TX; Jack Carter, Mead OK | 209.03
| |
---|
Dist 16 NAP Finals Flt C
- 10.0 Tables / Based on 17 Tables | MPs | Rank | Names | Score | 15.00 |
George Keiller - John Heath, Houston TX | 264.85
| 11.25 |
Don Morgan - David Dyer, Houston TX | 255.95
| 8.44 |
Ruth Bracken, Grapevine TX; Laura Nash, Stephenville TX | 255.60
| 6.67 |
Charles Gibson Jr - Mickey Tryon, Arlington TX | 250.64
| 6.00 |
Brett Elliott - Harry Elliott, Houston TX | 243.21
| 5.45 |
Mahesh R Maruvada - Maria Hedin, Corpus Christi TX | 241.53
| 5.00 |
Mary Ellen Stanton, Grand Prairie TX; Barbara Odom, Cedar Hill TX | 240.87
| 4.62 |
Karen Tabak, Sugarland TX; Daksha Adhia, Missouri City TX | 239.42
| 4.29 |
Robert Scanland, Arlington TX; Gary Goodman, Mansfield TX | 234.27
| 4.00 |
Mike Davis - Lyn Davis, Richardson TX | 232.69
| 3.75 |
Mark Shekter - Jim Farmer, Dallas TX | 229.02
| |
---|