ACBL-wide International Fund Game #2

Thursday Afternoon
May 11, 2006


ACBL-wide International Fund Game #2

District 01

RankNamesScore
1
Richa Freedman - Elaine Lang, Cote Saint-Luc QC68.96
2
Mary Mackay - Rosemary Sampson, Halifax NS65.51
3
Marc Faguy, Ottawa ON; D Underhill, Nepean ON63.45
4
Pierre Paradis, Mascouche QC; Andre Perreault, Laval QC63.07
5
Scott Macdougall, Halifax NS; Non member, 61.79

District 02

RankNamesScore
1
Audrey Smith - Nea Willits, Paget Bermuda66.50
2
Dudley Camacho, Toronto ON; Rana Ghadaki, Don Mills ON65.71
3
Doug Oliver, Allanburg ON; Joshua Levine, St Catharines ON63.07
4
Marjorie Enstrom - Glen Harmer, Thunder Bay ON62.96
5
Elizabeth Sollazzo - Vince Sollazzo, Fort Erie ON61.17

District 03

RankNamesScore
1
Rhoda Levine, Wykagyl NY; Joyana Steinberg, White Plains NY69.39
2
Alan Budner, W Long Branch NJ; Merwin Pickover, Ocean NJ67.61
3
Sheldon Berger, Hackensack NJ; Fred Paul, Cliffside Pk NJ65.18
4
June Barach - Rita Redlich, Albany NY64.70
5/6
William Allison, Fair Lawn NJ; Al Pagan, Hackensack NJ64.58
5/6
Chris Lubesnik, Bronx NY; Linda Otness, Greenwich CT64.58

District 04

RankNamesScore
1
Aaron Bannett - Joy Bannett, Philadelphia PA70.56
2
Ellie Goldman, Lansdale PA; Arnold Selig, Philadelphia PA67.97
3
Nancy Giesler - Rick Wright, Philadelphia PA67.54
4
Rosalyn Cohen, Philadelphia PA; Rita Gross, Cheltenham PA67.26
5
Rochelle Reidenbach, Vero Beach FL; Non member, 66.07

District 05

RankNamesScore
1
Donna Anthony, Mount Pleasant PA; Garnet Depner, Jeannette PA67.47
2
Helen Gallena, Greensburg PA; Bea Hackenberg, Pittsburgh PA63.94
3
Ann Lantz - Fred Lantz, Irwin PA59.46
4
Virginia Habina, Connellsville PA; Deborah Shoup, Mt Pleasant PA58.97
5
Dolores Kovatch, Kittanning PA; Andrew Maker, Greensburg PA57.85

District 07

RankNamesScore
1
J Dan Duke, Vilas NC; John Warlick, Kings Mountain NC75.69
2
Elaine Cagle, Georgetown SC; Phillip Knox, Pawleys Island SC70.00
3
Joyce Nichols - Tom Rutledge, Charleston SC69.27
4
Calvin Brassfield, Chattanooga TN; Bob Kemp, Hixson TN68.75
5
Kenneth Fasching - Brian Lipscomb, Columbia SC66.09

District 08

RankNamesScore
1
James Feinstein, South Bend IN; Lena Howard, Elkhart IN58.80
2
Sally Chapleau-Russo, South Bend IN; Dean Duncan, Mishawaka IN57.64
3
Zach Freehill - Stephen Hawthorne, Bloomington IL57.14
4
John Burdon, Washington IL; Eric Gettleman, Normal IL56.25
5
F Binder Jr, South Bend IN; Byron Parshall, Mishawaka IN56.02

District 09

RankNamesScore
1
Richard Covalciuc - Val Covalciuc, Fort Myers FL69.91
2
Maxine Brownstone - Nancy Lenney, Naples FL66.03
3
C William Baker, Naples FL; Harriet Ehrlich, S Fallsburg NY65.00
4
Agnes Weber - Douglas Weber, Kissimmee FL64.95
5
Lois Parker Pearson - Michael Pearson, St Augustine FL64.44

District 10

RankNamesScore
1
Louis Fiorella, Kenner LA; John Onstott, New Orleans LA68.06
2
Martha Hudgens - Norma Stewart, Hot Springs AR65.87
3
Norma Campbell, Little Rock AR; Betty Morris, Maumelle AR64.96
4
B. B. Gordon - Judy Katz, Metairie LA63.17
5/6
W McDaniel, Birmingham AL; Nalini Sundaram, Pelham AL63.14
5/6
Lois Cook, Fultondale AL; Douglass Hoadley, Bessemer AL63.14

District 11

RankNamesScore
1
Vickie Sebastian, Beavercreek OH; Russell Shoup, Dayton OH67.95
2
Frances Barr - Kelley Butler, Lexington KY66.90
3
Harriett Essex, Worthington OH; Jane Stainbrook, Westerville OH64.58
4
David Kahane - Joanne Wright, Evansville IN64.00
5
Cheryl Schneider, Westerville OH; Harry Stratton, Columbus OH63.19

District 12

RankNamesScore
1
Faith Gardner, White Lake MI; George Serniuk, Westland MI66.77
2
James Stokes - Robert Varty, Grand Rapids MI65.38
3
Thomas Eadie, Kalamazoo MI; William Northrop, Schoolcraft MI64.09
4
C Arthur Nevins, Kalamazoo MI; Steve Sears, Otsego MI62.21
5
Donald Jones - Allen Schwenk, Portage MI61.66

District 13

RankNamesScore
1
Gwen Knapp, Glencoe IL; Jeff Schuett, Riverwoods IL69.94
2
Marilyn Burali-Forti, Lake Forest IL; Marcia Silberman, Northbrook IL68.98
3
Nancy Grimes, Marshall WI; John Steffen, Madison WI68.75
4
James Diebel, Wood Dale IL; Bill McKenna, Darien IL68.29
5
W Harris Jr, Lombard IL; John Kinst, Batavia IL65.74

District 14

RankNamesScore
1
Darlene Fagan - Avella Highland, Grand Island NE64.92
2
Eldon Ervin - Phil Spiehs, Grand Island NE58.75
3
Fredda M Bartenbach - Carol Nowka, Grand Island NE57.67
4
Lois Shoop - Ron Shoop, Ravenna NE55.50
5
Jan Karrer, Grand Island NE; Non member, 50.83

District 15

RankNamesScore
1
Cora Dilger - P Jim O'Connell, Hutchinson KS76.67
2
Lucy Johnson - Kenneth Goering, McPherson KS65.00
3
Marianne Payne, Overland Park KS; Paul Pressly, Shawnee Mission KS64.82
4
Diane Berkshire, Kansas City MO; Jean Roberts, Shawnee Mission KS63.62
5
Tommy Birch, Borger TX; Ruth Chisum, Stinnett TX61.85

District 16

RankNamesScore
1
Joyce Austin, Streetman TX; Nita Carmack, Corsicana TX67.61
2
Agnes Anguish - Ricki Perry, Midland TX67.13
3
Michael Crawford - Randall Lake, Houston TX66.29
4
Laverne Etheredge - Judith Hawkins, Odessa TX64.81
5
Linda Anthony, Austin TX; Mary Anne Laier, Lakeway TX61.67

District 18

RankNamesScore
1
Carol Robinson, Helena MT; Stephen Visocan, Townsend MT65.14
2
Nadine Kazimi, Clancy MT; Beverly Schmidt, Montana City MT65.13
3
Diane Barton - Brent Northup, Helena MT62.08
4
Ernest Olness Jr - Reed Heald, Billings MT60.88
5
Carol Fergerson - Arlee Hall, Helena MT60.57

District 19

RankNamesScore
1
Edith De Shaw - Henry Lortz, Seattle WA67.82
2
Betty Campbell, Nanaimo BC; Non member, 65.20
3
Nicholas Buck - Donna Sakawsky, Prince George BC64.50
4
Carol Williams, Nanaimo BC; Non member, 64.23
5
Irene Geraci, Centralia WA; Non member, 64.12

District 20

RankNamesScore
1
Richard Harris - Donna Bellinger, Elko NV66.70
2
Ilo Sue Wheeler - Carol Waite, Spring Creek NV57.60

District 21

RankNamesScore
1
Mike Gutowski, Hughson CA; George McMahon, Modesto CA59.63
2
Betty Gailfus - Hayward Hawke, Modesto CA58.52
3
Barbara Price - Leigh Tibbetts, Modesto CA55.93
4
Alan Strauss - Stewart Tunick, Modesto CA55.19

District 22

RankNamesScore
1
Judith Lee Hannaford - Charles Hurd, Fallbrook CA61.74
2
Marilyn Rumsey - Chuck Savage, Fallbrook CA59.09
3
K William Hess, Oceanside CA; Donald Howell, Carlsbad CA58.33
4
Cleland Nelson - Hal Tilton, Murrieta CA57.95
5
Wicker Gamble - Fran White, Fallbrook CA57.20

District 24

RankNamesScore
1
G. Margie Gwozdzinsky - Florence Libin, New York NY69.35
2
Bob Bishop - Arthur Cowen, New York NY68.92
3
Martin Brownstein, Jericho NY; Jack Pollack, Huntington NY67.70
4
Judi Radin - Lynne Tarnopol, New York NY64.58
5
Ronnie Cooper - Sherry Ann Kavaler, New York NY64.24

District 25

RankNamesScore
1
Bradford Barnes, East Falmouth MA; Robert Boudreau, Mashpee MA69.44
2
Charles Chenard, Falmouth MA; Madeleine Schuman, Centerville MA66.90
3
Elizabeth McCoy, Darien CT; Martha Murphy, New Canaan CT63.66
4
Martha Hathaway - Brooke Megrue, Norwalk CT63.19
5
Henrietta Fox, Westport CT; Betty MacInnis, Stamford CT61.18