ACBL-Wide Instant MP

Awide
October 4, 2012


ACBL-Wide Instant MP

District 01

RankNamesScore
1
Fred Stocovaz, Kingston ON; Wayne Walker, Glenburnie ON67.82%
2
Sylvie Labelle, Brossard QC; Frederic Pollack, Laval QC67.42%
3
L. Anne Posch - Jonathan Shute, Sackville NB66.74%
4
Jocelyne Belanger, Prevost QC; Raymond Richelieu, Saint-Jerome QC66.63%
5
George Malone, Beaconsfield QC; Larry Malone, St-Hailaire QC66.25%

District 02

RankNamesScore
1
Alice Anderson - Bill Anderson, Tillsonburg ON68.21%
2
Diana Dahdouh - Saad Dahdouh, Whitby ON68.12%
3
David Johannsson - Lloyd Harris, Sudbury ON68.00%
4
K Ross McArthur, Ajax ON; Non member, 67.88%
5
Don Jackson, Aurora ON; Non member, 67.33%

District 03

RankNamesScore
1
Martin Barschi, Armonk NY; Florin Neamtu, Hartsdale NY71.62%
2
Gary Gordon, Parsippany NJ; Lawrence Lerner, Warren NJ66.00%
3
Larry Ascher - Diana Tenery-Ascher, Englewood NJ64.96%
4
Kamal Gupta, Latham NY; Satya Pabuwal, Loudonville NY64.30%
5
George O'Malley, Forest Hills NY; Non member, 63.55%

District 04

RankNamesScore
1
Randall Berseth, Bear DE; Anne Taylor, Newark DE69.19%
2
Eliezer Solomon, Ocean City MD; Andrew Stayton, Rehoboth Beach DE67.50%
3
Linda Ivanoff - Robert Priest, Harrisburg PA66.10%
4
Richard Claussen, Bethlehem PA; Donald Swan Jr, Coopersburg PA65.67%
5
Edward Goldwater, Delray Beach FL; Nathan Schatz, Dresher PA64.50%

District 05

RankNamesScore
1
Chase Bonnette, St Clairsville OH; Brett Orban, Martins Ferry OH70.13%
2
John Ziemer, Youngstown NY; Non member, 67.37%
3
Barbara Grzegorzewski, Meadville PA; Charles Smith, Erie PA65.33%
4
Chetan Mody, Greenville PA; Brenda Merkich, Cortland OH64.70%
5
Jim Overcasher, East Canton OH; John Tscholl, Canton OH63.79%

District 06

RankNamesScore
1
Nancy Hoover, Broadway VA; Walter Knox III, Bridgewater VA68.00%
2
Howard Miller, Chesapeake VA; Paul Mott, Charlottesville VA66.93%
3
Robert Freed - Lois Taylor, Frederick MD64.82%
4
Emma Eaton, Thurmont MD; Carleton Herrick, Frederick MD62.33%
5
J Bolton - Elease Bolton, Danville VA62.22%

District 07

RankNamesScore
1
Mark McLaughlin - Susanne McLaughlin, Charleston SC70.04%
2
Andrea Kahn, Inman SC; David Albrecht, Bowling Green OH68.50%
3
Jim Ricker - Patti Ricker, Knoxville TN68.10%
4
Michael Kovacich, Stone Mountain GA; Samuel Marks, Dunwoody GA67.92%
5
Tyler Eaves - Deborah Eaves, Greenville NC67.85%

District 08

RankNamesScore
1
Steve Reiss - Amy Stabenow, Saint Louis MO67.00%
2
Jane Ann Gormong - James Gormong, Terre Haute IN64.25%
3
Craig Bontjes, Oregon IL; Kathy Owens, Loves Park IL64.11%
4
Chuck Ettelson - Mike Giacaman, Saint Louis MO63.00%
5
Judy Eaton - Vernon Carver, Edwardsville IL62.54%

District 09

RankNamesScore
1
Janet Clark - Thomas Clark, Venice FL73.21%
2
Malay Ghosh - Patrick Thompson, Gainesville FL70.12%
3
Milferd Jones - Virginia Jones, Clearwater FL69.48%
4
Bijoy Anand, Atlantic Beach FL; Josh Feldstein, Gainesville FL68.73%
5
Jack De Crescente, Fort Lauderdale FL; Yannis Karabelas, Pompano Beach FL68.48%

District 10

RankNamesScore
1
James Partridge - Robert Whiting III, Birmingham AL69.00%
2
Owen Lynch - Robert Moorman, Jr, Huntsville AL67.96%
3
Elizabeth Bryan, Newhebron MS; Martha Young, Monroe LA66.81%
4
Gerald Koonce - Allan Siebert, Little Rock AR66.54%
5
Russ Jones, Jonesboro AR; Non member, 66.50%

District 11

RankNamesScore
1
Judy Bogner - Brad Holtsberry, Mansfield OH74.29%
2
Eve Stark, Greencastle IN; Non member, 68.86%
3
Mike Marlin - Sandra Marlin, Versailles KY67.56%
4
Pamela Corrona - Dolores Shelton, Vincennes IN67.48%
5
Elaine Altstaetter, Wapakoneta OH; Ankara Utrup, Delphos OH66.04%

District 12

RankNamesScore
1
Joyce Downing, N Muskegon MI; Richard Yount, Spring Lake MI63.93%
2
Janet Etienne - Patricia Stephenson, Lansing MI63.58%
3
Steve Allen, Rochester Hills MI; Sandy Birnholtz, Sylvan Lake MI63.42%
4
Gene Benedict - Susan Benedict, Toledo OH63.08%
5
Gerald Avery, Dewitt MI; Sherry Butler, Kalamazoo MI62.33%

District 13

RankNamesScore
1
Brian Beecher, Sr, Merrillville IN; Michael Howards, Park Forest IL71.46%
2
Warren Nelson, Cloquet MN; Larry Uttley, Duluth MN64.64%
3
John Prater - David Schroeder, Chicago IL63.00%
4
Frank Brunner, Park Forest IL; Ruth Westberg, Tinley Park IL62.67%
5
Peter Loken, Green Bay WI; Non member, 62.08%

District 14

RankNamesScore
1
Kenneth McNary, Omaha NE; Gavin Nevins, New Smyrna Beac FL68.19%
2
Bobbie Schlekeway - K Whitmore, Sioux Falls SD65.75%
3
Marvonne Olson - Brandon Shafer, Minot ND65.50%
4
David Coles - Elise Parish, Omaha NE64.69%
5
William Campbell, Glenwood IA; Dan Parish, Omaha NE64.09%

District 15

RankNamesScore
1
Lily Chan - Paul Chan, Columbia MO68.59%
2
Linda McRay - Judy Worden, Fort Smith AR64.73%
3
Allen Rew, Independence MO; Keith Smith, Lees Summit MO62.29%
4
David Shipman - Richard Troth, Columbia MO62.07%
5
Lynda O'Mara - Charlene Utley, Emporia KS61.72%

District 16

RankNamesScore
1
Douglas Hensley - Pamela Hensley, College Station TX69.25%
2
Linda Garrett - Judith Tor, Gonzales TX66.80%
3
Jimmy Reynolds - Mary Ann White, Arlington TX66.42%
4
Melody Gann - William White, Arlington TX66.25%
5
Debbie Farr - Neal Perlman, San Angelo TX65.96%

District 17

RankNamesScore
1
Franklin Fine - Michael Vermilion, Albuquerque NM66.61%
2
Kay Enfield - John Jacobson, Santa Fe NM65.96%
3
Carole Moore, Pueblo CO; Catherine Sulzle, Colorado City CO65.67%
4
Jeanne Gray, Niwot CO; K Ragland, Boulder CO64.54%
5
Bonnie Bagley - B Davis, Colorado Spgs CO63.33%

District 18

RankNamesScore
1
Craig Jones - Charlotte Miller, Boise ID70.92%
2
Barry Harper - Nelson Sunshine, Regina SK70.88%
3
Randy Bowsher - Michael Sehestedt, Helena MT65.79%
4
Gary Sears, Cascade MT; Diane Volk, Great Falls MT65.63%
5
Camille Collver - Ian Gibson, Calgary AB63.75%

District 19

RankNamesScore
1
Non member, ; Diana Knowles, Kelowna BC71.08%
2
Gary Miner, Shelton WA; James Remy, Olympia WA67.00%
3
Rajendra Gokhale, Redmond WA; Dick Yarington, Seattle WA65.81%
4
Virginia Hirai, Moses Lake WA; Jack Scott, Soap Lake WA64.88%
5
Aline Vance - Michael Newcombe, Kelowna BC64.63%

District 20

RankNamesScore
1
Michael Eyer, Lake Oswego OR; Shawn McCoy, Longview WA65.04%
2
Anita Hansen - Erik Hansen, Caldwell ID64.78%
3
Gerald Clark, Anderson CA; Marvin Grudem, Redding CA61.11%
4
Dolores Mackey - Kenneth Murray, Redding CA60.42%
5
Jim Batchelor - Dolores Echanis, Ontario OR60.33%

District 21

RankNamesScore
1
Conrad Evans, Sparks NV; David Weinberg, Reno NV66.44%
2
Rajan Jeyakumar, Fremont CA; Daniel Raider, San Mateo CA64.38%
3
Richard Bianchi - Sherry Cohen, Stockton CA62.89%
4
Bill Nutting - Mary Sievers, Stockton CA62.75%
5
Jessica Lai - Grant Vance, Oakland CA62.67%

District 22

RankNamesScore
1
Judy Elbogen, Mission Viejo CA; Francoise Weston, Laguna Hills CA65.21%
2
Anita Hammersley, San Diego CA; Mary Loehr, El Cajon CA64.76%
3
Robert Rouch Jr - Paul Schommer, Visalia CA62.93%
4
Carol Clarke - Bob Loudermilk, Visalia CA62.07%
5
Winfield Carson, San Diego CA; Shanoa Pia, Vista CA62.00%

District 23

RankNamesScore
1
Ron Lien, Brea CA; Mark Tang, Seal Beach CA60.81%
2
Gary King - Steve Mager, Hermosa Beach CA59.89%
3
J Melis, Seal Beach CA; Kay Tseng, Huntington Bch CA59.56%
4
Judith Smith, Mammoth Lakes CA; Barbara York, Lancaster CA59.54%
5
John Bralliar, Lomita CA; B Horiguchi, Gardena CA59.33%

District 24

RankNamesScore
1
Frances Gillespie, Riverhead NY; Lorraine O'Loughlin, Waldwick NJ64.86%
2
Igor Milman - Oleg Rubinchik, Brooklyn NY63.29%
3
Jerry Drandoff, Brooklyn NY; John Bryan, New York NY63.04%
4
Ryan Connors - Randi Adelman, New York NY61.79%
5
Cathy Nathan - Marc Nathan, New York NY61.38%

District 25

RankNamesScore
1
Andy Avery, Jamaica VT; Paul Cohen, Rutland VT71.72%
2
Mike Smith, Goffstown NH; Susan Smith, Foxboro MA69.87%
3
Gloria Tsoi, Somerville MA; Paul Wendt, Watertown MA66.33%
4
Elaine Newburg - Ronald Newburg, Marblehead MA65.17%
5
Timothy Joder, Lanesboro MA; Lee Morgenlander, Sarasota FL63.96%